Danes je Če nov 15, 2018 1:30 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 103 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če maj 04, 2006 2:19 pm 
Odsoten

ponavadi pišem . spredaj, ker na nekaterih forumih ni divoljeno pastat linkov itd... pa da se izognem zapletom narejim pikico spredaj ;)....tak zna vsak copy-pastat :P

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če maj 04, 2006 6:20 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
Zelo uporabna stran.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To apr 10, 2007 6:00 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Kaj pa kdo pozna kako tako maso, ko je naprimer v filmu, ko buciko potopi v to pasto (...al kaj pač ma) in potem piči nekoga in nato on zaspi?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To apr 10, 2007 6:47 pm 
Odsoten

Filmski trak vse prenese.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: ?* USPAVALO*?
OdgovorObjavljeno: Sr jul 20, 2011 8:23 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Čeprav je tema stara če več kot 3 leta:

Uporabi eter, v drugi svetovni vojni naj bi ga uporabljali za omamlanje ranjencev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jul 20, 2011 11:05 am 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Sej veš čist na vseko temo pa ni treba odpisat, tut če misliš da veš odgovor :wink:

Drugač je pa eter nevaren. Povzroča zastrupitve in hudo slabost. V preveliki dozi je celo smrtno nevaren in navaden smrtnik pač ne more odmert kolk to je.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jul 20, 2011 11:11 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: celje
Glih včeraj bi potreboval kakeš deci etra. sem doma našel osje gnezdo in nisem vedu kak bi jih dol dobil brez da bi me popikale. Je šlo z wd-40 :D niti ena me ni piknala ker so vse po tleh popadale preden so prišle do mene.

Ve kdo če bi od bencina/acetona ose zaspale v kratkem času ?

Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jul 20, 2011 11:19 am 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Hmm osice ja haha nazadnje je šla žlica FP v cegu na štali, kjer so ose, pa je skor steno podrlo ose so ble pa kmal nazaj :wink:

Škoda wdja! Plin jim not nagoniš v gnezdo pa nebojo dolg :wink: Drugače je pa z žuželkami problem... One ne dihajo z pljuči ampak s kožo. Nisem pa prepričan, če jih bo to prej ubilo ali kasnej.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jul 20, 2011 1:42 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: celje
jaz nisem mogel z FP-jem ker so si naredile gnezdo v velikosti 2 jabolk v vrtni hiški - in to v nekaj mescih !

WD-ja pa ni škoda, ker ga dobim zastojn :D Potem sem pa gnezdo ko sem ga dal ven in celega pošpricanega z wd-jem zakuril :twisted:
malo smo zašli iz teme :roll:

Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če jul 21, 2011 2:07 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

shell je napisal/-a:
jaz nisem mogel z FP-jem ker so si naredile gnezdo v velikosti 2 jabolk v vrtni hiški - in to v nekaj mescih !

WD-ja pa ni škoda, ker ga dobim zastojn :D Potem sem pa gnezdo ko sem ga dal ven in celega pošpricanega z wd-jem zakuril :twisted:
malo smo zašli iz teme :roll:

Lp

a ti maš tud probleme z osami? pr nam so nardile gnezdo v kuhinji, sam smo jih pol pospravl. Aja minerec: sej neb blo skor nobene aktivne teme če nebi blo mene :P -off-

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne jul 24, 2011 4:57 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
mah jogurotov lonček al pa neki mau večga daš čez gnezdo na vrh odbiješ z eno kovinsko ploščo s katero pol tud pokriješ to posodico po pa use skupi neseš vn daš not mau benza pa zakurš in je to to..

al jih pa zapohaš :P al pa kšn sprej pa fajr pa zakurš pa sežgeš kr lepo gori tist.. sam zdej je odvisn ke so da ti bajta nezgori :P

pr nm smo mel ene 7 gnezdov u zeml kr nemorš vjret na 20 m gnezdo :P po pa sam lepo zvečer mau benza u lukno zakrut počakat da lepo zgori po pa odkopat pa gnezd najdt pa zažgt še enkat pa drugdan zvečer še enkat zakurš pa zasuješ pa ni nobene več niker..

Na vrh

Naslov prispevka: Izdelava kloroforma
OdgovorObjavljeno: Sr mar 28, 2012 4:36 pm 
Odsoten

Kraj: Nova Gorica
Živjo!
Zanima me kako natančno bi lahko jaz naredil kloroform (delal bi na odprtem).
Kakšno varekino potrebujem in še najbolj me zanimajo količine varekine in acetona.
Lp,
Izak

Na vrh

Naslov prispevka: Kloroform
OdgovorObjavljeno: Sr mar 28, 2012 6:15 pm 
Odsoten

Glej, nevem kaj za vraga si s tem postom mislu rečt.
Prašal sem za količine snovi za sintezo kloroforma, ti pa o nekih smrdljivcih in veterinarjih.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prosim, če mi lahko kdo pove te količine.
lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr mar 28, 2012 8:23 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zakaj pa ravno moraš sintetizirati triklorometan?
Mar ga nebi raje kupil v kakšni kemijski trgovini.
Drugače pa pazi, ker je zadeva zdravju škodljiva.

No kar se tiče sinteze, gre za t.i. haloformsko reakcijo. Včasih je bila to dokazilna reakcija za metilne ketone. Aceton ima prisotni dve metilni skupini ob karbonilni - gre za keto-enolno tavtomerijo v bazičnem mediju. Nato sledi reakcija z halogenom, kjer se vsi vodiki na metilni skupini zamenjajo z halogeni, nato pa se celotna trihalometilna skupina odcepi in dobimo haloform ter karboksilno kislino. Uporabimo lahko različne halogene - klor, brom ali jod. V primeru klora bo nastal kloroform.

Reakcija

Stehiometrijo si pa lahko zračunač na podlagi reakcije. Torej za nastanek dveh molov haloforma bomo potrebovali tri mole halogena in dva mola nekega metil ketona. Sedaj nisem čisto prepričan, če v primeru acetona reagirata obe strani ali samo ena, lahko pa reakcijo izvedeš do konca s prebitkom halogena. Če boš uvajal plinasti Klor v bazično raztopino, ti bo ta zreagiral z bazo in boš avtomatsko dobil hipoklorit. Samo pazi pri izbiri baze. Če uporabiš zelo močno bazo, bo nastali kloroform reagiral naprej. Nastali bodo karbeni - ti pa so zelo strupeni in reaktivni.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr mar 28, 2012 8:33 pm 
Odsoten

Zakaj bi to delal sam?
ker mi je všeč kemija in rad delam take stvari

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr mar 28, 2012 9:43 pm 
Odsoten

sej je prav.. ne vem, zakaj ne bi delal sam, sej temu je tudi ta forum namenjen. Pa recimo da ne rabiš gljih 1L triklorometana, ampak samo nekaj kapljic...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So feb 16, 2013 7:43 pm 
Odsoten

Kraj: Ljubljana
Zanima me kako težko je dobiti Halotan, manjšo količino, preden začnete spraševati za kakšne zle namene bom rabil. Samo iz radovednosti kako stvar zgleda, in ja, bom povohal, ne mislim se pa zadaj fixat s tem :mrgreen: Halotan pa zato, ker po informacijah, ki jih imam zaenkrat izgleda stvar bistveno bolj varna kot kakšen triklorometan, pa še to ali ima tudi halotan sladek vonj? Skratka, kje bi lahko dobil, če ne drugega za zbirko kemikalij, definitivno je zanimiva stvar in to je tudi en od razlogov zakaj bi to spojino rad dobil.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So feb 16, 2013 8:32 pm 
Odsoten

bolj bi ti priporočal izofluran

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So feb 16, 2013 8:56 pm 
Odsoten

Kraj: Ljubljana
Sem malo pogooglal, izgleda kar uredu, mogoče veš kje bi se to dalo kupit? Mogoče sem prejšni post malo čudno spisal da ne bo kdo narobe razumel , iščem kakšno kemikalijo, ki bi šla v zbirko v kategorijo "zanimivih kemikalij" tako da iščem katerokoli takšno kemikalijo najbolj pomembno je da bo varno. Ker čeprav sem zelo radoveden glede teh stvari, hočem biti 100% da nima kaj za bit tudi če samo 1x povoham, in vseeno nebi riskiral kakšnega triklorometana.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So feb 16, 2013 9:08 pm 
Odsoten

nevem, lahko pogledaš na mikro polo.
sej drgač tut kloroform ni neki nevarn, pa neboš crknu če ga boš enkrat udihnu, sm ga tut js sam naredu doma pa ti nima kej bit.
pa še zelo enostavno ga je naredit.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 103 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: