Danes je Če nov 15, 2018 1:29 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 103 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 1:56 pm 
Odsoten

Kraj: Slovenija
Kemik je napisal/-a:
To je že res Remšak. Ampak občutek, da si neko kemikalijo sintetiziral sam je pa nepopisen. In konec koncev če bi se ustrašil pred vsako reakcijo ne bi bilo napredka. Je pa tale sinteza kloroforma ena izmed manj nevarnih. Razen če misliš tako pripravljen kloroform potem uporabljati na sebi za "poskuse". Ampak to potem itak ni več kemija...

Pa brez zamere.

A ne nisem rekel, da sem se ustrašil. Ampak, četudi ga narediš, bo poleg kloroforma, še "polno" drugih snovi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 1:57 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Sej če hočeš boljše izkoristke, lahko koncentriraš varekino, ali pa sam pripraviš raztopino natrijevega hipoklorida.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 2:26 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

A ni hec v aktivnem kloru v raztopini? Nej me kdo popravi če sem se zmotil? V kratkem ga bom probal nekaj narediti z klorovico.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 4:40 pm 
Odsoten

Jaz, ko sem delal kloroform, sem se skoraj uspaval pri postopku...
Postal sem omotičen, zato sem v prostoru naredil prepih in šel na svež zrak.
Ko sem se vrnil, sem vse skupaj zlil v školjko. naslednjič bom raje naročil kloroform pr mikro-polo, pride te ceneje, kot da si ga sintetiziraš sam, pa še bolj varno je ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 4:46 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Jao, sem ti rekel da pazi!!!!!!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 4:53 pm 
Odsoten

Ja saj sem, samo očitno premalo.... Nisem pričakoval, da je tako majhna količina dovolj, da človeka uspava.... Kak je pridišalo po njem, se mi je že začelo vrtet, pa sem že bil omotičen :D omfg, neverjetno.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 4:57 pm 
Odsoten

Zajcek01 je napisal/-a:
Jaz, ko sem delal kloroform, sem se skoraj uspaval pri postopku...
Postal sem omotičen, zato sem v prostoru naredil prepih in šel na svež zrak.
Ko sem se vrnil, sem vse skupaj zlil v školjko. naslednjič bom raje naročil kloroform pr mikro-polo, pride te ceneje, kot da si ga sintetiziraš sam, pa še bolj varno je ;)

Ua!! Že lep čas nameravam zastaviti to vprašanje, pa sem ravno tu našel priliko.

Kam pa vi z odpadki, ki za naravo niso najbolj prijazni. Zajček kar v školjko z njimi :roll: Lepo to.

Ker vsak, bi moral imet vsaj tri kanistre oz. posode: ORGANSKI, ANORGANSKI odpadki in pa posoda za težke kovine.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 4:59 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

V krizni situaciji se zgodi da kakšna snov pride v školjko. Takrat nimaš časa za ločevanje odpadkov.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 5:12 pm 
Odsoten

Jaz jih ponavadi hranim v posodah, do odvoza nevarnih odpadkov, v kriznih situacijah ( ni jih bilo še veliko ) pa žal kar v školjko :(

Tako kot je brom napisal

aja, pa remšak6, včasih tudi moreš pazit, kaj mešaš skupaj med odpadki....

niso samo organski,anorganski in težke kovine, včasih npr. večih anorganskin ne smeš skup zmešat.....mislim, da veš kaj hočem povedat...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 5:35 pm 
Odsoten

Zajcek01 je napisal/-a:
Jaz jih ponavadi hranim v posodah, do odvoza nevarnih odpadkov, v kriznih situacijah ( ni jih bilo še veliko ) pa žal kar v školjko :(

Tako kot je brom napisal

aja, pa remšak6, včasih tudi moreš pazit, kaj mešaš skupaj med odpadki....

niso samo organski,anorganski in težke kovine, včasih npr. večih anorganskin ne smeš skup zmešat.....mislim, da veš kaj hočem povedat...

Vem, zelo dobro vem :twisted: Ampak to ni opravičilo v kriznih situacijah. Sicer te tega nikjer ne učijo, vendar skušajte pazit tudi malo na naravo. Ne mislit, da se delam pametnega, vendar, zadnjič sem se iz domžal peljal s kolesom proti trojanam in potem naprej skozi neko gozdno pot..... In kaj sem videl??? Odvržen akumulator, ki je po vrhu tega še poln žveplove kisline. In to me zelo jezi, da obstajajo taki KRETENI, ki so sposobni kaj takega :roll: :evil:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 5:52 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Bolje kloroform kot živo srebro :wink: Sicer je res opravičilo za tako dejanje samo če je kriza, ker za življenje se je treba bar. Sam živo srebro, njegove spojine nesmejo prit v podtalnico, to je dejstvo!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 6:09 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Moje gre vse v odtok :), res da ni vezan na kanalizacijo, sam jebeš :). Itak pa prej nevtraliziram kar se da, sicer pa ne delam nevem kakšnih velik količin. Organskih snovi niti nimam, razn aceton pa etanol :), ki pa itak zgorita. Soli težkih kovin pa niti ne rabim in jih tut nimam veliko.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 6:10 pm 
Odsoten

MatavzH je napisal/-a:
opravičilo za tako dejanje samo če je kriza, ker za življenje se je treba bat.

Ne!! Potem ne delajte kloroforma, če se ga ne znate primerno znebit oz. poskrbet za to.

Ne vem kaj potem nekateri delajo ne vem kakšne snovi, če se potem userjejo le teh in jih v strahu kar nekam zabrišejo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 6:11 pm 
Odsoten

Piroman je napisal/-a:
Moje gre vse v odtok :), res da ni vezan na kanalizacijo, sam jebeš :). Itak pa prej nevtraliziram kar se da, sicer pa ne delam nevem kakšnih velik količin. Organskih snovi niti nimam, razn aceton pa etanol :), ki pa itak zgorita. Soli težkih kovin pa niti ne rabim in jih tut nimam veliko.

Ti pa si piroman en kekec. Ti bi moral bit vzgled 8) :evil:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 6:11 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Tam kjer zivim
Hm , do zdj se nism neki tok ubadu , kr tud nism mev opravka s tezkimi kovinami , sm pa tu pa tam ka zlil v odtok, ampak sem prej malo izhlapil ,(zaradi hlapnih snovi) drgac kisline baze, to pa nevtraliziram tk da ni panike.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 6:13 pm 
Odsoten

Nadaljujmo tukaj: http://forum.piroraj.org/viewtopic.php?t=993

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 6:13 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Aja Remšak, ilegalana odlagališča najdeš za vsakim vogalom, tako da se ne preveč sekirat. Svinarije je povsod dosti, največ pa tam kjer jo najmanj pričakuješ. Včasih kar ne moreš vrjeti, kje vse najdeš sranje in potem se lahko samo čudiš kako lahko sploh živiš v tako posranem svetu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po apr 17, 2006 6:16 pm 
Odsoten

Piroman je napisal/-a:
Aja Remšak, ilegalana odlagališča najdeš za vsakim vogalom, tako da se ne preveč sekirat. Svinarije je povsod dosti, največ pa tam kjer jo najmanj pričakuješ. Včasih kar ne moreš vrjeti, kje vse najdeš sranje in potem se lahko samo čudiš kako lahko sploh živiš v tako posranem svetu.

Ma ne sej. Tistga Podobnika bi v rit sunu. Pa kaj se ma za enga ministra, ker nima pojma. Pol se pa eni neki pizdijo, ker za bistrico oz. nekje vidijo pasji drek. Ja mrš nej grejo narkomanske igle pobirat, pa akumulatorja itd.....

To me jezi. Taki usraneti naj grejo kej pametnega nardit ne pa, da v parlamentu jajca praskajo in mastno služijo :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če maj 04, 2006 2:16 am 
Odsoten

.http://gibbonet.hostrocket.com/Nbk2000.pdf

v tem pdf-ju so ene 3 načini za izdelavo uspavala + 1001 drugih stvari ;)

če še kdo nima

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če maj 04, 2006 2:11 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
http://gibbonet.hostrocket.com/Nbk2000.pdf
. te je**

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 103 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: