Danes je Če nov 15, 2018 2:18 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To maj 27, 2008 8:55 pm 
Odsoten

Kraj: Ljubljana
drgač piše na pločevinki, da je notri potisni plin didušikov oksid :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To maj 27, 2008 9:30 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

No saj za CO2 sem vedel ampak za N2O nisem :) hvala!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To maj 27, 2008 10:14 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Laško
No jst mam to mašinco doma in smo se šli maraton kolk plina spravš v sebe :D in smo pršli največ na 2 bombici :D sam prvo 1no vdihneš pa držiš v sebi kolkr lahka pol spustiš vn in 5x globoko vdihneš in po nahitr še 1no :D 1x me je kr po tleh fuknal v "šusu" sm biu pa minuto pa pol :D pa pol tisti after efekti :D Sam ni mi jasno zaka meni ni nič smešno (mogoč preveč plina) :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr maj 28, 2008 12:08 pm 
Odsoten

No, dejte mal bolj resno, oz. odgovorno prit k stvari, saj se lahko tut z didušikovim oksidom zadušiš.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr maj 28, 2008 2:36 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

:lol: pri smejalnem plinu ni nič preveč smešno, samo ker folk preveč verjame v ime in govorice se pač smeji... :lol: sicer pa tvoji "efekti" verjetno niso bili zaradi n2o, ampak zaradi pomanjkanja kisika v možganih ;) isto lahko narediš samo z posebno tehniko dihanja... Jap, pa baziliskovo opozorilo ni odveč...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr maj 28, 2008 6:30 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Laško
Vem ni blo najbol pametno (je blo pa fajn) :D Ja drugač maš pa prav se mi zdi da se folk na silo smeji. :D Jst pač uživam v vsaki stvari tak ko me prime, ne tak ko drugi pravjo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr maj 28, 2008 6:47 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Ja pa smrkci tut obstajajo. Ja najbrž se folk res smeji zato ker so slišal da se smejiš. Pa trava te tut sam zato zadane ker si tko slišu :wink: . Mah dej no dej.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr maj 28, 2008 7:01 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
offtopic, ampak jaz poznam par ljudi ki so se večkrat delali da so zadeti od trave. :roll:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 08, 2008 4:22 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

No da zbudim temo, sm segreval AN.. segrel sem ga na uč ene 5g... zakadil sem sobo (2x4x2.5) pa se mi ni zdel kej preveč smešn... a te more nekaj spravit v smeh najprej?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 08, 2008 4:25 pm 
Odsoten

En vic prebereš potem pa par ur ni miru :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 08, 2008 4:37 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

:wink: vi ste smešni...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 08, 2008 4:40 pm 
Odsoten

Če pa pride ven s takimi....

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Smejalni plin
OdgovorObjavljeno: Sr jun 22, 2011 3:41 pm 
Odsoten

sm probu tistu s smetano sam se nism nič smeju. ugibam da ni notr sam smejalni plin.
sam zakej pa ne bi bil potisni plin.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jun 22, 2011 7:35 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

:lol: glede na to da se uporabla kot anestetik pri zobarju ti tm pomojem tudi ni prov smešn, ker pomojem nebi blo ql če bi se besno smejal ko ti zobar po ustih šari...

Bombice za smetano (bombice za plin, ne tiste piksne ko imajo notri tudi smetano) so smejalni plin ker ni gorljiv, ni preveč strupen in ti ne škodi če ga poješ. Na pločevinki/bombici kolikor jaz vem mora tudi pisat kaj je v njej. Iz piksne boš pa verjetno težko dobil toliko plina da bi ga lahko vdihnil in čutil efekt...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jun 22, 2011 8:09 pm 
Odsoten

haha, iz piksne ja. :lol:

Drugace poglej za bombice, ce na embalazi pise da vsebuje N2O(smejalni plin) potem je to to. Nekatere vsebujejo tudi CO2. Iz ene bombice drugace da napolnit balon in ko tist balon enki casa dihas cutis efekt. Seveda, moras napolnit celo bombico, ker v manjsih kolicinah in samo vdihavanju ne bo efekta. Za boljsi efekt lahko napolnis iz dveh bombic en malo vecji balon. Je pa efekt kar precej "evforicen". Izgleda, da je tudi ali se bos smejal ali ne, zelo odvisne od posameznika do posameznika. Mene npr.se nikol ni pripravil, da bi se kej bolj smejal kot sicer, kaj sele da bi za brezveze takoj padel v smeh.

Previdno, ker N2O je v vecjih kolicinah precej mocen disociativ.

Ima pa halucinogena salvija(google-> Salvia Divinorum) za moj pogled boljsi efekt z istim majhnim rokom trajanja. Nima pa tako evforicnega efekta, je bolj 'meditativen'. Prav tako ti omogoca pravi "mindfuck" v glavi, direktni vpogled v podzavest(z listi, z ekstrakti bos za kratek cas prakticno zivel v svoji podzavesti).

Zadnjič spremenil bdbstone, dne Sr jun 22, 2011 8:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jun 22, 2011 8:51 pm 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Pa šnekej je.. Sladkega okusa je in kamot se ga stiska. Pa še smetane ne pokvari. Tako da ja, v življenju še nisem videl smetane s kakim drugim plinim.

Oh ja ta salvija :lol: bi gospod shell kaj dodal? :wink:

Drugače je pa efekt tega plina kr zanimiv. Malo se ti zarola pa si kuj dober.

Aja pa še nekaj.. Če uporabljaš tiste male bombice z nekje 10g N20 vedi da je plin tekoč. Ko preide v plin se drastično ohladi na ene -50 če se ne motim. Js budala sem enkrat tako -50 bombico na jezik dobu in ni blo lepo... Je šlo kr neki kože stran.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če jun 23, 2011 5:42 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: celje
Ja za te bombice je treba imeti na sebi rokavice in je ne lizat z jezikom, kot je to naredil minerec. Gre pa lepo, če se preluknja s šestilom, čisto počasi narediš luknjo in vdihavaš, vmes pa lahko zamašiš s prstom.

Glede salvije : je kar v redu, sem probal lani na konu šole, sicer sem skadil premajhno količino da bi "živel v podzavesti", sem pa bil ko ubit 3 ure sedel v kotu v gostilni in gledal televizijo :D Kolega je reku, da se mu je zdelo kod da prelaga kocke, ko je je skadil.

Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To jul 05, 2011 12:57 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

N2O se blazno dobro topi v maščobah, zato je tudi tako uporaben pri instant smetani :) Ni pa vzpodbudno dejstvo, da ima kar 300x večji efekt tople grede v primerjavi z CO2!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To jul 05, 2011 1:37 pm 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Na presenečenje večine ljudi lahko povem, da ma večina plinov večji efekt tople grede, kot CO2. A veste koliko gre samo metana vsak dan v zrak? 1 krava = 120g CH4 na dan, krav je okoli milijarda. Metan se ne porablja, ampak se le nabira v višjih plasteh ozračja. Da o močvirjih, kupih odpadkov in naftnih vrtinah ne govorim. Enako je z monoksidom. Če logično pogledaš, je CO2 še nejmanjši problem, ker ga rastline večino vseeno porabijo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To jul 05, 2011 1:41 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

CO2 bo kr drugi po problematiki tople grede..

Citiram:
By their percentage contribution to the greenhouse effect on Earth the four major gases are:
water vapor, 36–70%
carbon dioxide, 9–26%
methane, 4–9%
ozone, 3–7%

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: