Danes je Če nov 15, 2018 1:55 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To maj 20, 2008 7:28 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

mi smo v osnovni šoli nardil to tko:
v eno eprueto smo dal HCl in Zn ter zaprl eprueto z balonom. v drugo eprueto smo dal H2O2 in KMnO4 in tut zaprl z balonom. zaradi nastajanja plinov sta se posamezna balona napihnla. z injekcijo z iglo smo vzel volumensko 2× H2 in 1×O2 iz balona. pol smo to brizgnl v raztopino z milnico in prižgal s tlečo trsko.
zdej pomojem nimaš igle pač bod iznajdljiv. lahk tut nardiš sam balonček H2 in ga pržgeš, ampak ne pretiravat. :twisted:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To maj 20, 2008 7:35 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: lesce
Mi smo tudi tko delali.Iglo pa lahko dobiš v tistmu setu k je za tiskalnike povnt, lahko jo pa kjev kšnih zakotnih jrajih pobereš smao ti ni glih najbolj zdravo in pametno pa še tiste igle so zanič, ker se takoj zamašijo

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To maj 20, 2008 7:51 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
minercek je napisal/-a:
Mi smo tudi tko delali.Iglo pa lahko dobiš v tistmu setu k je za tiskalnike povnt, lahko jo pa kjev kšnih zakotnih jrajih pobereš smao ti ni glih najbolj zdravo in pametno pa še tiste igle so zanič, ker se takoj zamašijo

Ali jo greš pa v lekarno nabavit, pizda zakaj bi pobiru nek sranje od drogerašov ko pa jo v lekarni dobiš brez problema.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To maj 20, 2008 8:00 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Kaj pa pri mešanju HCL in solitra .. nastaja nitrozil klorid.. pa bi se dal to v kšne pametne namene uporabljat? (poleg tega da se zastrupiš :roll: )

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To maj 20, 2008 8:05 pm 
Odsoten

A ne nastaja nitrozil klorid pri mešanju HNO3 in HCl, bolj poznan kot zlatotopka.
No sej mogoče , ker HCl izpodriva HNO3 iz njenih soli, samo nekje sem pa zasledil, da pa iz HCl + nitrat nastane pa dušikov dioksid...
Samo najbrž gre samo za nitrate žlahtnih kovin, oz. nisem siguren...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr maj 21, 2008 2:10 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

differenxe je napisal/-a:
boštjan, si siguren da si skoprial do konca? ker tam reče da se za tem stavkom skriva problem, potem pa konec :lol:

Pa to dobiš za bsakim vogalom, razne vodiče ipd. Išči GOOGLE, če te zanima podrobno. :D

Na vrh

Naslov prispevka: HCL
OdgovorObjavljeno: So maj 31, 2008 9:11 am 
Odsoten

Zdravo!

Mene pa zanima ce je ta HCL res tolk strupen d ce ti pade na roko ti ražre kožo?

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So maj 31, 2008 10:07 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
To ni strupenost ampak jedkost. Ne ni tako jedka. Če ti pade na roko najverjetneje na začetku sploh ne boš začutil. Po par s te začne peči (govorim za 30% HCl). Drugače je če imaš kje kakšno ranico. Tam te bo takoj začelo peči. Če se poliješ se pač dobro spereš z vodo in je vred, nobenih posledic :) . Drugače je pa zelo nevarno če ti pride v oči. Zato moraš nujno nositi zaščitna očala. pa tudi tiste tanke lateks rokavice prav pridejo. Moraš pač malce paziti, drugače pa HCl ni noben bav bav, tko kot te prestrašijo v šoli :D .

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So maj 31, 2008 11:41 am 
Odsoten

Ja, se strinjam.
Tut jest mam podobne izkušnje: pač, kapne ti na kožo in to prej opaziš z očmi, oz. s tipom (nekaj mokrega), kot pa da te začne razžirat.
Bolj nevarno pri HCl je to, da se pri konentriranih raztopinah sprošča vn plin HCl, ki pa je močno dražilen in v velikih koncentracijah strupen, ker se z vlažno sluznico v pljučih, nosu... tvori vodna raztopina le tega, ki pa je kislina.
Edino to bi te moralo skrbet, pa oči.
Malo drugače je z žveplovo (VI) in dušikovo (V) kislino.
Če dovolj dolgo pustiš koncentrirano žveplov (VI) kislino na koži le ta poogleni. Ta mi je tut že na kožo kapnila, ampak sem hitro spral in posledic ni.
Dušikova (V) kislina pa ti kožo obarva značilno rumeno, skoraj takoj te začne pečt.
Ravno zdajle pišem z roko, ki ima lepo rumeno črto. :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So maj 31, 2008 12:00 pm 
Odsoten

Aha jest sm se pa ze bau :?
A se je ze kdo od vas zastrupu z HCl in kakšni so učinki?(posledice)

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So maj 31, 2008 12:08 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: lesce
Če se je ornk, nvm če ti bo lahko povedov.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So maj 31, 2008 12:10 pm 
Odsoten

Peteln je napisal/-a:
Aha jest sm se pa ze bau :?
A se je ze kdo od vas zastrupu z HCl in kakšni so učinki?(posledice)

Lp

če ga enkrat vdihneš se zgrudiš v strašanskih bolečinah. hitro ti odpove celoten živčni sistem in vsi vitalni organi. v roku 1 tedna si mrtev.
kako se pa boš zastrupu z HCl? sej ubistvu ni strup, ampak je samo jedka. sploh pa jo takoj ko jo vdihneš začutiš in začneš kašljati. mogoče pa bi se ti vseeno rajši izogibal kislin? aja pa odgovore na svoja vprašanja bi lahko hitro našel na internetu

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So maj 31, 2008 12:22 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: prelepa gorenska
nejc@ Lahko bi bil mal bolj prijazn do človeka, ki piše v kotičku za začetnike, če ti gredo tolk na živce preštej do 10 in spreglej njegov post .

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So maj 31, 2008 12:34 pm 
Odsoten

počrni moj celoten post :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So maj 31, 2008 9:24 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

lej kaplica katere koli kisline po prstu ne bo nič resnega naredila. Za HCl dvomim da boš sploh vedel da je HCl, HNO3 ti pusti rumen madež ki zgine po nekaj dneh, žveplova 96% pa te malo opeče, če ne spereš pravočasno.

Nevarno je ko se poliješ po večjem delu telesa ali po obrazu. Kar pa se ne more zgodit če vsaj malo paziš. Nevem kaj vsi začetniki nekej milslite da če vam bo kapljica padla na roko vas bo pobralo :D .

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 01, 2008 7:37 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Meni se je zgodilo, da mi je prodajalka v Merkurju dala v roke plastenko, ko sem jo obrnil, sem imel celo roko prelito z HCl, pa ni bilo nič narobe. Delam z njo vsak teden sigurno in včasih, če si pozabim roke umiti se pojavi rumen madež, kateri pa hitro izgine, če se umiješ z vodo :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 01, 2008 7:51 am 
Odsoten

Mogoče malo neumno vprašanje, ampak vseeno me zanima kaj bi se zgodilo če bi recimo popil ene 5-10ml hcl, bi prišlo do česa hujšega? (pa da ne bo kdo mislu da jo pijem :lol: )

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 01, 2008 9:35 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: prelepa gorenska
Odvisno kakšno koncentracijo, gotovo učinki ne bi bli najbolši drugače pa imamo v prebavilih HCl ...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 01, 2008 9:40 am 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
noragaza je napisal/-a:
Odvisno kakšno koncentracijo, gotovo učinki ne bi bli najbolši drugače pa imamo v prebavilih HCl ...

HCl imaš samo v želodcu, prebavila so preširok pojem.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 01, 2008 10:20 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Lovro je napisal/-a:
Mogoče malo neumno vprašanje, ampak vseeno me zanima kaj bi se zgodilo če bi recimo popil ene 5-10ml hcl, bi prišlo do česa hujšega? (pa da ne bo kdo mislu da jo pijem :lol: )

Veš kaj se ti zgodi če poješ recimo 2 žlice soli?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: