Danes je So okt 25, 2014 8:38 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 56 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: soliter+sladkor
OdgovorObjavljeno: Če jan 08, 2004 9:42 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Okolica Jesenic
Delal se dimno bombo z solitra in sladkorja vendar se mi ni hotela uzgati vrjetno ker sem soliter dobil po 62sit/kg (zaradi slabbe kvalitete). Vendar sem imel kuhalnik in sem gor postavil 5l posodo(od razrecila). Notri sem dal 60dag solitra in 40dag sladkorja vse skupaj postavil na kuhalnik (inel sem ga sredi dvorisca) in cakal zatem (5min) se je zacelo kaditi kukr da bi se hisa uzgala :lol: . Bomba se mi je zdela zelo zanimiva in sem jo ponovil ene parkrat :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jan 09, 2004 2:33 pm 
dimna bomba se ne uzge na vžigalno vevico ker ni dovolj vroče.če pa imaš doma plinski lotkoln(spajkalnik) pa nastavek za spjkanje uzami dol in spajkalni užgi.nastal bo vroč plamen ki ga postavis zraven mase,malo počakaš in se ti bo vžgalo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jan 12, 2004 11:43 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Najbolje bi bilo uzeti fitilj, s obzirom da je na taj način opasnost svedena na minimum.
Inače, ja sam svoju salitru nabavio u ljekarni za nekih 8 eura po kilogramu.

Zadnjič spremenil demolator, dne So jun 11, 2011 11:50 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če jan 15, 2004 2:02 am 
http://www.chemo.si/

tukaj se dobi DOSTI cenejši soliter. ni nujno tako čist kot iz lekarne, ampak je dovolj dober tudi za raketne motorje ( soliter + sladkor )

Na vrh

Naslov prispevka: Re: soliter+sladkor
OdgovorObjavljeno: Če jan 15, 2004 6:07 pm 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

McMatko je napisal/-a:
Delal se dimno bombo z solitra in sladkorja vendar se mi ni hotela uzgati vrjetno ker sem soliter dobil po 62sit/kg (zaradi slabbe kvalitete)....

Verjetno tisto kar si uporabil ni bil soliter, ampak ureja. V agrarnah ti včasih dajo urejo, če vprašaš za soliter. So pač nesposobni in ne vejo kaj je soliter.
Ureja ima to lastnost, da se močno kadi če jo segravaš. Podobno se kadijo mnoge druge snovi, če jih segrevaš(npr. sladkor). To pa ni nevem kako uporabno za dimno bombo in tudi princip dimne bombe je da jo vžgeš z vžigalno vrvico in ne da segrevaš kup neke snovi.

Zadnjič spremenil The Boss, dne Pe feb 20, 2004 2:37 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če jan 15, 2004 8:13 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: sezana
rad bi se ni bilo kak nacin pohvalil z svojimi izdelki vendar zal...no soliter no cry. :cry:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 18, 2004 3:22 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

kera snov pa se je taka ki jo segrevas iz nje se pa močno kadi??

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To jan 20, 2004 8:20 pm 
Odsoten

Yo!
No najprej nej pohvalm "the bossa" k je ful hud page naredu pa je sam se takle forum manku. Res god.
K pa tle govorimo o dimnih bombah mam pa za vs folk uprasanje kje se da kupit al pa dobit soliter dobre kvalitete ampak pocen. k u lekarni majo res mal krute cene. 10g stane 500sit. Ker pa jest nism banka (mogoce edin semenska :D ) iscem ksne cenejse vire. a ma kdo ksn predlog.
Pa se neki. kje bi lohka dobu pocen zveplo. u zadrugi pravjo da zdej ni sezona polet ga pa nimajo... plis piste
Uzivite pa razstreljujte!!!

Mte :>

Na vrh

Naslov prispevka: :)
OdgovorObjavljeno: To jan 20, 2004 9:03 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

em ja jest sm tut su u zadrugo pa nimajo nc zvepla sm pol laborantko prasow u sol ket bi ga dobu je rekla da se ga ne dobi(pomoje laze) jo pa pol prasam ce mi ga kej da... pa rece zakaj ga pa rabs.. pa recem za smodnik(nism se druzga spomnu) ;) mi je pa rekla da ne da da nau pol kriva za mojo smrt ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 25, 2004 12:54 pm 
Odsoten

Yo!
Ja Mc Matko. ne mors rect da rabs zveplo za smodnik. isto je blo k sm jest hotu nabaut 30% HCl pa mi niso dal k sm reku da bom delu aceton peroksid. sm sou pa nekam drgam sm jo pa dobu k sm reku da se nm je greznca zamasla. ce hoces zveplo dobit rec da te je fotr poslou pa zveplo k ga rab za sode razkuzit. Kok si ti sploh str?

Be Cool

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jan 26, 2004 1:03 pm 
O jeste mi pametni!
Drugi put kad ideš u nabavu reci da ti trebaju te kemikalije da napraviš bombu i da s njom razneseš zgradu i ubiješ puno ljudi.Recite pederima kad vas pitaju za što će vam nek se gone u pizdu materinu,kaj ih to zanima!Ak oće zaradit nek radije šute!Dobro nemate muda da to kažete,onda nešto smislite,al nemojte biti tak glupi da im kažete zašto vam stvarno treba.Recite neku laž,zapamtite,što je veća laž ljudi će brže povjerovati.Recimo za salitru možete reći da vam treba za meso,a za sumpor da vam treba za vinograd.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jan 26, 2004 2:34 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Mnoge tvari imaju razne primjene, tako da uvijek možete nešto izmisliti da se "izvučete":

HNO3 - indikator za gljive, odmašćivanje...

H2SO4 - akumulatori, čišćenje, vodoinstalaterstvo...

KNO3 - mesna industrija, umjetna gnojiva...

KMnO4 - sredstvo za dezinfekciju...

HCl - solna kiselina, u svakoj trgovini...

Aceton - nije problem, također ga ima u skoro svakoj trgovini...

Zadnjič spremenil demolator, dne So jun 11, 2011 11:53 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jan 26, 2004 2:40 pm 
Odsoten

tenks za nasvet!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jan 26, 2004 8:06 pm 
Odsoten

:wink:
to je pa tudi res da greste kupovat razne fore za eksplozive in da poveste zakaj ga res rabite.Vsako stvar ki so jo lahko kupi je sigurno še za kaj drugega uporabna.zato pozanimajte se...

pred tem pa st govorili o soliter+sladkor...
če hočete da se bo bolj kadilo iz mešanice daje malo manj sladkorja v soliter.in tisto malo kar ste ga oduzeli dodajte žveplo v prahu pa boste videli kako kadi.

Na vrh

Naslov prispevka: čaw
OdgovorObjavljeno: Po jan 26, 2004 8:08 pm 
Odsoten

:wink:
to je pa tudi res da greste kupovat razne fore za eksplozive in da poveste zakaj ga res rabite.Vsako stvar ki so jo lahko kupi je sigurno še za kaj drugega uporabna.zato pozanimajte se...

pred tem pa st govorili o soliter+sladkor...
če hočete da se bo bolj kadilo iz mešanice daje malo manj sladkorja v soliter.in tisto malo kar ste ga oduzeli dodajte žveplo v prahu pa boste videli kako kadi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jan 26, 2004 10:11 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ta mješavina koju si naveo, se koristi kao raketno gorivo koje se jednostavno može napraviti kod kuće. Sa tim gorivom se daju i nešto veće rakete napraviti.

Zadnjič spremenil demolator, dne So jun 11, 2011 11:55 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr jan 28, 2004 6:06 pm 
am ja str sm pa 16,5 :P ja za solitr sm rek uda ga rabmo za zelenjavni vrt :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr jan 28, 2004 6:07 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

am ja str sm pa 16,5 :P ja za solitr sm rek uda ga rabmo za zelenjavni vrt :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To feb 03, 2004 4:38 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
demolator je napisal/-a:
uvijek izmislite nešto da se izvučete .... sve tvari imaju puno primjena u životu .... HNO3 - indikator za gljive , odmašćivanje ....

H2SO4 - akomulatori , čišćenje , vodoinstalaterstvo .....

KNO3 - mesna industrija , umjetno gnojivo ......

KMnO4 - sredstvo za dezinfekciju .....

HCl - solna kiselina

Aceton - nije problem .... ima ga u svakom dućanu ....

Naslednjič ko se bom odpravil po "spežo" se bom držal teh nasvetov :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To feb 03, 2004 7:50 pm 
Odsoten

Yo!
A sm pol jest tle najmlajsi k se zajbavam sz explozivi??? jest sm 8 klas!
a kdo ve ce je dim k nastane pr dimni soliter+sladkor kej strupen? k mi mislemo za konc leta zadimt naso solo pa iscem eno dimno k nima strupenih dimov!
piste

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 56 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: