Danes je Ne mar 24, 2019 3:58 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: težave z bazooko
OdgovorObjavljeno: Po feb 03, 2014 4:34 pm 
Odsoten

Vem da podobna tema že obstaja, vendar se mi ni zdelo ''na mestu'' da grem obujat temo iz leta 2007. Skratka, izdelal bi rad raketo, ki bi se jo dalo izstrelit iz cevi. Cev in sistem za izstrelitev ni težava, vendar glede vodoravne stabilizacije bi pa rabil nekaj nasvetov. Iz internetnih virov sem izsledil da je optimalen način stabilizacije v letu vrtenje(duh :roll: ) ampak da dosežeš vrtenje in da jo nekako stabiliziraš da ne pade navzdol(proti tlom) prehitro je pa malenkost težavno, za to sem skupaj spacal ta dizajn (ki še ni končan), idejo sem dobil iz rakete za nemški panzerschreck in če bi mi kdo lahko svetoval kako zadevo izboljsat bi mu bil zelo hvaležen. Hkrati me ša še zanima, kako velik motor bi se splačalo uporabit, da bi bilo razmerje med težo/potiskom najboljše? Nekih eksplozivnih zadev nebi jst noter tiščav, ker je pač prenevarno.

Priponke:
Brez naslova.png
Brez naslova.png [ 16.29 KiB | Videno 1602 krat ]
Na vrh

Naslov prispevka: Re: težave z bazooko
OdgovorObjavljeno: Po feb 03, 2014 7:12 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Rakete, ki se izstrelijo iz cevi imajo ponavadi nek "burst charge" na repu, t.j. kompozicijo, ki se zaneti najprej in raketo izstreli iz cevi. Šele na to se v raketi prižge raketni motor in zadeva poleti naprej. Če gledaš kakšne posnetke na youtube kako vojaki streljajo kakšne protiletalske ali pa protitankovske rakete iz naramnih cevi, boš verjetno opazil, da pri izstrelu na zadnjem delu za trenutek švigne ven zelo močan plamen. Ta je posledica tega slepega naboja, ki raketo potisne ven iz cevi na sprednji strani. Posledično se takšnega orožja ne sme uporabljati v zaprtih prostorih.

Novejše variante pa na zadnjem delu rakete uporabljajo še balon z vodo - naloga tega je, da posrka tisto vročino (ko balon poči, se voda razprši in upari), ki nastane pri izstrelu in tako zmanjša oz. ublaži sunek plamena.

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po feb 03, 2014 7:50 pm 
Odsoten

Pentan je napisal/-a:
Rakete, ki se izstrelijo iz cevi imajo ponavadi nek "burst charge" na repu, t.j. kompozicijo, ki se zaneti najprej in raketo izstreli iz cevi. Šele na to se v raketi prižge raketni motor in zadeva poleti naprej. Če gledaš kakšne posnetke na youtube kako vojaki streljajo kakšne protiletalske ali pa protitankovske rakete iz naramnih cevi, boš verjetno opazil, da pri izstrelu na zadnjem delu za trenutek švigne ven zelo močan plamen. Ta je posledica tega slepega naboja, ki raketo potisne ven iz cevi na sprednji strani. Posledično se takšnega orožja ne sme uporabljati v zaprtih prostorih.

Novejše variante pa na zadnjem delu rakete uporabljajo še balon z vodo - naloga tega je, da posrka tisto vročino (ko balon poči, se voda razprši in upari), ki nastane pri izstrelu in tako zmanjša oz. ublaži sunek plamena.

lp

oh, hvala za informacijo, imate mogoče kakšno idejo kak to zadevo spravit v prakso? sicer pa kakšen se vam zdi dizajn rakete? kak za dodat/odstranit?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po feb 03, 2014 9:17 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jaz se vedno zatekam nazaj k temlem videu:
https://www.youtube.com/watch?v=aUFYwTY4DBk

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr feb 05, 2014 3:06 pm 
Odsoten

Pentan je napisal/-a:
Jaz se vedno zatekam nazaj k temlem videu:
https://www.youtube.com/watch?v=aUFYwTY4DBk

tole je pa res gut, bom poročal kako bo moj delovau, hvala za nasvete/info :mrgreen: lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za: