Danes je Po mar 25, 2019 9:05 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Raketni pogon
OdgovorObjavljeno: Po sep 26, 2011 1:01 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Evo spet odpiram temo. Tokrat bi vprašal kako je z raketnimi motorji. Nazadnje sem zmešal 7g Kno3 in pa 3g fino mletega sladkorja. Mešanice nisem karameliziral. potem pa sem iz papirnatega tulca, naredil malo manjši tulec, vse polepil, dodal vžigalno... Ko sem jo testiral, pa se je iz mešanice vsul samo oblak dima :S A ma kdo kej pojma kaj delam narobe? :( pa na parih slikah sem opazil da ko topite mešanico, dobite gosto "kremo". Jaz v tem primeru dobim "kamenje" :D . Kaj je tu narobe?

Hvala.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Raketni pogon
OdgovorObjavljeno: Po sep 26, 2011 2:32 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
Gapiee je napisal/-a:
Evo spet odpiram temo. Tokrat bi vprašal kako je z raketnimi motorji. Nazadnje sem zmešal 7g Kno3 in pa 3g fino mletega sladkorja. Mešanice nisem karameliziral. potem pa sem iz papirnatega tulca, naredil malo manjši tulec, vse polepil, dodal vžigalno... Ko sem jo testiral, pa se je iz mešanice vsul samo oblak dima :S A ma kdo kej pojma kaj delam narobe? :( pa na parih slikah sem opazil da ko topite mešanico, dobite gosto "kremo". Jaz v tem primeru dobim "kamenje" :D . Kaj je tu narobe?

Hvala.

Pomoje da ti manjka jedro v gorivu, Soliter/Sladkor potrebuje jedro da ima dovolj izgorevalne povšrine. Nabij v cev, vzemi sveder in ročno (brez mašine) naredi jedro v gorivo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po sep 26, 2011 5:12 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Glede kamenja mislim, da imaš pre nizko temperaturo. Kakšne barve je mešanica, ko dobiš "kamenje"?

Pretty green flames je napisal/-a:
Pomoje da ti manjka jedro v gorivu, Soliter/Sladkor potrebuje jedro da ima dovolj izgorevalne povšrine. Nabij v cev, vzemi sveder in ročno (brez mašine) naredi jedro v gorivo

Gapiee: "Jedro" pomeni luknja tko baj de wey.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po sep 26, 2011 5:17 pm 
Odsoten

Pomojem imaš samo mešanico premalo zmleto. Sladkor mora biti dobro zmlet, najbolje da kar kupiš sladkor v prahu, soliter prav tako. Za soliter je najbolje če ga daš v vodo pa kuhat, potem se ti pa še enkrat kristalizira in dobiš ven prah. Edino malo nerodno je k se ti potem k se ti prime na stene posode..

mojih 5 centov...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po sep 26, 2011 5:25 pm 
Odsoten

Gapiee je napisal/-a:
pa na parih slikah sem opazil da ko topite mešanico, dobite gosto "kremo". Jaz v tem primeru dobim "kamenje" :D . Kaj je tu narobe?

Hvala.

K topiš mešanico jo je najbolje zmešat še z kakim oljem, glicerinom, itd., tak dobiš mešanico k izgleda bolj kot kako testo, ki jo boš lažje stisnil v kalup motorja. Olja dodaš res čisto malo(par kapljic), lahko si tudi pogledaš par filmčkov na tubi če vpišeš v iskalnik r-candy, npr.:

http://www.youtube.com/watch?v=quj1XKq8Enk
http://www.youtube.com/watch?v=TqWXtjBc ... re=related

Za večjo hitrost gorenja lahko dodaš še čisto malo rje..

Dobra možnost je to tudi zato, ker ti mešanica v tem primeru ne tako hitro "karamelizira".

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po sep 26, 2011 5:41 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jaz odsvetujem uporabo vode pri mešanicah s sladkorjem, ker jo je izredno težko izgnati ven. Če zadevo tališ, ne rabiš vode. Velikost delcev sladkorja je tu nepomembna, ker se vse tako ali tako stali. Glej samo, da bo nitrat dobro zmlet. Uporabi mešanico nitrat/sladkor = 65:35. Kot katalizator pa lahko dodaš 1% rdečega Fe2O3. Tega daj skupaj z nitratom v ball mill.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po sep 26, 2011 5:54 pm 
Odsoten

Jst bi prej priporočal uporabo vodo, še posebi če ima soliter v majčkenih kristalih, ker se ti soliter pri tem tako ali tako že izloča iz vode v obliki prahu. Tak ti ni treba takega solitra mleti ali pa izločati še enkrat iz vode, po metodi ki sem jo napisal zgoraj, kar je v bistvu še en dodaten del..

Če imaš pa soliter že v obliki prahu potem je glede tega mrbit res vseeno sam če dodaš vodo, je še bolje, ker je mešanica bolj homogena.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po sep 26, 2011 7:15 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
bdbstone je napisal/-a:
Jst bi prej priporočal uporabo vodo, še posebi če ima soliter v majčkenih kristalih, ker se ti soliter pri tem tako ali tako že izloča iz vode v obliki prahu. Tak ti ni treba takega solitra mleti ali pa izločati še enkrat iz vode, po metodi ki sem jo napisal zgoraj, kar je v bistvu še en dodaten del..

Če imaš pa soliter že v obliki prahu potem je glede tega mrbit res vseeno sam če dodaš vodo, je še bolje, ker je mešanica bolj homogena.

Test, vzem raztopino solitra in sladkorja in jo daj vret, nastali kristali bodo daleč od prahu...

Najboljša metoda za izdelavo tega goriva je da namesto navadnega sladkorja (saharoza) vzameš Sorbitol ki ima tališče pri 96*C, gorivo s sorbitolom lahko pripravljaš na vodni kopeli.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po sep 26, 2011 8:03 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Soliter imam v prahu še kupljenga :D za sladkor pa tud kupujem sladkor v prahu, sam kupujem pri dolčeni firmi kjer imajo res sladkor v "PRAHU". Aja pa "kamenje" je karamel barve :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To sep 27, 2011 4:26 pm 
Odsoten

nevem, lahko bi bilo tudi to, da ti je mešanica preveč karamelizirala. Če je mešanica temno rjava ali skorajda črna je preveč karamelizirana.. Poskusi tudi z metodo z vodo in poglej če ti isto nastane..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr sep 28, 2011 5:53 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

bdbstone je napisal/-a:
nevem, lahko bi bilo tudi to, da ti je mešanica preveč karamelizirala. Če je mešanica temno rjava ali skorajda črna je preveč karamelizirana.. Poskusi tudi z metodo z vodo in poglej če ti isto nastane..

No ja možno. ker neki časa ko mešam nastane prava krema potem pa takoj nastanejo grudice :( pa sej prej vedno dobro zmešam mešanico -.-

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če sep 29, 2011 4:19 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
najprej bi jest povečov količino ker z 10 g robe boš ti težko karkoli naredu raj uzem 30 al pa 50 g da je količina večja da lažje ohrani temperaturo

vse skupaj segrevaj na električni plošči in veš čas mešaj dokler ne postane zadea tekoča... ko je tekoča malo bol ko med lahko uliješ v kalup.. zadeva postane svetlo arjave barve mogoče arjave ampak temnejša ni.

glede grudic mi ni jasno mogoče se samo ohladjo in se strdijo mogoče moraš bol segret vse skupaj

vseno pa pazi na zaščito če se ti vžge (paziiii)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če sep 29, 2011 7:49 pm 
Odsoten

Če boš delal na električnem štedilniku potem se ti nima kej zgodit. Če je kak star štedilnik mrbit.. k ti preskoči iskrica, sam to je možnost 1:1000000..00.... Drugače pa jopca z dolgimi rokavi in rokavice, to je že zarad temperature dobro (vroča posoda) in tudi v primeru da se ti gljih kej ne polije, pokaplja po rokah.. Najbolj važno pravilo je pa: Ne igraj se z ognjem in ne prižigaj mešanice v bližini posode!!

Jst bi ti še priporočal, da si narediš dvojno posodo. V prvo daš olje v drugo pa mešanico. Včas ti olje kaj špricne zato je dobro biti "zavarvan"(spet jopca z dolgimi rokavi in rokavice).

Pomojem je zadeva da ti nastanejo grudice, ker mešanica ni homogena in se je soliter sprijel med sabo. Če imaš kake grudice ti priporočam da jih zmečkaš/sprešaš ob dno posode. Enostavno vzameš zajemalko in jih "speštaš" ob dno posode. Ravno zato, je imet dobro dvojno posodo in nastavljivo temp., ker ti omogoča dosti več časa, preden ti mešanica čisto karamelizira..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe sep 30, 2011 4:30 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Delam na električni plošči. pa kok mislite to jedro? da narediš mešanico votlo od znotraj? al kako? :) bom še danes nekaj mešanice naredil

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe sep 30, 2011 7:48 pm 
Odsoten

jedro je luknja v sredini po dolžini motorja. Enostavno vzameš palčko in narediš luknjo v sredini. Tak ti bo gorelo po celi dolžini in ne samo na enem koncu == višja hitrost gorenja. slika za predstavo: http://eldflaug.com/inc/picture.inc.php?ID=150

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če okt 13, 2011 1:21 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Hvala za vso pomoč! še danes se bom spravil delat malo pogona... a potem se ga karamelizira? :D se opravičujem za svojo zabitost :P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So okt 15, 2011 8:56 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
am drgač se mešanca če pade na kuhalno ploščo užge čist tko btv sam traja dost dle kukr pa na ognju.. tko da če ti kej pade gor odstav posodo iz štedilnika pa pobriš dol al pa počakaš da se skur pa je.. dovgi rokavi pa nevem če so ql ker lahko do bobiš še hujše opekline kukr tko.. rokavice pa usnene pa je to to..

drgač paa nis pru pa ne zadn k si tole prašu...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če jan 19, 2012 5:44 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Evo oživljam temo :) takrat sem naredil eno raketo za katero sem bil v dvomih, da bo delovala. Na začetku se je začelo zelo kadit, potem pa je le zbrala moč in se pognala v zrak, in nato na sosedov vrt :lol:

Sedaj me pa zanima, koliko premera in koliko dolžine velik tulec naredite? Da vem koliko goriva porabim... Aja pa glede R-candy me zanima; Ko shranim mešanico v obliki "testa", ali jo lahko uporabim še čez kakšen teden? Skrbi me, da se mi mešanica nebi zasušila....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če jan 19, 2012 10:30 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

R-candy postane trd ko se ohladi. Sicer pa ga je najbolje hranit v dobro zaprti vrečki ali kaj takega ker ti bo sicer vlago iz zraka potegnil...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe jan 20, 2012 3:19 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

dejko1 je napisal/-a:
R-candy postane trd ko se ohladi. Sicer pa ga je najbolje hranit v dobro zaprti vrečki ali kaj takega ker ti bo sicer vlago iz zraka potegnil...

Na nekem videu ga zvalja v majhne "palačinke" in shrani v posodico. Nevem zakaj ga bi potem naredil toliko če ga nebi porabil v eni raketi 100g :? Kako je pa s premeri tulcev?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: