Danes je Ne mar 24, 2019 3:24 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Raketa za v šolo
OdgovorObjavljeno: Po sep 19, 2011 1:55 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Evo pa s5 odpiram novo temo :) Stvar je ta, da sma z bratom od Minereca dobila v šoli za predmet tehnika, iz umetnih snovi za naredit model rakete. Pa ker so glih umetne snovi nesmema uporabit lesa, WC papir tulcou... naj še aluminija nebi smel uporabit -.- zato sm se odloču da pišem sem na vidim iz česa bi vi nardil ta model rakete. Pa ne mislit da boma mogla dodat še gorivo... :)

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Raketa za v šolo
OdgovorObjavljeno: Po sep 19, 2011 3:02 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
Gapiee je napisal/-a:
Evo pa s5 odpiram novo temo :) Stvar je ta, da sma z bratom od Minereca dobila v šoli za predmet tehnika, iz umetnih snovi za naredit model rakete. Pa ker so glih umetne snovi nesmema uporabit lesa, WC papir tulcou... naj še aluminija nebi smel uporabit -.- zato sm se odloču da pišem sem na vidim iz česa bi vi nardil ta model rakete. Pa ne mislit da boma mogla dodat še gorivo... :)

Poliester/epoxy in steklena/aramidna/karbonska vlakna. Izbira predvsem odvisna od debeline denarnice :lol:
Kakšno raketo bosta pa delala? Pač neko generično obliko al kaj bolj specifičnega kot je maketa vojaške rakete al česa podobnega?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po sep 19, 2011 3:50 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ma neka maketa naj bi bila... Pa ni potrebno da je neki extra kr sma 7 razred :P tale karbon vem da je drag, ko hudič... tole z polistersko smolo pa bi šlo ja... sam pol je problem konica, te pa nebom zlahka nardiu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po sep 19, 2011 7:51 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
jest ti prodam mojo za 300€ :P

aja zakrilca so iz lesa

drgač pa greš u štacuno z gradbenim materjalom kupš plastično cev in iz ne nardiš ohišje za zakrilca uzameš kšn podn od kšne kante al pa kej tazga za konico pa uzameeš povno plastiko pa jo lepo postružš pa je to to..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po sep 19, 2011 8:03 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
Al pa to nared kr ti je Tomazz reku, bl simpl skor ne gre, pa še svinjarije s poliestrom ni :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To sep 20, 2011 11:37 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pretty green flames je napisal/-a:
Al pa to nared kr ti je Tomazz reku, bl simpl skor ne gre, pa še svinjarije s poliestrom ni :)

no ja prav maš :P poliester bi blo treba še pokitat, pošmirglat, pobarvat... zj morm še pa sam pvc cev pravega premera najdit :) pa kak sprej bom še najdu... drugač mu je pa ate zju3 razlagu da ma eno plastično plato. Edino za kocko plastike se bo treba bol potrudit. Ker za 5 v šoli pa nemislim razkirat 43€ za kvadrat karbona :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To sep 20, 2011 3:44 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Pojdi v Merkur ali pa Bauhaus (oz. Baumax) na elektro oddelek. Tam imajo tiste sive plastične cevi iz PVC-ja za električne napeljave. Izbereš cev primerne debeline, mislim, da ena stane okoli 2€, mogoče celo manj. Nato greš še v trgovino, kot je npr. Mladi tehnik in kupiš trdno ploščo iz polistirena debeline cca 3 milimetre. Iz te plošče izrežeš krila za raketo, cev odrežeš na primerno dolžino, nato pa s sekundnim lepilom krila prilepiš na trup rakete. Konico si nekje postruži. Na zadnje si kupiš le še kakšen barvni sprej in raketo posprejaš na črno oz. kako s drugo barvo. Če boš pa kdaj zadevo želel v zrak spustiti, pa kupiš še raketni motor v trgovini Mladi Tehnik, padalo pa izdelaš sam.

Tole je moj rezultat (konica manka):
Slika

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To sep 20, 2011 4:43 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pentan je napisal/-a:
Pojdi v Merkur ali pa Bauhaus (oz. Baumax) na elektro oddelek. Tam imajo tiste sive plastične cevi iz PVC-ja za električne napeljave. Izbereš cev primerne debeline, mislim, da ena stane okoli 2€, mogoče celo manj. Nato greš še v trgovino, kot je npr. Mladi tehnik in kupiš trdno ploščo iz polistirena debeline cca 3 milimetre. Iz te plošče izrežeš krila za raketo, cev odrežeš na primerno dolžino, nato pa s sekundnim lepilom krila prilepiš na trup rakete. Konico si nekje postruži. Na zadnje si kupiš le še kakšen barvni sprej in raketo posprejaš na črno oz. kako s drugo barvo. Če boš pa kdaj zadevo želel v zrak spustiti, pa kupiš še raketni motor v trgovini Mladi Tehnik, padalo pa izdelaš sam.

Tole je moj rezultat (konica manka):
Slika

lp

Uff uff hvala :) Bom reku bratu, ko ma službo v ljubljani da mi gre iskat ploščo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po okt 03, 2011 2:19 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

evo raketa je narejena, vse kar moram narediti, je samo še barvanje. Edino za konico nimam nobene ideje :cry:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So okt 08, 2011 3:38 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Za konico se obnese kakšen trši stiropor ali purpena, sploh če raketa ne bo zares poletela. V primeru, da imaš dostop do stružnice pa seveda les.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po okt 10, 2011 1:28 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

masterofdisaster je napisal/-a:
Za konico se obnese kakšen trši stiropor ali purpena, sploh če raketa ne bo zares poletela. V primeru, da imaš dostop do stružnice pa seveda les.

točno stiropor! tega ma ate doma kar po kockah :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr feb 15, 2012 8:39 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Raketo sem naredil kak teden po zadnjem komentarju teme :) Lahko dam gor še slike. Krilca so čisto običajna kar iz poliesterske plošče, uporabil sem tudi pvc cev. Za konico se barva na stiropor ni prijela, pa sem kar od enega detergenta vzel pokrov :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr feb 15, 2012 11:19 pm 
Odsoten

mene zanima kak si naredil :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi