Danes je Če jan 17, 2019 7:25 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: N2O hibrid
OdgovorObjavljeno: Če feb 17, 2011 9:10 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ima kdo kako idejo kako prižgati gorivo v hibridu po celi dolžini? Ker ko enkrat odpreš NOX zadevo lahko prižgeš samo pri koncu...

Sem danes poskusil z eno N2O bombico, sem jo pa res bolj malo odprl (lol, je zadeva gorela 10min)... Tudi video je bolj dolgočasen, pa še skoraj nič se ne vidi, ker je plamen preveč svetel (bom poskusil shote skupaj dat)...

Bombice imajo notri 1-8g N2O, vsaj moje, je pa res da jih imam že ene 4 leta v omari (čudno da nimajo roka uporabe če se kar same praznijo)... Bombice same sicer tehtajo tam ene 22g brez plina...

Je pa to sicer dosti malo oksidatna, pri klasičnih hibridih je razmerje nekje 1:10-1:5, tako da bi v najboljšem primeru rabiš tam ene 2g goriva :?

Na konec bombice sem nataknil kovinsko cevko, dolgo ca. 3cm (ene 2 cm več kot vrat cevke), v cevko en kos plastike ter vanjo zavrtal 2mm luknjico. Vse je skupaj držal selotejp :) Da odpreš bombico je potreben udarec s kladivom po žebljičku ki ga vstaviš v luknjico na sredini (sem najprej poskušal z buciko samo so se skrivile). Prižgal sem pa s plinskim plamenom od zunaj. S pvc oz. karkoli je bila tista plastika je gorelo kar v redu, samo plamen ni šel v gorivo ampak je ostal zunaj in potem ugasnil... Precej lep plamen sem pa z voskom dobil, samo če bi bilo to v neki komori bi pomojem eksplodiralo...

Na vrh

Naslov prispevka: Re: N2O hibrid
OdgovorObjavljeno: So feb 19, 2011 4:56 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Nevem morda bi lahko s kakšnim pirotehničnim agentom vžgal po celi dolžini gorivo preden N2O spustiš čez. Če gorenje ni samovzdržujoče potem itak nima smisla pomoje...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So feb 19, 2011 11:31 am 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
NUKE je napisal/-a:
Nevem morda bi lahko s kakšnim pirotehničnim agentom vžgal po celi dolžini gorivo preden N2O spustiš čez. Če gorenje ni samovzdržujoče potem itak nima smisla pomoje...

Gorenje rata samovzdržno takoj, ko odpreš oksidant.

Sem študiral da bi nekako takole naredu:

Slika

Manjka tak šraufek zgoraj (zmajnkal placa za narisat :wink: ) kt ga maš ti, da porine bombico na iglo.
V glavnem... Ko je plin prost iz bombice, ga pred izpustom v zgorevalni prostor zadržuje zalit pečat (rjavo na skici, tik pod iglo), magari uliješ not KNO3+cuker, vosek... Nekej, kar bo vročina brez težav prekurla, zdrži pa ptitisk plina iz bombice. Pod tem pečatom je pa vžigalni naboj (KNO3+Al, ...), ki nejprej vžge gorivo potem pa še prekuri pečat in spusti noter N20.

Simpl k pasulj, pa kar je najbolj važno- nikamor se ti ne mudi. Prebiješ bombico, pol maš pa dost cajta da delaš naprej in ko se ti zahoče, samo prižgeš.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po feb 21, 2011 8:55 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ma se bom danes potrudil malo razrezat filmčke pa kako slikico do gorenja gor pripopat tako za filing kako to sploh izgleda... Drugače ko enkrat dobro gori izgleda ko brener... Sem testiral tudi z vročim lepilom kot gorivom, pa samo lužica ostane, še vžgat se ni hotel lepo... Da dejansko dobiš potisk je potrebna tudi šoba, pa precejšen pritisk v komori...

Sicer bi moral zračunat koliko l in kakšen je pritisk v bombici, samo glede na samo debelino sten bi znal bit kar velik.

Moj način za vžig s plinom (v teoriji se obnese, v praksi zaenkrat bolj slabo):

Slika

Slika

Na začetku zgorevalne komore je dovod plina (luknjica mora biti precej manjša od šobe, ker bo drugače ves pritisk pobegnil skozi to luknjico). Plin odpreš in prižgeš preden odpreš N2O (slika), ko je N2O odprt bi se moral plamen plina skrajšat in pobegnit v motor...

Jaz sem zaenkrat imel težave da dotok plina ni bil enakomeren in da je gorel skoraj eksplozivno. Ko je bil N2O odprt se plin ni hotel vžgat do komore, pri prižiganju je spuščal take prdeče zvoke, ko se je pa vžgal tudi navznoter je pa samo izstrelil ven gorivo :lol: Opcij kaj je narobe je dejansko več, možno bi bilo da plin ni pritekal enakomerno (delno še utekočinjen, to se da rešit s predgretjem plina), da pritisk plina ni bil zadosten (da je eksplozija potisnila plin nazaj v cevko) ali da preprosto mešanje ni bilo dobro...

Boljše bi bilo če bi bil dovod plina obrnjen v smeri šobe, tako tudi posode s plinom sploh nebi bilo potrebno montirat v samo raketo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po feb 21, 2011 10:03 am 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Je pa še tretja opcija: namesto hibridnega motorja si dobil pulznega :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=uD18qCGAFYw

Malo še stestiraj izgleda pa da ti dobro kaže :D Kr tako naprej!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po feb 21, 2011 6:54 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Evo sem našel ene par linkov za načrte za mikrohibride... Žal vsi rabijo še dodatno ohišje, kar dodatno oteži že tako precej težek motorček...

http://www.ausrocketry.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=29
http://www.aeroconsystems.com/motors/Sc ... eamer2.pdf
http://www.theendofmytether.me.uk/hpr/m ... /index.htm

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če mar 24, 2011 11:41 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Evo sem se opogumil pa se spravil stružit aluminij :)

Moja raketa bo dosti podobna objavljenim načrtom mini NOX rakete, samo da ne bom uporabil obročkov ampak kar vijake. Sem najprej malo razmišljal da bi spremenil načrt in bi bila bombica obrnjena navzgor, samo sem potem ugotovil da je ta načrt kar zelo premišljen... 50bar NOX je dejansko samo v bombici in na burst disku ter potem injicirano v izgorevalno komoro.

Slika

Zgornji del bo pri meni približno isti, srednji se bo malce razlikoval, ker bom verjetno za luknjanje bombice uporabil vložek z jekleno konico, spodnji bo pa tudi zelo podoben, v bistvu držalo za žobo iz gipsa (grafit bi bil nekako idealen, samo ga nisem uspel nikjer dobit).

Slika
Slika
Slika

Moram še malo razmislit in zvrtat primerne luknje v tele koščke aluminija...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za: