Danes je Po jun 17, 2019 11:43 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Smodnik za izdelavo petard + dextrin
OdgovorObjavljeno: Pe dec 21, 2012 8:22 pm 
Odsoten

Kraj: Nova Gorica
No, upam da ne preveč "smetim" s to temo, ampak nisem našel nobene preveč primerne za to vprašanje.
In sicer me zanima če bi lahko namesto da bi smodnik granuliral samo dodal dextrin in alkhol, počakal da se posuši in ga narezal na kose.
No pa še to, ali bi lahko za manjšo količino dextrina namesto da bi za brezveze segreval celo pečico ampak bi gustin dal kar v kakšno ponvo in na štedilniku segreval.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Smodnik za izdelavo petard + dextrin
OdgovorObjavljeno: Pe dec 21, 2012 9:25 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
Kupš škatlo gustina vržeš v pečico spečeš počakaš da se ohladi in zapreš v kozarc za vlaganje tm notr ga hranš dokler ne porabš ;) Nerabiš usakič sprot pečt.. Teoretično se bi pa najbrš dal tud na ponvi sam bol vrjanta tista s pečico ker če bi na ponvi morš še mešat..

Glede granulacija vrjanta je, da dodaš mal dextrina (jest dam tm 2-3% al pa še mn) nardiš tko kukr si reku torej navlažiš počakaš, da se posuši in potem to razbiješ s kladvom potem morš pa to presjt, da ločš po granulaciji..jest bi reku, da je kle več dela pa tud ko boš meu 100g smodnika na kupu z dextrinom bo to trdo kukr beton in nevem kok boš zadovoln k boš to razbijov in bo letel to povsod naokrog.. kle je dobr sam to, da ni treba ribat vse ostalo je pa bl tko.. najprej boš poberov po celii delavnce kose pa še suši se dle časa.. paše bl nevarn je..

Splača se zadevo navlažit in naribat dokler je ša vlažn dobra stran tega je, da je smodnik suh v enem ali dveh dneh (odvisn od temerature) in potem ti skor, da ni treba tega sjat ker ker je granulacija že približno prava in najbrš tud nimaš primernega sita ;)

je blo sicr že napisan ampak ker nimam druzga za počet sm napisov :P

Aja pa pazi nase ko razbijaš lahko uporabš kej druzga predlagam kkšno medenino (medeninast majzl oz dleto) ker se ne izkri če tovčeš s kladvom gor ker drugače nevem če boš lahko razbil kukr s kladvom

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe dec 21, 2012 10:33 pm 
Odsoten

tomazz je napisal/-a:
Kupš škatlo gustina vržeš v pečico spečeš počakaš da se ohladi in zapreš v kozarc za vlaganje tm notr ga hranš dokler ne porabš ;) Nerabiš usakič sprot pečt.. Teoretično se bi pa najbrš dal tud na ponvi sam bol vrjanta tista s pečico ker če bi na ponvi morš še mešat..

Glede granulacija vrjanta je, da dodaš mal dextrina (jest dam tm 2-3% al pa še mn) nardiš tko kukr si reku torej navlažiš počakaš, da se posuši in potem to razbiješ s kladvom potem morš pa to presjt, da ločš po granulaciji..jest bi reku, da je kle več dela pa tud ko boš meu 100g smodnika na kupu z dextrinom bo to trdo kukr beton in nevem kok boš zadovoln k boš to razbijov in bo letel to povsod naokrog.. kle je dobr sam to, da ni treba ribat vse ostalo je pa bl tko.. najprej boš poberov po celii delavnce kose pa še suši se dle časa.. paše bl nevarn je..

Splača se zadevo navlažit in naribat dokler je ša vlažn dobra stran tega je, da je smodnik suh v enem ali dveh dneh (odvisn od temerature) in potem ti skor, da ni treba tega sjat ker ker je granulacija že približno prava in najbrš tud nimaš primernega sita ;)

je blo sicr že napisan ampak ker nimam druzga za počet sm napisov :P

Aja pa pazi nase ko razbijaš lahko uporabš kej druzga predlagam kkšno medenino (medeninast majzl oz dleto) ker se ne izkri če tovčeš s kladvom gor ker drugače nevem če boš lahko razbil kukr s kladvom

ammmm..jst sem zadnjič delu smodnik in sem dodau pribl. 5% dextrina, pa je bil zlo mehek...približn tko kot posušena mivka.....pa niti ni tk hitr goreu

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So dec 22, 2012 5:38 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zakaj je to ratal je uzrokov lahko več..

odvisn kakšna granulacija smodnika če si to mlell v ballmilu potem bi to moralo stat skupaj meni stoji pri 3% bp mehko je nekaj časa kakšen dan (24 ur) potem pa ratajo trdi.. ponavadi jih v tem času presejem da kar je nad 10 mesh še lahko zdrobim skozi sito, da mi neostajajo veliki kosi smodnika ki jih nimam za kaj porabit..

iz česa si naredi dextrin ? od podravke gussnel ? peku si ga kok časa ? a druge stvari ti stojijo normalno skupaaj (zvezdice) ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So dec 22, 2012 7:40 pm 
Odsoten

tomazz je napisal/-a:
Zakaj je to ratal je uzrokov lahko več..

odvisn kakšna granulacija smodnika če si to mlell v ballmilu potem bi to moralo stat skupaj meni stoji pri 3% bp mehko je nekaj časa kakšen dan (24 ur) potem pa ratajo trdi.. ponavadi jih v tem času presejem da kar je nad 10 mesh še lahko zdrobim skozi sito, da mi neostajajo veliki kosi smodnika ki jih nimam za kaj porabit..

iz česa si naredi dextrin ? od podravke gussnel ? peku si ga kok časa ? a druge stvari ti stojijo normalno skupaaj (zvezdice) ?

zvezdic to leto ne bom delu, uporabil sem od dr. oetkerja in sem ga cca. 400g peku 3 ure dokler ni postal zlato-rjav. nisem ga ballmilu in sem ga samo z mlinčmkom za kavo dobro premleu. zdi se mi da se pa ni dobr posušu, ker sem ga šušil samo 1 dan na radiatorju.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So dec 22, 2012 7:55 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

smodnik maš milan al ne oz zmlet z mlinčkom ? oz solitr je ponavad v velikih kosih in bi lahko biv problem..? drgač pa pomojm če maš na radijatorju bi mogl bit to precej hitr suho.. ? razpade na "mivko" pa je suha al je še vlažna ? če je vlažna je mokr če je suha je problem nekje drugje ampak nevem ke.. mogoče bo znov kdo drug povedat ker tazga problema še nism meu..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So dec 22, 2012 8:45 pm 
Odsoten

tomazz je napisal/-a:
smodnik maš milan al ne oz zmlet z mlinčkom ? oz solitr je ponavad v velikih kosih in bi lahko biv problem..? drgač pa pomojm če maš na radijatorju bi mogl bit to precej hitr suho.. ? razpade na "mivko" pa je suha al je še vlažna ? če je vlažna je mokr če je suha je problem nekje drugje ampak nevem ke.. mogoče bo znov kdo drug povedat ker tazga problema še nism meu..

sm še enkrat dans šou stvar delat, pa upam da bo zdej vredu. razapdu mi je na mivko, tak je bol koz posušna mivka s plaže

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So dec 22, 2012 11:17 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

mogoče maš slb dextrin.. predovg peku ? glede na to da 2 ure sam nevem nism meu teh problemov

drgač pa sm zdle naredu eno porcijo smodnika in sm ugotovu da rabš tm cerka 190 g vode oz mešance alkohola pa vode da je taprava vlažnost je pa to na 900 g smodnika.. (če sm prov zračunu težo ker sm ene 5x dodajov ker je blo zmer premau ) drgač pa to dam v neko plastično posodo z pokrovom smodnik notr pa vodo zravn pol pa pretresem in se zadeva supr navlaži.. pol pa sam kepe pa na ribežn..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So dec 22, 2012 11:48 pm 
Odsoten

tomazz je napisal/-a:
mogoče maš slb dextrin.. predovg peku ? glede na to da 2 ure sam nevem nism meu teh problemov

drgač pa sm zdle naredu eno porcijo smodnika in sm ugotovu da rabš tm cerka 190 g vode oz mešance alkohola pa vode da je taprava vlažnost je pa to na 900 g smodnika.. (če sm prov zračunu težo ker sm ene 5x dodajov ker je blo zmer premau ) drgač pa to dam v neko plastično posodo z pokrovom smodnik notr pa vodo zravn pol pa pretresem in se zadeva supr navlaži.. pol pa sam kepe pa na ribežn..

jst ga z rokim pregnetem...bom vidukka bo 2. rundA

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr feb 27, 2013 7:46 pm 
Odsoten

jas dodam k 100g smodnika 3grame podravkinega dexstrina in ko se posusi :) je trd kot beton

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 10 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za: