Danes je To jul 16, 2019 1:27 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: plinska patrona proti krtom
OdgovorObjavljeno: To jun 08, 2010 12:37 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Efekt bo isti, natrijev nitrat v reakciji sodeluje samo kot oksidant, ki žveplo pretvori v strupeni žveplov oksid (plin).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jun 09, 2010 11:25 am 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Točno tako. Take patrone sem izdeloval tudi sam in so se zelo dobro odnesli. Pomembno je samo, da imaš v mešanici gorivo v prebitku oz. primankljaj oksidanta, ker tako pride do nepopolnega izgorevanja in poleg CO2 in SO2 nastaja tudi CO in H2S.

Mešanico močno nabiješ v kako kovinsko cev, prižgeš in potisneš v odprto kartino. Sedaj jo okoli samo še zamašiš in konec. Priporočam ti, da patrone nastavljaš po kakšnem dežju, ker je takrat zemlja dobro namočena in plini ne bodo uhajali skozi razpoke v zemlji. Kovinsko cev lahko ponovno uporabiš.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če jun 10, 2010 4:54 pm 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Pa tudi karbid lahko uporabiš, če ga imaš... Priporočam H2O2 namesto vode. Pa kot je bilo rečeno. po dežju najbolje uspe :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po sep 13, 2010 2:46 pm 
Odsoten

Ali mi lahko prosim opišete, kako bi napravil plinske patrone proti voluharjem?
Koliko natrijevega nitrata in žvepla, kako dobro je treba premešati, kako zažgati patrono itd...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po sep 13, 2010 10:57 pm 
Odsoten

Dvomim da se ti takšno zadevo splača doma izdelovati. No, če je za hobi, učenje itd. najbrž se. Žal ne vem kaj točno je v patronah in kako se jih izdela.
Glede uporabe pa tole: pred uporabo patronov je dobro vse luknje zapreti z zemljo in to početi par dni. Tako točno veš v kateri se voluhar oz krt nahaja in s tem porabiš manj patronov (npr voluharji naredijo presenetljivo dolge in prepredene rove, pri krtu pa večinoma oceniš katere so sveže).
Ko to torej veš z vžigalnikom prižgeš patrono, jo z gorečim delom naprej vstaviš v luknjo, ter vse skupaj zamašiš z zemljo. Po mojih izkušnjah ni nujno da je zemlja vlažna, bolj je pomembno da vstaviš v pravo luknjo.

Krt sicer ni škodljivec, tako da ne vidim razloga da bi se ga loteval na takšen način.

Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To sep 14, 2010 2:34 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
lepo plin iz jeklenke (butan) pa nafilaš lepo v lukno pa zapališ ;) zih dela :P

glede krta je na nek način škodlivc če ti sret lepe zelenice nabija krtine vn ..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To sep 14, 2010 9:25 pm 
Odsoten

Zelo verjetno bi s takšno uporabo butana prej sebe poškodoval kot pa voluharju/krtu do živega prišel. Pa še mama bi te poleg jeklenke za ušesa nazaj v kuhinjo odnesla :lol:
Me zanima za kakšne škodljivce imajo krti nas, najbrž večje kot mi njih. Malo sem izven teme, a tole o ljudeh, zelenicah in "škodljivcih" mi je dalo misliti...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr sep 15, 2010 6:56 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
haha kšna huda explozija bi ga tud pregnala sam bi mogu bit prisotn :P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So sep 18, 2010 8:58 am 
Odsoten

Uh pa še kok ga prežene! Karbid pa peroksid v rov pa zapreš pa pržgeš :D Dvigne zemlo v obliki rova za par cm u luft :wink:
No plinske patrone komot nardiš doma. Zmešaš žveplo pa soliter, lahko še malo kake celuloze npr. žaganja, zaviješ v papirnat al pa kovinski tulec pa vžigalno pa je. Sem že spravil stran skoraj vse voluharje na ta način in stvar definitivno derluje, saj se poleti na njivi po zaplinjevanju da zavohat da je poginu po parih dneh :D Ucinkovito tudi za ose, sršene...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So sep 18, 2010 3:46 pm 
Odsoten

V kakšnem razmerju zmešaš žveplo in soliter?
Ali lahko malo bolj podrobno razložiš postopek?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To sep 21, 2010 5:36 pm 
Odsoten

Uh po pravici povedan nisem meril... Vzel sem za štart približno pol pol pa malo prižgal pa dodajal soliter ali žveplo. Pač ko dost energično gori (da v rovu ne ugasne) pa da dost plinov (SO2) tko od oka je razmerje kar v redu. Potem pa vzameš papirnat tulec, zapreš na eni strani, natlačiš not mešanico pa vtakneš not vžigalno. Zapreš in to je to.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr sep 22, 2010 12:05 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Praviloma bi moralo biti prebitek goriva (žagovine), da pride do nepopolnega izgorevanja nakar se sprošča ogljikov monoksid - ta je strupen. Jaz uporabljam kar mešanico 50% solitra in 50% mešanice žagovine in žvepla v razmerju 3:1. Malo je tudi odvisno katero žagovino uporabljaš oz. od velikosti delcev. Potem pač zadevo prirejaš potrebam - če gori prepočasi, dodaš malo nitrata, če pa pre hitro, pa dodaš žagovino.

Potem si pa še samo eno kovinsko cev najdeš, jo na eni strani zapreš in na drugi strani noter močno natlačiš svojo mešanico. Prižgeš in ko zagori, jo vtakneš v kartino ter z zemljo zapreš. To je vsa umetnost.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če sep 23, 2010 2:45 pm 
Odsoten

Hvala!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če sep 30, 2010 7:47 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Bled
Ali naj bi z zadimljenjem rovov krta uničil ali samo začasno pregnal?

Jaz sem v rov vstavil past, tisto črno cev iz plastike iz 2 delov, na vsaki strani je loputa, tako da notri gre, ven pa ne more več. Uspelo mi je ujeti krta po nekaj dneh, ker pa je bilo deževje, je nesrečnik potem utonil :P R.I.P. če bi bilo boljše vreme, bi verjetno preživel, imel pa sem ga namen spustiti daleč stran na polje, tako pa je bil namesto tega potreben pogreb. Sedaj je mir, prej je bilo vse preveč krtin, najbolj aktiven s krtinami je na jesen, lansko leto je bilo enako, vendar nisem ukrepal, razni proizvajalci hrupa, brenčači, piskači, se niso obnesli.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če sep 30, 2010 3:38 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Po moje ga samo preženeš, če parkrat uporabljaš takšne injekcije za travnik. Če imaš v mešanici prebitek žvepla, bo zadeva sproščala vodikov sulfid, če pa je prebitek nitrata, pa bo smrdelo po žveplovem dioksidu. Oba pa imata zelo grozen vonj. Stric je uporabil eno močno patrono na vrtu, pa je krt čet nekaj časa samo cel zadet prišel ven na svež zrak in skoraj ni mogel več hoditi normalno, ni pa poginil! Jah, s temi piskači in brenčači imam tudi jaz slabe izkušnje, pasti pa še nisem uporabljal. Vem, da smo voluharje včasih lovili kar z zračno puško. Je ata odprl rov in se zraven na stol usedel ter čakal voluharja, da pride zapret luknjo zaradi prepiha. Puf!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe okt 08, 2010 6:50 pm 
Odsoten

Jah samo glede na to da se razvija monoksid... Odvisno najbrž kako dolgo krt udihava pline...
Se pa da voluharja tut z motiko zahaklat če si dost vstrajn pa hitr

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr okt 13, 2010 9:21 am 
Odsoten

Kje lahko nabavim natrijev nitrat?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če okt 21, 2010 12:19 pm 
Odsoten

Vzami kalijev nitrat, dost bolše bo šlo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So jun 04, 2011 9:20 pm 
Odsoten

Jaz imam samo eno vprašanje, ali SO2 kaj škodi rastlinam? :?:
Me zanima saj nočem zastrupiti vse rastline na vrtu. :?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne jun 05, 2011 7:25 am 
Odsoten

Najbrž glih zdravilen ni ampak jaz skos zaplinjujem z njim pa ni še blo težav.

Maš pa še majn škodljivo varjanto. Enga starga tomosa pa cev na auspuh pa mal več olja pa v rov :wink: se kadi pr vseh luknah ven!

ps ne priporočam automatika ker nima ler prestave in ga je treba držat v zraku in to je res ubijalsko ker misliš da ti bo roke odtrgal od vibracij.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 21 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: