Danes je Sr mar 27, 2019 1:35 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To jun 23, 2009 9:40 am 
Odsoten

Merkur :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To jun 23, 2009 10:08 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Mihailov je napisal/-a:
Merkur :wink:

Sm biu u merkurju, pa nimajo nič bol pametnega od 14mm šivne cevi...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jul 19, 2009 7:03 pm 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Po dolgih 2 mesecih dela in na stotine urah je končno končana moja nova puška. Največ dela je bilo seveda s cevjo, saj sem moral najprej narediti improvizirano stružnico. Dolga je 45cm, kaliber 8.2mm, žlebana. Kopito je iz rahlo rdečkastega macesna. Sprožilni mehanizem in zaklep sta dokaj enostavna, zaklep ni polavtomatski. Je zelo lahka, po mojem mnenju celo malo preveč lahka. Naboji so svinčeni, z robom na kocu, da lepo zagarbi spiralo. To sicer ne spada ravno v to temo vendar nočem odpirat nove teme. Slika pride kmalu.

lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To jul 21, 2009 2:31 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
lebjan: v merkurju kupiš primern kos povne kovinske cvi kakršnekoli oblike neseš strugarju in ti postruži cev tako kot jo ima ugi (v konus) oz pač kakor želiš !!!

en per al pa 2 pa nardi :P

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Muškete
OdgovorObjavljeno: So dec 25, 2010 10:36 pm 
Odsoten

Zdravo! Bomo videli kako sliko te zadeve? :)

Aja pa še to..so ti krimiči že prišli kaj potrkat na vrata? :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne dec 26, 2010 10:02 am 
Odsoten

Ja lahko dam sliko gor ni problema :D Haha najhujši krimič je moja mama ki je totalni pacifist in noče niti slišat za orožje :lol: Treba skrivat v predalu na seniku haha
Je pa tut neki bolšga ratal v zadnih mescih dam še za to sliko...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne dec 26, 2010 11:41 am 
Odsoten

Ja prosim slike, če te ni strah..me namreč zelo zanimajo te zadeve!

Kar fajn skrivaj, kaj veš kdaj lahko pride prav :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne dec 26, 2010 4:50 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: celje
Ko bo 3 sv. vojna bo njemu zihr vse prišlo prav ! Ostali pa bomo verjetno smodnik za njega mleli da bo lahko strelal :D

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne dec 26, 2010 9:23 pm 
Odsoten

Haha s tem si me zej hotu osramotit da mi moreš ti pr vsej moji tehniki in tehnologiji smodnik za puško mlet ker ne premorem ball milla :lol:
Slike dam jutri gor danes nism slikavo zadev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če feb 03, 2011 5:40 pm 
Odsoten

No bolje pozno kot nikoli :wink:

Najprej je bila v planu mušketa klasičnega kalibra, gladkocevna. Seveda se je zataknilo pri cevi in ko sem se enkrat peljal domov iz merkurja, kjer sem prašal za cev (kakopak neuspešno), sem zraven ceste po naključju opazil v tla zapičeno cev na kateri je bil ostanek tiste rdeče cestarske plastične ograje, ki jo očitno nihče ni imel namena pospravit. Tako sem jaz, kot ugleden državljan, družbenokoristno pobasal cev in jo pospravil s ceste :D Še isti dan je bila obdelana in namontirana na mehanizem in kopito. Tako je torej nastalo tole:

Slika
Slika

Kopito je popolna kopija Einshutz zračne puške. Vžig je perkorzuronski (6mm blanks). Kaliber .50 oz 12.5mm, gladkocevna.
Odlično je pognala vsak projektil, šibre so imele odličen raztros, krogle so imele na nekje do 30m zadovoljivo natančnost. Moč je bila kar zavidljiva, kar pa me je obenem štihalo pri srcu. Če pogledate cev, ni ravno pojem trdnosti, tudi zato ker je šivna. Tako se nisem več zadovoljil z polovično polnitvijo (cele pač nisem upal dat not) in začel se je podprojekt #2:

V Merkur po po 25mm valano palico, sestavit improvizirano stružnico, kupit 70 cm dolge svedre in gremio vrtat. Najprej z 4mm svedrom, potem s 6mm in na konci s 7,5mm. Ko je bila po 3 mučnih dneh prevrtana, jo je bilo treba poriflat (žlebat). Če koga ta postopek slučajno zanima lahk naknadno opišem drugače pa mislim da bo rezultat najbolje povedal:

Slika

Po poliranju je bil rezultat več ko zadovoljiv. M12 navoj na zadnjem koncu, M6 za nipl in takoj je nova cev zamenjala cestarsko. Natančnost in moč sta bili osupljivi in kot modni dodatek sem dodal še daljnogled (merka se mi ni lublo delat). Zgledala je nekako takole:

Slika

Quite sexy, ah :lol:
Žal pa ni šlo brez zapletov. Ker je kaliber za mušketo izredno majhen (7.65mm) so bili tudi žlebovi seveda zelo majhni in ozki. Prvi strel je v dilo naredil popolnoma okroglo liknjo. Drugo je bil tudi ok, le da je šla krogla not malo težje. Z vsakim strelom je postala luknja bolj valjasta, dokler se ni preoblikovala v popoln stranski obris krogle. Žlebi torej po 5 strelih ne delujejo več. Poskusil sem s ščetko, a se ta svinarija dobesedno zapeče na cev in se jo da odstranit edino z vodo. Da bi vsake 5 strelov razdiral cev? Hvala za rože...
Tako sem na "malokalibersko" mušketo pozabil, spomnil sem se pa, da je 7.65mm dejansko standardni kaliber (mauzerca, pištole itd) in se da dobit šolsko slepo municijo in mogoče malo predelat. Tako je puška trenutno že v svoji 3. preobrazbi, iz risane muškete v repetirko. Manka še izmetač in bradavice za blokiranje zaklepa. Dam gor k bo fertik.

Slike so obupne ker so s telefonom narjene, šenkat pa ne morem slikat ker objekt ne obstaja več :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če feb 03, 2011 6:10 pm 
Odsoten

Krasno, vidim da si se zelo potrudil! :D Žlebovi zgledajo zelo lepo, škoda da se umažejo.

Če bo repetirka pa sploh zakon :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če feb 03, 2011 8:10 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
Zelo lep izdelek. Mogoče bi bilo zavoljo čiščenja bolje imeti gladko cev ker bi jo s parimi potegi kšne krtače fino spucal, neglede na to je pa super narjeno, sem navdušen :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe feb 04, 2011 6:00 pm 
Odsoten

Seveda, samo se je potem treba odpovedat nekaj natančnosti in dometu... Malo bom še poskušal, sem ravno včeraj kupil 50 komadov 8mm blank municije ki jo bom v tapravo predelal :wink: Pol bomo pa vidl kak pa kej.
Je pa tudi ras da gladka cev prinese šeen plus; možnost streljanja šiber in še česa namreč. Sem se potrudil in nisem na mehanizmu spremenil niti malenkosti, tako da bo v zelo kratkem času možno menjat iz muškete/šibrovke v repetirko-le cev boš zamenjal in dodal nabojnik. Je bilo kar nekaj težav pri tem, pa je vseeno šlo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe feb 11, 2011 10:30 pm 
Odsoten

Pri montiranju krogle v slep tulec se je rahlo zataknilo pri polnitvi. Mam občutek da je premajhna glede na maso iztrelka... Njen namen uradno ni potiskanje projektila ampak le pač nekaj poka... Polnitev je sicer granuliran brezdimni smodnik. Tulec je po oceni zelo močan, kar presenetljivo močan, vsaj glede na to da mu uradno ni treba prežvet neke teške napetosti. Je jeklen in ne iz medenine, kot je to v navadi pri strelni municiji, trdnost torej ni problematična. Sicer jih z original polnitvijo še nisem sprobal, ker zaklep ni končan, a močno dvomim v pretirano moč.
Zadeve bo torej najbrž treba dofilat. Tu pa nastopi težava. Brezdimnega nimam, torej jih z njim ne morem dofilat. Če dam not črnega nisem naredil nič, ker je prvič prešvoh (seveda imam omejen prostor v tulcu in ne morem not dat nevem kake količine) drugič pa bo spet pacal cev.
Pozna gdo kako nitrocelulozi podobno (če je možno na anorganski bazi-nitrirat ne morem) snov, ki pa mora imeti naslednje karakteristike:
-Kar se da nizko temperaturo gorenja, saj visoka temperatura "liže" cev in jo počasi a vstrajno uničoje, tali pa tudi iztrelek in s tem s svincem zalije žlebe.
-Čim majn z gorenjem nastalih soli ki bi se zapekle na cev, kot se to zgodi pri smodniku.

En čas nazaj sem v neki drugi puški probal s FPjem, a sem to opustil iz varnostnih razlogov. Pa me zanima vaše mnenje. Glede na to, da ima NC tudi do 120%TNT se sprašujem, kako je tu z varnostjo... Seveda mi ta možnost sploh ni všeč ker je riskantna in ne izpolnjuje zgornjih pogojev.

Pomooč bi bila zelo zaželjena!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne feb 12, 2012 4:27 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Kočevje
Mene pa zanima če kdo ve kje bi tole "špago" dobil, oz kako bi jo naredil. Na posnetku jo drži v roki.
Še link- http://www.youtube.com/watch?v=2KTS8PQ06Qo
lp.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne feb 12, 2012 5:26 pm 
Odsoten

to ti je slowmatch. Narediš jo tako, da tole špago pomočiš v raztopino svinčevega acetata. Na strani musketeer.ch imaš kak se jo izdela.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne feb 12, 2012 6:32 pm 
Odsoten

No ceneje in bol varno in zdravo je kr bombazna vrv s raztopino solitra.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne feb 12, 2012 9:22 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Hvala obema za odgovor, uporabil bo tvoj primer minerec. V mislih imam tole http://old.piroraj.org/vzig.html
1.)Bombaž + soliter
lp.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne dec 02, 2012 5:16 pm 
Odsoten

Kraj: piroraj
kako si pa mehanizem naredu (petelina pa to)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To dec 04, 2012 8:03 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

piroman je napisal/-a:
kako si pa mehanizem naredu (petelina pa to)

Pa mehanizem sm naredu čist preprost, petelin je iz lesa.
Bom jutri objavil slike.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 68 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: