Danes je Pe okt 18, 2019 12:29 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Predelava dimne bombe
OdgovorObjavljeno: Če feb 28, 2008 2:40 pm 
Odsoten

Živjo

Doma imam originalne vojaške dimne bombe. Dimne bombe so v debelem kartonastem ovoju (tko kot salama) .
Jaz bi rad izvedel sledeče.
Razstavil dimno bombo in vsebino spravil v manjšo embalažo (kovinske lončke). Mešanica v dimni bombi je v trdem stanju. Sem mislil, da bi mešanico dimne bombe dal v vedro alkohola, da se prepoji z alkoholom in postane tekoča kaša. Nato bi jo prelil v manjše lončke, vstavil vžigalne vrvice, ter počakal da alkohol izpari in zmes v lončkih ponovno postane trda kot originalna dimna bomba.

Ali mislite, da bo to delovalo? Ali naj uporabim kaj drugega namesto alkohola (nitro, eter, bencin...)

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če feb 28, 2008 3:31 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Uporabi kar originalne bombe. :wink: In jih nič ne razderaj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če feb 28, 2008 3:35 pm 
Odsoten

ja ne splača se ti jih razdirat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če feb 28, 2008 4:11 pm 
Odsoten

Se splača. Originalne so v povoskani kartonasti embalači. Notri je cca 500g "sestavin" dimne bombe, katere delajo dim cca 35 sec in zakadijo, tkole na pamet ene 500 m3 zraka. Jst tako močnega dima ne rabim. Imam pa originalne (prazne) smoke granate, ki so manjše in bi v njih rad "pretočil" vsebino.
To je to. Če ima kdo ideje z besedo na plan. Za kaj bom to uporabljal in ali se mi splača je moja odločitev.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če feb 28, 2008 4:56 pm 
Odsoten

Kako lahko na pamet rečeš da se splača, če še nikoli nisi tega delal? Kako veš, da bo taka dimna bomba potem sploh delovala in da bo vžigalna vrvica prižgala zmes? Kako veš dea alkohol ne bo reagiral z zmesjo? Tako da je moje mnenje da pusti bombo tako kot je.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če feb 28, 2008 5:20 pm 
Odsoten

Kako vem če se splača? Ne vem, saj zato pa sprašujem, a ne? Sicer ne vem v čem je problem. Dimne bombe mi ni škoda jih ima še dovolj, če pač ne rata, ni panike. Ampak vsaj poizkusit je pa treba.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če feb 28, 2008 5:38 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Kako trda pa je ta kompozicija? Lahko jo preprosto razbiješ na več manjših kosov. Nadaljne oblikovanje bo potem lažje. Iz teh kosov lahko previdno narediš prah, lahko pa jih probaš raztopiti v različnih topilih. Samo zdi se mi da bi bilo s topili bolj slabo. Jaz bi probal vodo in aceton.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če feb 28, 2008 7:30 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

predlagam ti da dimno bombo razbiješ na recimo 10 manjših koščkov in nato vsak košček prižgeš posebaj.čeprav se mi tvoj predlog sploh ne zdi tako slab vendar ne veš kaj bo etanol naredil iz te snovi mogoče bo z njo reagiral.

a mi lahko poveš kakšno dimno bombo imaš to kakšna oznaka.(vem da imajo vojaki ponavadi *dimni vložek vipaks*) al neki tazga

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če feb 28, 2008 7:43 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
No bodmo realistični. Razna topila najverjetneje ne bodo reagirala z kompozicijo. Kompozicija je najverjetneje sestavljena iz nekega organskega goriva (heksakloro benzen mogoče), potem pa je zraven nek anorganski oksidant (kakšen perklorat, ali pa celo soliter). In vsaka stvar je topna v nečem drugem. Jaz bi uporabil aceton, ki bo raztopil gorivo, oksidant pa se ne bo raztopil in se bo tvorila nekakšna kaša, katera se bo zaradi hlapnosti acetona kar hitro strdila. No najverjetneje sem se kje zmotil, važno je to, da ti zdrobiš eno dimno bombo, in nam poveš v čem je kompozicija topna ali delno topna, da ti bomo znali pomagati.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če feb 28, 2008 10:43 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Po mojem mnenju bo problem bolj verjetno v tem, da topilo ne bo raztopilo vseh elementov kompozicije oz. je sploh ne bo raztopilo... Pač poskusi na parih manjših koščkih različna topila, pa poročaj :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe feb 29, 2008 2:59 pm 
Odsoten

Se bom lotil dela v nedeljo. Najprej bom prerezal, pa malo poslikal (nalimam na forum). Vas bom sproti obveščal.

LP

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom