Danes je Po dec 09, 2019 10:22 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 63 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr nov 14, 2007 8:30 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pretty green flames je napisal/-a:
Da ne boste vsi debel gledal zakaj se je tema zbrisala naj pojasnim. Bilo je že več nesreč v zvezi z ZSjem. Ker sem to temo ustvaril jaz sem se pač odločil da jo zbrišem da nebi razni 12 letni froci probavali izdelave ZSja. Če sem odkrit je občutek za varnost rahlo pod nivojem, to je pa predvsem zato, ker je na tem forumu kar veliko 12,13 in 14 letnikov ki se jim pač zdi kul da bi nekej na hitr nardil pa pognal kej v zrak, v tej situaciji pa ignorirajo opozorila in navodila za varno delo in potem se dogajajo nesreče.

Konec koncev pa če se kakšnemu mulcu zgodi nesreča njegovi starši ne bodo glih preveč razumljivi do stavka "Delaš na lastno odgovornost"! To je itak bedarija ker če hočeš da to velja mora biti podprto z zakonom!

Skratka, če hočte delat ZS si sami najdte postopek izdelave.

ja sam nismo usi taki :wink:

p.s. no sej sm prov sklepal glede "delaš na lastno odgovornost"

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr nov 14, 2007 8:32 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
Se opravičujem, res niste vsi taki, samo so pa tudi kakšni bedaki ki nimajo pojma in je njihov primarni cilj rastrelit sosedov nabiralnik in se požvižgajo na varnost.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če nov 15, 2007 8:24 am 
Odsoten

Kraj: Ljubljana
do zdj sem se zadržal ampak, se nemorem več...
glej, če ne veš kaj je natrijev hidrogenkarbonat, ti ne priporočam ravno izdelave ZS.
nekaj podobnega je hotel paintballfan(al neki tazga)
poišč njegovga uporabnika, pa poglej njegove poste v eni temi, v kateri je dokazal da ne razločuje niti med kalijevim kloridom in kloratom...
resnično ti ne priporočam izdelave ZS-ja, še posebej če nisi izkušen.
drugače pa meni zlati smodnik osebno ni preveč všeč ker je tako higroskopičen :(

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če nov 15, 2007 1:16 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: lesce
Blednik je napisal/-a:
Kaj bi lahko nekaj svetoval? :?:

Namesto da brišemo takšne teme, svetujem, da se take teme zaklenejo tako, da bodo samo določeni uporabniki foruma imeli dostop do njih. Torej tisti uporabniki, ki so že "odrasli" - torej znajo odgovorno ravnati s takimi stvarmi. Te uporabnike določijo admini in moderatorji.

lp.

Kako bi pa vedu to?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če nov 15, 2007 1:38 pm 
Odsoten

ti bom dal primer:
uporabnik št. 1 je izkušen uporabnik. o kemiji ve veliko, naredil je že veliko različnih snovi, tudi eksplozivov. do ekslozivov ima določeno spoštovanje in ve kako z njimi varno ravnati. ponavadi jih ne izdeluje, ker bi hotel koga poškodovati ali pa kaj raztreliti. zanima ga eksperiment in kasneje učinek. ponavadi seveda v manjših količinah. zanimajo ga lastnosti eksploziva in podobno.

uporabnik št. 2 je nov član. o kemiji ne ve praktično ničesar. odkril je spletno stran na kateri so natančno opisane izdelave eksplozivov in se je odločil, da bo naredil kakšen eksploziv. hoče dosežti velik zvočni učinek, poškodovati koga(lahko tudi nezavedno) ali pa kaj raztreliti. ponavadi naredi večjo količino. ker nima pojma ponavadi izdela poln kozarec za vlaganje AP-ja ali kaj podobno preprostega za izdelavo. do bombe, ki je zelo, zelo nevarna(česar se ne zaveda in vsa opozorila prezira) ne čuti nobenega spoštovanja, saj je zanj samo orodje za doseg cilja. če se ne poškoduje prvič, postane pripričan v varnost AP-ja(ali česa podobnega) in ga naredi še več. v enem naslednjih poskusov po vsej verjetnosti sledi huda poškodba ali nesreča.

lahko bi napisal še kaj, a se mi žal ne da.
predlagam, da se naredi del foruma, dostopen samo bolj "uveljavljenim" in izkušenim članom. vanj se uvrsti tiste sinteze in podobno, pri čemer je potrebna večja previdnost in je pri nepravilnem ravnanju večja možnost za nesreče...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če nov 15, 2007 2:14 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: lesce
Kako bi si pa nov clan lahko zacel spostovati opzorila ce nebi mogel do unga forum

Btw:da nebi kdo mislu idejo podpiram

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če nov 15, 2007 2:16 pm 
Odsoten

novi člani nebi takoj videli tisteka oddelka foruma...
videli bi ga samo tisti, ki bi imel, po mnenju adminov oz modov, dovolj znanja za varno ravnanje.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če nov 15, 2007 2:55 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
jaz mislim da nima smisla, da brišemo teme, ker bi lahko zbrisali celi forum, pa še piroraj. Naprimer ap je še nevarnejši pa še bolj preprost za izdelavo, pa tema kljub temu obstaja :roll:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če nov 15, 2007 3:06 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: pakistan
saj to že pravim 3 dni :D drugače pa je bil tema prettyjeva tako da mislim da ima pravico zbrisat/zahtevat da se zbriše če hoče

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če nov 15, 2007 9:36 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: prelepa gorenska
Na tu-je.si imajo tako organizacijo če pride na forum kšn čefur da ne more zasmradt cevga foruma... šele ko vidijo da je res domoljub mu dajo pregled nad vse teme ...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe nov 16, 2007 1:49 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

majaja seveda...kaj pa če je "profesijonalc" pa se mu neda z nami se ubadat pa samo recept išče :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe nov 16, 2007 1:55 pm 
Odsoten

verjem mi, da ni profesionalca ki bi tko pisu:

yo!
a sta kalijev klorat pa kalijev klorit isto?
pomoje da sta. k se itak sam v imenu razlikujeta. ej pa dejte mi povedat če lahko en kozarc za vlaganje AP raztrelim z aceton peroksidom?

mah, sm mislu, da mi bo bolj razvidno ratal. pa se ne vid preveč dobr kaj sm hotu povedat :?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe nov 16, 2007 2:06 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

gahaha kera huda :)

ma ne mislu sem da tko "profesijonalc" sploh ne piše na forum ampak samo gleda..ker se mu neda na taka butasta uprašanja odpisovar...verjetno :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe nov 16, 2007 2:52 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: pakistan
profesionalec nebi niti prišel na tak forum :lol: :lol: :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe nov 16, 2007 3:33 pm 
Odsoten

se opravičujem samo nisem bil siguren pa sem raje vprašo kaj je bolje kot pa da se nekaj naredi pa v luft kaj odleti ne?
:?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe nov 16, 2007 4:52 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Lj
...A je že gdo pomislu na LJUBEZEN do pirotehnike :lol:
Ne, mislim resno, bil bi lahko izkušen in ravnal s spoštovanjem ampak bi bil samo potreben nekaj pokov??

Priznam...pred par leti sem se registriral ker sem od sošolca zvedel za to stran in praktično nisem imel pojma o kemiji ...zelo malo pojma o pirotehniki in sem hotel samo glasen pok...ker pa nisem imel denarja za nakup kemikalij sem se začel ubadat kako ih izdelat iz cenejših stvari...pole me je pa prevzelo in sem zacel use mozne poskuse(na razpolago sem pa imel samo par kozarcev in polnilec od telefona katerega sem razrezal da bi lahko delal elektrolizo)... ko je novo leto šlo mimo se nisem ustavil raziskovat pa zacel sem lowdat knjige itd. kot POSLEDICA pa se je moja ocena pri kemiji dvignila od 3 na 5 ...

Mislim da niso mulci krivi pac pa to da im je omogocen dostop do kakšnih redkih kemikalij brez da se o nih poucijo...

L.P.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po dec 24, 2007 7:18 pm 
Odsoten

Kraj: 1000
Blednik je napisal/-a:
Namesto da brišemo takšne teme, svetujem, da se take teme zaklenejo tako, da bodo samo določeni uporabniki foruma imeli dostop do njih. Torej tisti uporabniki, ki so že "odrasli" - torej znajo odgovorno ravnati s takimi stvarmi. Te uporabnike določijo admini in moderatorji.

pol bi blo edino smiselno zaklenti piroraj saj so v bistu tam recepti za eksplozive, v temah so večinoma nasveti in reči, ki jih morajo tisti, ki nimajo izkušenj vedeti, da (bolj) varno delajo s tem eksplozivom.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po dec 24, 2007 8:59 pm 
Odsoten

in kaj lahko zveš na piroraju? samo kako izdelaš določeno snov, eksploziv. ne pove pa ti kako jo uporabiti, oz. jo zapakirati, da bo povzročila škodo. take stvari se lahko naučiš preko foruma...
p.s.
ne pravim, da se take stvari učijo na forumu, ampak samo, da se lahko to zve.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 25, 2007 7:36 pm 
Odsoten

Kraj: 1000
nejc@ je napisal/-a:
in kaj lahko zveš na piroraju? samo kako izdelaš določeno snov, eksploziv. ne pove pa ti kako jo uporabiti, oz. jo zapakirati, da bo povzročila škodo. take stvari se lahko naučiš preko foruma...
p.s.
ne pravim, da se take stvari učijo na forumu, ampak samo, da se lahko to zve.

piše, če rabiš detonator al pa še booster. Glede povzročanja škode pa: žeble zna pa dati zraven vsak idiot (sej sam idiot bi to tudi naredu)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe dec 28, 2007 9:59 pm 
Odsoten

včeraj sem naredil zlati smodnik reč me je blagorečeno navdušila ni tolko zajebavanja z granuliranjem gori pa izjemno hitro pa še preprost je za pripravo desetka za to eksplozivno mešanico

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 63 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: