Danes je Pe okt 18, 2019 1:32 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: pomoč
OdgovorObjavljeno: So jan 26, 2008 10:30 pm 
Odsoten

L.P.

Rabim eno pomoč. Doma imam kar nekaj aluminija v prahu, včasih sem ga v večjih količinah mešal s cinkovim oksidom. Zadeva je bla popolna, še zlasti če sem ga detoniral z petardo, ki je imela FP. Zdej pa ne vem če bi tale aluminij bil dober za FP. Ne vem v kakšni granulaciji je, sam piše da zelo fino mlet. Če odpreš njegovo škatlo, se zelo pokadi ven in kristalčki še dve uri krožijo po zraku. Rad bi probu naredit FP sam nimam kalijevega perklorata. Bi bil kdo pripravljen mi ga malce posredovati, al pa lahko jst njemu malce aluminija. Rad bi vedel, predno se spustim v nakup le tega.

Hvala za odgovor

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So jan 26, 2008 11:17 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Hja kot prvo flash powderji ne detonirajo. Pa tudi Al ni ravno v kristalih...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 27, 2008 12:27 am 
Odsoten

Ja ok sm slabo napisal, AL ni v kristalih. FP ni detoniral, je pa sigurno bolj pripomogel k eksploziji 100 do 200 gr. petard. Cinkov oksid ni bil cinkov ampak svinčev, kr je že en lep čas od tega, pa sem mal pozabil. No zdej mi pa lahko kdo kaj več pove.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 27, 2008 2:59 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Aha delu si minij plus Al :twisted: . Ja to pa mislim da detonira, ali pa vsaj izredno hitro zgori. Aja pa še to minij + Al je izredno občutljiva in seveda strupena zadeva. Zdej ko minija ne morš več dobit lahko namesto njega uporabiš bakrov oksid, sicer je malo šibkeje a v večjih količinah vseeno močno vžge. Drugače, pa če je Al fin potem bi se iz njega dalo narditi FP ane :wink: . Sam ne vem zakaj ti govoriš o nekih petardah ki naj bi detonirale mešanico Al + Cu ali Pb oksid :? To se da prižgat z vžigalno :wink: .
LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 27, 2008 9:20 pm 
Odsoten

Živjo.

Ja to je bil minij in je prepovedan in prav je tako, ker vse iz svinca je toxic.
Tud vžigalna vžge brez problema ampak se mi zdi da če mešanico vžge mal fp bolj poči, vsaj kar sem jaz poizkušal, pa še večjo rušilno moč ima. Takrat sem na veliko testiral te reči in se mi zdi da je blo tako najboljše. Zdej bi pa jst kar kakšen shell naredil, pa moram probat če bi ta al bil dober za FP. Sam moram nekje staknt perklorat, na MP se mal vleče že s to izjavo pa tako naprej. Drugače sem pa ta AL probal za silver starse in je špica. Pa v Italiji je kar poceni, nekje 15 eu za 250 gr.

Pozdrav

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Najboljši FP
OdgovorObjavljeno: To jul 20, 2010 11:28 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

dajte enih 5g FP kclo4/GD in ga detonirajte z detonatorjem jaz sem poizkusil z hmtd detonatorjem to tako useče da ti vstanejo dlake pokoncu :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 26 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: