Danes je Sr mar 27, 2019 1:59 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 46 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če mar 15, 2007 8:21 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Tam kjer zivim
Če vpihuješ klor v KOH dobiš prej KCl kot pa KClO3... med kateima je velika razlika... razen če mislis potem KCl z elektrolizo "spremenit" v KClO3.

Drugače sem že js delal takšne avtke , okoli 25-30cm dovgi , ampak so večinoma samo poleteli , alpa vozili zelo počasi...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če mar 15, 2007 9:03 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
Nop, če vpihavaš klor do nasičenja dobiš KClO3, res pa je da je precej onesnažen s kloridom, zato ga je potrebno dvakrat prekristalizirati.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če mar 15, 2007 9:06 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Raztopi 75g KOH v 150mL vode in v toplo raztopino uvajaj klor do nasičenja. To spoznaš po zeleni barvi in po tem, da se klor preneha absorbirati. Sedaj raztopino zavri in dodaj ravno toliko vode, da se bo vsa sol raztopila, nato pa ohladi z ledom. Izločeno sol odfiltriraj skozi Buchnerjev lij*. Tako pridobljeni KClO3 je še precej onesnažen s kloridom, zato ga prekristaliziraj, tako, da ga raztopi v čim manj vroče vode in ponovno ohladi. KClO3 ima za prekristalizacijo ugodno temperaturo, saj se ga topi pri 100°C 56g na 100g vode, pri 0°C pa le 3,3g. Po prekristalizaciji dobljeni KClO3 preizkusi z AgNO3 na vsebnost klorida. Če je tega precej ga ponovno prekristaliziraj. Čist KClO3 posuši na zraku in določi izkoristek glede na KOH.

*Če nimaš bucherjevega lija, lahko filtriraš z običajnim filtrom

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če mar 15, 2007 9:52 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: prelepa gorenska
najcenejš prideš skoz če naredi elektrolizo KCl

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe mar 16, 2007 11:50 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ali pa če narediš elektrolizo NaCl in nato substituiraš natrijev ion s kalijevim.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe mar 16, 2007 2:51 pm 
Odsoten

Kraj: Slovenija
M vse je res kar ste povedali..ampak teorija je cool, v praksi vse težeje..sploh pa nejc je začetnik kakor sem razbral, zatorej ne pride nobena varianta v poštev, ker so vse nevarne. Svetoval bi zgolj nakup.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe mar 16, 2007 2:53 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Jaz za začetnika odsvetujem tudi nakup, ker so mešanice s klorati izredno "zahrbtne". To je približno tako, kot če se spravi začetnik delat AP.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe mar 16, 2007 3:14 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Mislim da je AP nevarnejši (izuzemam mešanico kloratov z žveplom) in predvsem veliko močnejši :) .

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe mar 16, 2007 3:27 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
''' je napisal/-a:
Mislim da je AP nevarnejši (izuzemam mešanico kloratov z žveplom) in predvsem veliko močnejši :) .

Če človek ne ve kaj dela se lahko ubije tudi z smodnikom tako da je to vse relativno. Vsaj nekaj predhodnega znanja je treba met.

Nejc, ostani pri solitru in pusti razne klorate na mir.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe mar 16, 2007 6:18 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Ja se strinjam da je treba it počasi klorat sm dobil v roke sele zdaj ko se s ... ze malo vec kot leto ukvarjava s pirotehniko.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So mar 17, 2007 4:22 pm 
Odsoten

Kraj: Ljubljana
ja sej tko sm tut jst mislu. prvo bi delu z solitrom in sladkorjem, kasneje-ko bi hotel vecjo potisno moč pa bi probu tut z KClO3.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne mar 18, 2007 6:02 pm 
Odsoten

a obstaja sploh se kksna mesanica al pa snov k bi bla ne prevec nevarna(primerna za zacetnike) :oops: in bi mela dovolj potisne moci da bi lahko avtomobilcek se kr hitr pelu. pa se neki me zanima-a bi to mogoce lahko slo s kksnim smodnikom (črnim?) in kateri je za to blji hitro ali pocasno gorec? caprav v o dvomim ker lahko smodnik eksplodira ce je prevec na kupu. :?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne mar 18, 2007 6:11 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

lej.... vsaka mešanica je nevarna ,kolk nevarna je pa kdo dela z to snovjo. jst bom naredu avtočk pogon bo solitr+sladkor 60/40 .nevem zakaj nebi tudi ti uporabu te mešance sigurno bo avto kr hitr šu.sploh pa je bol da za začetk uporabš eno zmes k nima premočnega pogona , tukj lahko vsaj približno nadzuruješ avto,če bi uporablov kšne mešance z močnejšo potisno silo bi avto šu v tri pm pa še možnost da bi ga raznesl.

še solitr+sladkor je kr močna mešanca :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne mar 18, 2007 6:16 pm 
Odsoten

vse to ze vem. ce bi mal prebrov moje poste bi vidu da bom naredu pogon iz solitra+sladkorja ampak me zanima za kasnej pa tut sam iz radovednosti kaj se obstaja. sej ena tema je tut o atomski bombi-PA NE DA BOSTE ŠLI DELAT ATOMSKO BOMBO? :shock:

lol :D (upam da tega sporocila ne boste narobe razumel)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne mar 18, 2007 6:49 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ja varjanta ti je še (ko boš naredil enih 20 avtomobilčkov sliter cuker) BP potem ko pa narediš še 20-30 teh pa whistle mix

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po mar 19, 2007 4:59 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
živjo nekje je že tema o avtomobilčku na raketni pogon ki sm jo odprl jaz tam je tudi par slikc od avtomobilčka. Avtoček je biv radisko voden ampak zaradi nenatančnega podvozja je šlo use v p.m.

Za štart kost si rekel, da bi štartal z manšim motorjm potam pa užgaal večjega. To se mi nezdi pomembno ker dvomim da boš dal gor motor z 10 kg potiska če se avtoček premika že pri 100 g potiska. torej daš motor ki gori dle časa z man potiska in boš dobil dokaj veliko hitrost. Probaval sm z motorjm 20 mm premera na gorivo kno3 sladkor z leseno šobo ampak se je avtoček premaknil le za kakoh 10 m. Potem sem uporabil motor ki je imel 24 mm premera (lesena šoba) in se je avtomobilček premikal in "pobegnil" iz nadzora. Poskusil sem trikrat usakič neuspešno zato sem donehal, ker sem avtoček razbil. Sedaj čaka avtček še vedno noragazo, da ga pride iskat.

Za dodatne info me upiš na msn!

l.p. Tomaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne apr 01, 2007 2:16 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

ma kdo mogoče načrt za kšn avto ?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne apr 01, 2007 2:23 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: pakistan
kmalu bom spustil home made raketni avtek bol motorček priterjen na avtek pogon bo wistle mix

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne apr 01, 2007 3:06 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Upam da imaš hidravljično stiskalnico s katero boš stisnil whistle mix, ker se ga namreč ne sme nabijat (ramming) v motorčke, ker je preveč občutljiv, in ti bo motorček med izdelavo razneslo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So apr 14, 2007 7:59 am 
Odsoten

no, ko sm med vikendom delu dimne bombe sm kr mal eksperimenteru in sm dodaju različne snovi in razmerja. no neki teh bomb je dobil učinek rasketnega pogona. ker je v bližnjem ribniku crknila neka mala zlata ribica(ribnik je od mojga dedka in babice in ker ne menjujeta vodo preveč pogosto ribe učasih začnejo crkovati). v glavnem dav sem to ribico pred motorček iz solitra+slodkor+žveplo+Al. motorček je biv bol podovgovat in bil ovit v nekaj plasti alu folije. ko sem ga užgal-gorel je kakšnih 10s, so prvih 5s vroči plini uhajali skozi luknjo ki je bila obrnjena proti ribi, nato pa so se naredile že druge luknje. zanimivo je da se je ribica v teh nekaj sekundah spekla in tudi malo zažgala, naokrog pa je dišalo po pečenih ribah.
in kakšni so ti plinasti produkti-kateri plini oziroma snovi izhajajo?
če niso pretirano strupeni lahko to uporabimo na piro pikniku :twisted:. prvo "ulovimo" ribe kakšnim eksplozivom ki ga damo pod vodo nato pa jih spečemo na "žaru" iz takihle raketnih pogonov. :lol:

sej se sam hecam :wink:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 46 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: