Danes je Sr okt 23, 2019 4:37 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 539 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Nesreče pri poskusih
OdgovorObjavljeno: Pe jul 01, 2011 11:23 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Meni se je (že nekaj časa nazaj) zgodilo podobno kot bdbstone-u in sicer z homemade staljenim KNO2 (narejen iz modificirane KNO3/sladkor mešanice) sicer ni bilo nevemkaj samo ko se mi je strdilo na roki nisem mogel dol spravit pravočasno dokler nisem precej doberšnega dela notranje energije (nekak analogno vosku samo pri par 100°C) :P Rezultat je bila pač opeklina - nič posebnega.

No še malo optimističnih informacij: sinteza izopropil nitrira opravljena z njim (1x prekristaliziran) je bila uspešna :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jul 06, 2011 2:25 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Laboratory: če si tko pametn pejt vdihvat kloroform pa tega neboš nikol več govoru

Zadnjič spremenil Gapiee, dne Če jul 07, 2011 6:56 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če jul 07, 2011 9:18 am 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
A bi bil tko dober do ostalih forumašev pa bi razložu zakaj si napisal tako nesmiselno stvar s takim povdarkom? Fant a ti veš kaj je klorofil? To je tisto zaradi česar je trava zelena. Če vohaš travo ponavadi ne rataš nem ali pač??

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če jul 07, 2011 6:57 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

minerec je napisal/-a:
A bi bil tko dober do ostalih forumašev pa bi razložu zakaj si napisal tako nesmiselno stvar s takim povdarkom? Fant a ti veš kaj je klorofil? To je tisto zaradi česar je trava zelena. Če vohaš travo ponavadi ne rataš nem ali pač??

minerec: se opravičujem za tole kr sm stvar kr urnk zamešu :oops: :oops: aja bb code sm mal testu...

v poprauku dodajam mojo nesrečo:

NaOH (30% cevosan) mi je med začetniškim poskusu z alu foljo in natrijevim hidroksidom, kapnu na roko... pekl je kr fino, a sm si roko sam oskrbeu :-)
Danes sm pa segrrevou vosek pa cuker... vse skupej se je začelo fino kadit in tko pouzročn še prefino zasmradeno stanovanje :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So nov 12, 2011 8:13 pm 
Odsoten

segrevu soliter blizu smodnika in ko je začelo vun špricat se mi je žažgal smodnik(ki sem ga ravno mislu dat v ball mill),labolatorij mi je skurilo in zadimilo, ni pa se imelo kej vžgat,ker je vse prekrito z rosfrajom.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To dec 27, 2011 11:29 am 
Odsoten

:!: Ne sušite starsov na peči! :!:
Iz peči je ušla ena sama iskra... vžgalo se je 800g charcoal stasov in nevem zakaj, ampak zgleda da je prišlo do velike spremembe med tlakom zunaj in noter, zaradi česar je razbilo šipe na vratih ter črepinje odneslo do 8 metrov stran, les je pa ven pometalo, tako da je samo še okvir ostal.
Les se je dalo nazaj zložit pa malo smo ga dodali, popoldne gremo še po šipe in bodo vrata skoraj kot prej, starsov ni več, novih pa verjetno ne bo, ker jih ne mislim dajat več na peč sušit, tako da bom letos verjetno brez vsega, drugo leto bomo pa videli kako bo.

Kot pravijo starši: Vrata bomo že popravili, važno da si ti cel.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jun 20, 2012 9:06 pm 
Odsoten

g33k je napisal/-a:
:!: Ne sušite starsov na peči! :!:
Iz peči je ušla ena sama iskra... vžgalo se je 800g charcoal stasov in nevem zakaj, ampak zgleda da je prišlo do velike spremembe med tlakom zunaj in noter, zaradi česar je razbilo šipe na vratih ter črepinje odneslo do 8 metrov stran, les je pa ven pometalo, tako da je samo še okvir ostal.
Les se je dalo nazaj zložit pa malo smo ga dodali, popoldne gremo še po šipe in bodo vrata skoraj kot prej, starsov ni več, novih pa verjetno ne bo, ker jih ne mislim dajat več na peč sušit, tako da bom letos verjetno brez vsega, drugo leto bomo pa videli kako bo.

Kot pravijo starši: Vrata bomo že popravili, važno da si ti cel.

fake

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če jun 21, 2012 10:21 am 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Je že kdo probal izdelati kak sušilec izključno za starse?

Jaz sem enkrat dobil idejo, da bi predelal hladilnik oz. skrijno v posebno komoro za sušenje starsev. Torej imamo več nadstropji mrežnatih polic, kamor se naložijo starsi. Spodaj je skrinja odprta in ima nek grelec, ki zrak segreje. Ta se ta se potem avtomatsko dviguje in potuje mimo starsev proti vrhu, kjer izhaja vlažen zrak skozi "dimnik".

Zadeva bi bistveno pospešila sušenje. Verjetno še vedno ne tako močno kot pečca, ampak bolje kot nič. Ena stvar, ki me moti pri tej zadevi je elektrika, ki jo grelec troši.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če jun 21, 2012 10:49 am 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
Sam osebno se sploh nebi ukvarjal z grelci. Precej bolj pomaga, če zvezdam zrihtaš konstanten pretok zraka, torej en ventilator. Pa še precej manj potratno z elektriko je če ni grelca.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če jun 21, 2012 7:55 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Se strinjam. Tudi ventilator bi prišel v poštev.
Na vse zadnje jih lahko dam kar ven na sonce, ko je tako vroče te dni...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jun 27, 2012 11:32 pm 
Odsoten

Mislim, da bi šlo sušit starse z napravo, ki se uporablja za sušenje sadja? Zdaj trenutno se ne spomnim točnega imena ampak vem, da nima dovolj visoke temperature, da bi starse vžgala + da ni preveč draga. Nekateri jo tudi uporabljajo za sušenje beef jerky...

edit: http://trgovina.mercator.si/m/tehnika/g ... fd5-831973 Ta zadeva, samo mogoče večja?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po jul 02, 2012 10:40 pm 
Odsoten

Pomojm bi šlo ja, neki takega sem si tut sam omislil za sušenje..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr nov 21, 2012 10:37 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Naredil sm 20g Flash powderja, dal sem ga v tulec in vanj vrgel tlečo trsko, zgledalo je kot da je zatajilo, ampak js sem bil prepričan da bo vsak čas vžgalo, ampak moj prijatel se je kljub mojim opozorilom približal tulcu da bi ga prižgal, in ko pride zravn in pogleda v tulec..BUMMMM.. k sreč sem naredil z navadnim aluminijem tako da ni počilo ampak pol strani las je izgubil mu je požgalo.

Zadnjič spremenil Hit, dne To mar 26, 2013 10:28 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če nov 22, 2012 4:08 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Nekateri se naučijo zlahka, drugi zgrda.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če nov 22, 2012 6:20 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: celje
Da greš tlečo trsko metat v 20g FP ?!! Nevem kaj bi si mislil :roll:

Daj rajši kupi vžigalno vrvico kot pa da tvegaš glavo !

Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če nov 22, 2012 7:06 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ne, narobe ste razumeli(oz. sem bolj smotano napisal) naredil sem 20g Flasha prizigal sem okoli 3g v tulcu trska je bila seveda na 3m železni palci nakonci je bila šcipalka ki je držala trsko vse skupaj je bilo zvezano na servo motor ki je odpiral/zapiral ščipalko, za prijatelja pa jas nisem kriv da je šel do tja :shock:
S prijateljem ni bilo nič razen malo požganih las, šel je h frizerju in je blo vse uredu
Poleg tega jaz se samo dal prijatelju sestavine ker me je prosil.
Smo mel vžigalno ampak jo je po nekaj poizkusih zmankalo, tulec je bil odprt tako da se je samo malo zaiskrilo in zakadilo... :oops:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če nov 22, 2012 7:40 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

S FP-jem se ni za igrati. :!:

Tudi samo 3g FPja je že dovolj za resne poškodbe. Trenutno je tvoj prijatelj bil le ob nekaj las, naslednjič bo pa lahko ob oko ali kaj hujšega. Prižganim pirotehničnim izdelkom se ne približuje več, pa četudi si prepričan, da je vžig zatajil. Ko se bo kaj hujšega zgodilo, boste takoj imeli težave s policijo. Potem boš pa še s prstom kazal, da si recepte dobil na našem forumu. Daj si porihtaj vžig. Če vžigalne nimaš, si jo kupi (na forumu jo dosti ljudi prodaja). Lahko pa uporabiš tudi električni vžig - tega se da z malo truda izdelati doma - prebrskaj forum, je že dosti bilo napisanega.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če nov 22, 2012 7:49 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Sam imam električen vžig ampak to se ni dogajalo pri meni(ga nisem sabo nosil).
Prijatelju sem vzel use prodano in mu prepovedal da hodi blizu ko kaj delam.
Jaz sem ga ves čas opozarjal, a me ni hotel poslušati, sam sem bil 5 m stran.

Zadnjič spremenil Hit, dne To mar 26, 2013 10:30 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če dec 20, 2012 2:22 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

evo vam... Flash Powder power :s Glihkar sem clip zasledil na fbju... žalostno... menda je imel še domačo vžigalno ali kej podobnega :S

http://www.facebook.com/photo.php?v=248 ... =2&theater

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če dec 20, 2012 2:53 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ja šem že videl žalostno :?
Ne vem zakaj bi naredil tako hitro vžigalno.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 539 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: