Danes je Sr okt 23, 2019 3:06 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 539 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 31, 2009 12:10 pm 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Ja ponavadi se res samo kadi, lahko pa nastane lepa ognjena krogla ki na vse konce brizga vrel parafin in spremeni kak prst v pomfri :wink:

Na vrh

Naslov prispevka: nesreča
OdgovorObjavljeno: So jan 02, 2010 8:19 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice
Meni se je pa ta teden zgodila kr lepa nesreča. Sicer izdeloval sem zlati smodnik (10g) in se mi je zapalo, pri tem sem si pa pravkar snev očala in mi je ožgalo vse trepalnice in navihalo lase, sreča da sem biv veni in da nisem delav z večjo kot 10g.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So jan 09, 2010 2:12 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: prelepa gorenska
Danes ko sem hotel prekristilizirati PETN mi je počla časa, in se mi je vžgalo okoli 1 litra raztopine PETN+aceton, v hipu sem imel velik plamen v čaši kmalu še po ostalem laboratoriju. Čašo sem prestavil v večjo posodo(ki žal ni bila čista pač pa je bil notr ostanek dimne(KNO3,vosek,sladkor,svinska maščoba) naliv notr vode in vse skupaj pokril čez čas se je vse skupaj umirilo nasrečo ni bilo hujšega razen izgube 200 g PETN oz. onesnaženje le tega in malo ožgane police in pulti.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Nesreče pri poskusih
OdgovorObjavljeno: Pe apr 23, 2010 4:41 pm 
Odsoten

Kraj: Kamnik
v 0.5l plastenko sm dal nekaj butana za vžigalnike filat :twisted: not sem ga dal čez eno lukno na plastenki bla pa je še 1 lukna u zamašku in js budala sm pomotoma pomotoma prijeu flašo tko da je bla lukna pod roko in pol sm prižgou to čez uno lukno u zamašku in je sam use čez lukno u flaši sam vame exploderal in pol sem meu opečeno roko + ker je bla wxplozija in ta ogenj k je puhno ven tok močan mi je vse dlake po rokah požgal d je smrdel ko k**** :? :?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe apr 23, 2010 4:44 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
Kok si pa ti pameten...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe apr 23, 2010 8:39 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Z ''js budala'' si se po mojem mnenju kar pravilno opredelil...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So apr 24, 2010 9:38 am 
Najbolj žalostno je, da potem taki ljudje na veliko razglašajo, kaj so naredili in potem NAS ljudje zamenjujejo za takele froce ki palijo papernate robčke na vrtu pa so čist navdušeni, če lah mal propana zapalijo (pa še to je pol epic fail).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So apr 24, 2010 6:27 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: frankolovo
tale pobič se mal preuč špila, pa še nekaj ka ni bilo učas tam sam za starejše od 14 ko si se registrero na forum?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne apr 25, 2010 3:44 pm 
Odsoten

Kraj: Kamnik
nee mislm d ni nč blo za označt pa sj itak maš velik ljudi tle na forumu k so pod 14 let stari tko da..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jul 21, 2010 11:51 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

a je vidu že kdo tole
http://24ur.com/novice/crna-kronika/naj ... oziva.html
pokomentjrajte malo kaj se vam zdi ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jul 21, 2010 1:52 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

A to je on tip, ko je v multipraktiku mešal eksploziv?
Ja, o tem je bilo že dosti debate.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr jul 21, 2010 3:12 pm 
Odsoten

Kraj: vsepovsod
Nimam nekih hujših nesreč v bistvu. Najhuje kar se mi je pripetilo je, da sem se polil s kakšno kislino oz. se nadihal jodovih par, pa še to brez posledic. Delal sem tudi ICl iz klora in joda, potem pa sem imel nekaj težav. Ampak mislim da ne od tega, čeprav ne morem trditi zagotovo.

Kar se pa tiče tipa ki je v mešalniku mešal eksploziv ... nimam besed za to, res ne. :roll:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe jun 24, 2011 6:38 pm 
Odsoten

polita vrela mesanica soliter-sladkor po palcu, 3 dni potem(ne gledat ce trenutno jeste):
http://www.shrani.si/f/3h/89/216NaIsP/ss851765.jpg

sedaj je ze boljse. Izgleda, da mi je soliter prisel v kri, ko sem ime prvi 2 uri cist rdec palc, pa tezko mi ga je bilo sploh premikat

ps.v bistvu ne zgleda tko hudo kot je na sliki, fotoaparat naredi svoje..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe jun 24, 2011 11:00 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
dost uredu :P hehe sadomazo vrjanta :P

lepa odkurjeninca :P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So jun 25, 2011 5:02 am 
Odsoten

no kakorkoli.. :roll: je bila pa posledica nerodnosti, hitenja in neprimerne opreme. :oops: Mesanica mi je namrec iz kuhovnice padla na prst(z drugo roko, sem namrec drzal tulec).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So jun 25, 2011 9:17 am 
Čakaj, a nisi imel nobenih rokavic? :|

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So jun 25, 2011 3:50 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Jaz ponavadi uporabljam kar tiste tkane rokavice prevlečene z gumo. So super za delo z nevarnimi snovmi in jedkimi kemikalijami. Dobiš jih skoraj v vsaki železnini oz. trgovini z orodjem... Merkur mojster, Bauhaus, Baumax, Merkator gradbeni oddelek, itd.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So jun 25, 2011 7:22 pm 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Predstavljaj si tako rano čez polovico obraza... Iz prve roke ti povem da ni lepo. Najhuje je pa ko plamen vdihneš.

Se mi je podobno zgodilo lani. Dobil sem pigmente od nekot in sem hotel probat če so za obarvanje dima tapravi. Stalim klasično 40:60 mešanico, kot do takrat že 100X, ugasnem in dodam pigment. Ta je očitno zmes tako kataliziralo da je dobesedno eksplodirala, posodo pa mi je porinilo v obraz.
Kolega je zamenjal organska in oksidna barvila in posledice so bile pač take ko so ble. Začuda malo skurjenih las, dobra polovica obraza in vratu v taki obliki, kot je kolegov prst na zgornji sliki in konkretno zapečena nosna votlina.
Najhujš je ko ti pod opeklino brada ven sili... to je kr peklensko ker ne morš čist nič nardit.

Naj bo to v opozorilo vsem začetnikom. Popolnoma nenevarna in rutinska sinteza, reakcija ali kakršen koli poskus se zelo hitro lahko prevrne v katastrofo. Opekline so DALEČ najbolj boleča vrsta poškodbe, ki vedno pšča posledice.

Hehe no morem pa povedat de je blo kljub resnosti poškodb brazgotin zelo malo, praktično nočene. Razen ene... Brazgotine v obliki srčka točno tam, kjer jo ima harry potter :wink: pirotehnika ma pač nebeško in peklensko stran...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So jun 25, 2011 8:07 pm 
Odsoten

Danes sem dobil cuden obcutek, cez rano, sem namrec cutil srcni utrip, oz.kaka zila, ki mi je v rani utripala :D , pa tudi kapljice krvi so se mi zacele nabirat, tak da sem danes sel k zdravniku. Zdravnik je pravil, da ni hujsega in da se mi rana ze celi, vse skupaj so mi pa previli cez vazelinsko prevleko.

Pentan- hvala glede teh rokavic, se mi zdi da sem jih ene parkrat ze videl, bi mi sigurno prav prisle.

Doma imam tele rokavice: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... -glove.jpg k jih mati uporablja drugace za ciscenje, dol imam pa se neke delavske in pa tele rdece: https://www.alltools.com.au/shop/images/sz/249.jpg (kupil v Merkurju). Prve kar uporabljam, vsakic k delam z NaOH, konc.zvepleno kislino, etc., so kar v redu, vendar niso gljih za vroce mesanice..

minerec - uf to je pa moralo boleti :? ravno s tem sem hotel opozoriti ostale da bodite previdni vsakic k delate poskuse.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne jun 26, 2011 10:32 am 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Strinjam se, da gumjaste rokavice niso najbolj primerne za delo z vročimi predmeti, vendar je vseeno bolje, da se stalijo rokavice, kot pa tvoje roke. Rokavic itak ne boš uporabljal za gnetenje oz. dotikanje staljenih mas ter drugih vročih predmetov. Nosiš jih za to, da zaščitiš svoje roke pred poškodbami v primeru, da se dotakneš česa vročega po nesreči.

Če tališ zmes v kovinskem loncu, boš verjetno z rokavicami in hkrati še s srveto oz. brisačo prijel lonec za ročaj (če je ta koviski) in maso ulil v kalup. Priporočam ti, da si zraven še kupiš zaščitno masko za obraz, ker nikoli ne veš kdaj bo prišla prav. Jaz jo obvezno nosim pri kakršnem koli delu z nevarnimi substancami.

Pa previdno, pirotehnika ni hec.

lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 539 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: