Danes je Sr okt 23, 2019 9:43 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 539 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nesreče pri poskusih
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 9:36 am 
Odsoten

V tej temi opišite kakšne nesreče ste že doživeli pri poskusih. Bom kar jaz začel.

1.) Ko sem delal poskuse s srebovim nitratom pred parimi leti, mi je raztopina nekako prišla skozi ali za rokavico. Bil sem nemalo presenečen, ko sem odkril, da imam eno roko pokrito s črnimi madeži.

2.) Enkrat se mi je po tleh posul dušikov trijodid, ampak ni eksplodiral. ko sem hodil po kleti je pod nogami pokalo, za mano pa so ostajali rjavi madeži joda. Še dobro, da sem imel natrijev tiosulfat, da sem jih počistil.

3.) Enkrat sem se rahlo zastrupil, ko sem delal poskuse z SO2 in H2S.

To bi bilo vse. Zdaj pa še vi opišite vaše nesreče, ki ste jih doživeli. Upam sicer da jih je bilo čim manj in da jih ne bo več v prihodnje, ampak ko je vse že mimo je to zanimivo branje.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 12:03 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
1. Vdihnil fino porcijo klora

2. Prijel vroč laboratorijski pribor brez zaščite. Posledica je bila opečena dlan.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 12:38 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: idrija-okolica
Men se pa ni še nič hujšega nardil :lol:
1. No...enkrat sem se skoraj zadušu z amonjakom. Bilo je tako: Ko sem flašo od amonjaka odprl sem dal na odprtino nos in fajn potegnu. V nosu me je žgalo kot.... :twisted:

Kaj drugega se mi pa še ni zgodilo ali pa se ne spomnim :twisted: :twisted: :twisted:

Vse najboljše pri nesrečah!!! 8)
P.S. Oprostite mojemu "humorističnemu" tonu..Malo heca :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 1:11 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
Enkrat sem nardil petardo (kartonast tulec in not smodnik od ene 10 zeusk) in na vrh sem dal par kapic...ko sem prižgal kapice je porablo kar nekaj časda da je prišlo do smodnika...ta "event" nas je gledalo 5 ljudi - kapice so gorele (skoraj nevidno in kar dosti časa), mislili smo da je vseskup zatajilo, nakar se en prijatelj odloči da bo šel bližje pogledat - kljub mojim opozorilom se je približal in BUUUUM...petrda je ekplodirala tako močno da nam je vsem zvenelo 15 min v ušesih, uni prijatelj pa ki se je približal mu je vrglo nekaj gibsa v obraz (z gibsom sem zamašil en del petarde) in je potem imel na obrazu neke rdeče bulice

to je vse (na srečo)... :?

Kemik kaj si naredil ko si se rahlo zastrupil??

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 1:25 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Zg. Jarše
Mešanico KClO3 + S sem trl v terilnici. Naj bi samo presketalo, meni pa je vse naenkrat glasno in močno počilo. Po rokah sem imel madeže žvepla in opekline 2. stopnje.

Po sobi mi je letala muha. Ujel sem jo in dal na žličko H2So4, konc. in v kislino muho. :twisted: To sem potem vse skupaj zlil v WC in potegnil vodo. Na školjki je vendarle ostala kapljica kisline in moj brat se je usedel gor :lol: :lol: . Potem je bil jezen...

Ničkolikokrat sem imel vse bele roke zaradi peroksida - zelo nerad nosim rokavice.

V oči mi je padel drobec AP, peklo je ko ne vem kaj.

To bi bilo to!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 1:31 pm 
Odsoten

Citiram:
Kemik kaj si naredil ko si se rahlo zastrupil??

Zastrupil sem se, ker ni bila dobra ventilacija. Naredil nisem nič, razen to, da sem dva dni ležal, ker me je bolela glava in bilo mi je slabo. Zato se pa zdaj izogibam vsem stvarem v plinastem stanju, ki so strupene ali smrdijo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 2:56 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Zejle ko to berem, se sprašujem ali sem jaz tako štorast, ali pa nimam sreče :).

Kot nevšečnosti: - politje z koncentrirami kislinami (HCl, HNO3, H2SO4) in H2O2 po dlaneh, parkrat mi je še skozi haljo prišlo na obleko. Najbolj zoprno so razjede od peroksida, ker takoj ne čutiš in potem peče kot svinja :D.
- blag vdih hlapov kislin, amoniaka, dušikovih oksidov, klora (to so bile malo večje količine :)) H2S in SO2. Hujših posledic, kot kašljanja ni bilo.
Nesreče: - pri elektrolizi raztopine NaCl se mi je po čudežu vžgal vodik, čeprov sem imel narejen odvod plinov, v brado sem pa dobil svinčevo elekrodo. Na mojo srečo mi ni bilo treba iti na šivanje :P.
- dušikov trijodid je počil, ko sem bi oddaljen samo 1 meter. Imel lažji glavobol, v ušesih mi je cel dan piskalo in oči so me pekle zaradi jodovih par.
- pri eksperimentiranju z dimno bombo, je v mene špricnil staljen soliter in prežgal obleko, tako da sem imel manjše globje opekline.

Možno je da sem še kakšen "pripetljaj" izpustil, če se spomnem bom dopisal :).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 2:59 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Celje
Nesreče :

Enkrat sem mešal 4kg zmesi (KNO3 + Sladkor) v posodi za barvo na navadnem električnem kuhalniku, pa me je nekdo vmes poklical in sem šel ven, ko pridem nazaj se je
masa glih vžgala. Plamen je bil tako širok kot premer posode in je segal do stropa. Od vročine je začel strop pokati in se drobiti, ogenj je dobesedno oluščil pol cm stropa nad plamenom.
Ker ni bilo smisla gasiti sem se vsedel in počakal da zgori do konca. Poplnoma mi je uničilo
plastični ventilator ki se spremenil v nedoločljivo gmoto, plastični zamaški na kemikalijah ki so bili vsaj 2m od ognja so bili ožgani in strop je bil ves črn.

Ne vem kaj sem delal z koncentrirano H2SO4, sam sem enkrat nekaj pipetiral, pa mi je padla na roko nad zapestjem, med tem ko je potovala po moji koži se je kadilo iz roke in peklo je kot hudič, preden sem spral z vodo sem že imel 3cm ožganino v obliki črke L, ki je zginala šele čez 2 leti.

Zastrupitve s plini:
- želel sem spraviti bitumen(črno maso) iz cinka, ki sem ga dobil iz navadne baterije. In sem to pražil na gorilniku. Komaj sem prišel do svežega lufta. Huda vrtoglavica in večurni
glavobol. Ne vem kaj je nastajalo pri gorenju tistega črnega sranja.
- proizvajal sem H2S za nek poskus, čez nekaj ur me je full bolel trebuh.

Ko sem koncentriral raztopino NH4NO3 iz kana, na električnem gorilniku, me je zopet en poklical in sem pustil prižgano in šel. Potem pa so se ta stari začeli dreti da v hiši gori ,
in res je iz šel gost bel dim (N2O) iz garaže, ko sem na stežaj odprl vrata garaže se je
ven usipal bel oblak. Fenomenalno je zgledalo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 4:30 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Tam kjer zivim
a si se vsaj kej smejal?

men je pa skor najvecja nesraca bla ko sm topil malo kolicino mesanice soliter+cukr in se je to uzgalo sreca da ni blo toliko veliko je pa blo nek 100g.
poleg tega sm razbil veliko steklovine in se večkrat lepo posekle, aja pa se neki nesrec sm mel z amonijaku ko sm opazu da moj muc nič več ne ge4 v uno sobo kjer mam kemikalije sm odpru pa je v mene "prineslo" veliko amonijaka tok da nism mogu niti gledat. sam sm takoj dal gasmasko pa odpravu tezavo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 5:23 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Mater ko tole berem me čudi kako smo mi sploh lahko še živi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 7:25 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Alkim ma kaj tebe vsakič ko nekdo pokliče se pripeti ena nesreča :wink:

Jaz mam srečo da mi ni počil smodnik ko sem ga STISKAL v škatlici od fotografskega filma -> res SREČA da mi ni vseskupaj počlo ki bi al umrl ali postal invalid do konca življenja...res HVALA BOGU :shock:

Zadnjič spremenil Pyro, dne Pe jun 10, 2005 10:41 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 8:30 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ko že vsi pišete o zastrupitvah s plini: Enkrat sem zjutraj v šoli na tešče vohal benzen(prijeten vonj) in me je, ne vem zakaj, potem cel dan bolel trebuh.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 9:36 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ne se nisem :), Zatisno sem nos in poskušal v res popolni megli izklopit kuhalnik.

Spomnil sem še treh.

V kr velik pločevinast sod ki je imel samo par milimetrov vode na dnu sem vrgel majhen košček Natrija. Nekaj časa je lepo gorelo potem pa je full poknalo, zgleda da se je vžgal vodik.Od takrat naprej Natrij odstranjujem samo z alkoholom.

Enkrat sem hotel narediti NaHSO4 in se mi je malo mudilo, pa sem v Cevosan(NaOH tekoč)
vlil malo konc. H2SO4. Velika napaka ! Vse skupaj je v trenutko rahlo poknalo in vrglo gor. Po zraku pa so leteli kosmiči Na2SO4.

Segreval sem konc. H2SO4 in dikromat da bi dobil kromov oksid. Pozabil sem vrelne kamenčke in ko se je vse skupaj pregrelo je vrglo v luft in na stropu je ostala velika rdečerjava packa. Vsa moja oblačila pa so bla luknjasta :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe jun 10, 2005 10:43 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ti se boš Alkim en dan ubil...čudno da se nisi že :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So jun 11, 2005 7:48 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ja kr nekaj nesreč sem imel, sam nobena ni bila tak huda.
Kot vidite so se dogajale zaradi brezveznih stvari.
Nekatere pa so bile prav butaste kot tele dve:

Pirotehnična full butasta

Imel sem dve zmesi magnezija v prahu z KNO3 na mizi, ki so ble med seboj oddaljene več kot pol metra. Z desno roko sem prižgal desno in ko sem jo prižgal je iskra skočila na levo zmes. Ki mi je ožgala levo stran leve roke.

Segreto steklo

V epruveti sem segreval svinec in sem ga hotel še tekočega vliti v vodo. Epruveta ni bila vroča sam ko sem pa prelil svinec se je v trenutko segrela, In na prstu nad katerim je tekel svinec sem dobil velik mehur.

Zgleda kot da sem največja neroda, sam sem full veliko delal z slabo opremo in velikrat premalo časa. Klical so me pa zato toliko, ker sem odraščal na kmetiji in je bilo vedno veliko dela. Ta stari pa tečni.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 12, 2005 10:27 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Enkrat sem naredil mešanico soliter+sladkor, potem pa sem jo hotel preizkusiti in sem v majhni Al posodici zažgal malo mešanice. Podobno, kot pri Alkimisticusu je preskočila iskra in mi vžgala celo mešanico. Ni je bilo veliko (urno steklo s kupčkom), a mi je zasmodila mizo, počila urno steklo, delal sem pa v svoji sobi(butl) in mi je tudi malo napacala LCD ekran, kar je vidno še zdaj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 12, 2005 6:08 pm 
Odsoten

Kraj: Slovenija
Moja nesreča: enkrat sem od Tomaža Ogrina dobil 4L tekočega dušika.
Duma sem pridno delal sladoled....
Kar naekrat sem prišel na idejo, da bi tekoč dušik zaprl v plastično plastenko (1,5L). Vanjo sem nalil 30 ml tekočega dušika in plastenko tesno zaprl. V pričakovanju, da jo bo razneslo, sem jo seveda takoj odvrgel. A to se ni zgodilo. Zato sem šel plastenko pobrat in ko sem se jo dotaknil je eksplodirala v moji roki. Imel sem podpludbe (ali kako se že temu reče) na roki in pa imam še sedaj rahlo poškodbo v desnem ušesu.

To je bila 1. in edina resna nesreča pri kateri sem potreboval zdravnika.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 12, 2005 7:01 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

remšak ta filemček je prav zate :wink:

eni tipi so šli delat dry ice bomb (podobno kot si ti naredil) in poglej kaj se je zgodilo :lol: (isto kot tebi)

http://www.big-boys.com/articles/dryicebomb.html

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 12, 2005 7:26 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Remšak ka si pa naložu dohtarju ka te je prašu ka si delov.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jun 13, 2005 11:49 am 
Odsoten

Kraj: Slovenija
Pretty green flames je napisal/-a:
Remšak ka si pa naložu dohtarju ka te je prašu ka si delov.

povedu sem resnico

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 539 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: