Danes je To avg 20, 2019 2:01 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 99 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: tragične nesreče
OdgovorObjavljeno: To dec 01, 2009 6:30 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: pakistan
Tukaj , postajte nesreče ki se dogajajo da bodo sveži pirotehniki in drugi začeli spoštovati pirotehnična in druga energetična sredstva

http://www.dolenjskilist.si/2009/11/30/ ... dnje_sole/

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 01, 2009 6:48 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Mah... Kaj takega se zgodi ko se najde kak pametnjakovič ki vse ve in bi z kladivom nabijal AP ali pa kak drug organski peroksid (za kaj bolj naprednega so na našo srečo ali njihovo žalost preneumni) v železne cevi ali pa bi ga "malo zmlel" kdo bi le vedel zakaj. Rezultat je precej nepresenetljiv in ponavadi sorazmeren z njihovimi kongitivnimi sposobnostmi.

Nevejo da se "bum bum petarde" dobi vsepovsod in da za njihove pojme še preveč počijo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 01, 2009 7:01 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Staže začela težit ko je tole videla na televiziji :D . Drugače se pa strinjam z NUKE-om, bi pa bilo zanimivo vedeti kaj natančno je delal. Ga mogoče kdo pozna oz. ga je poznal?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 01, 2009 7:44 pm 
Se mi zdi da so ljudje preveč nesposobni, da bi uspešno sintetizerali AP tko da je bil to najberž kak fp iz petard (ej stari, dve kobri bom v eno stlaču, pa bo ful bl počl k je natlačen).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 01, 2009 7:46 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Da te takole 'na šus' ubije rabiš že kar veliko količino, razen če imaš to srečo da te kakšen šrapnel zadane ravno na pravo mesto.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 01, 2009 8:09 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
Absolutno sožalje družini. Me pa vsekakor moti ton in način poročanja s strani SVETA na Kanalu A. "Žrtev pirotehnike". Nikakor, žrtev lastne neumnost prej. "Recpet za pirotehnično sredstvo je našel kar na internetu" Ma nemoj, česa vse se ne najde na internetu, še načrte za atomsko bombo se da dobit... "Prva žrtev pirotehnike pred novim letom", kot da je vsako leto na stotine mrtvih zaradi pirotehnike.

Družini še enkrat sožalje, novinarjem pa same negativne točke zaradi izrabljanja te tragedije za anti-propagando pirotehnike v Sloveniji.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 01, 2009 8:27 pm 
Odsoten

Se strinjam PGF. Me pa moti kako so odreagirali člani tega foruma (z izjemo PGF). Ne sklepajte prehitro kaj je človek počel in ne govorite da je neumen kar vsevprek, doker raziskava ne pokaže zakaj je prišlo do nesreče. O mrtvih vse najlepše a kako že pravijo...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 01, 2009 9:10 pm 
Kemik je napisal/-a:
Se strinjam PGF. Me pa moti kako so odreagirali člani tega foruma (z izjemo PGF). Ne sklepajte prehitro kaj je človek počel in ne govorite da je neumen kar vsevprek, doker raziskava ne pokaže zakaj je prišlo do nesreče. O mrtvih vse najlepše a kako že pravijo...

Mlel je nekaj, kar ni bila zmes za zvezde ali črni smodnik in to je vse kar je treba vedeti. In to v multipraktiku, ne v ballmillu. Res pa je, da je žrtev neizkušenosti in delanja v 3pm, ne žrtev t.i. pirotehnike :roll:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 01, 2009 9:17 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Nevem točno kje sem prebral mislem da je blo svet na kanalu a "Mešal je aktivno oglje in žveplovo kislino" :shock: ?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 01, 2009 9:35 pm 
lebanj12 je napisal/-a:
Nevem točno kje sem prebral mislem da je blo svet na kanalu a "Mešal je aktivno oglje in žveplovo kislino" :shock: ?

Dej link, se bom do jutri smejal :lol:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 01, 2009 10:26 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: pakistan
jas sem nekaj slišal da je mlel AP ali nek njegov sorodnik :roll:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 01, 2009 10:41 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Trbovlje
Najprej sožalje vsem žalujočim.

Osebno me tudi moti, da se ga predstavlja kot žrtev pirotehnike. Prej bi rekel, da je bil žrtev svoje neizkušenosti ali nepremišljenosti. Dokler se ne ve zagotovo kaj je bilo je težko reči kaj več, vendar me čudi že sama ideja, da greš mešati eksploziv v električnem mešalcu, v kolikor je to res (novinarji...). Nesreča se z eksplozivi zelo hitro pripeti, zato jo nikakor ni dobro še klicati, kot bi se lahko reklo takemu početju.

Upam, da se bo iz tega vsaj kak mlad nadebuden pirotehnik naučil nekaj spoštovanja do snovi s katerimi dela in da bi do takih nesreč čim manjkrat prihajalo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 02, 2009 12:12 am 
Odsoten

Kraj: Jesenice
Sožalje družini!

Jah, novinarji objavijo vsak podatek pa je lahko se tako neumen.
Ja, ko je lebanj omenil, da je mesal aktivno oglje in zvepleno kislino, lahko to potrdim, da so tole info omenili na Svetu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 02, 2009 2:34 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

pomartin je napisal/-a:
Najprej izrekam sožalje njegovi družini in vsem žalujočim,

zdaj pa bi rad opozoril še "zaničevalce novincev" na temu forumu, da če gdo postavi, četudi, za marsikoga neumno uprašanje...npr. "AP kristali se mi zdijo preveliki, kaj naj storim", mu odgovorite tako kot je prav, NE PA "daj jih v mlinček"...in spodaj z malimi črkami oz. v drobnem tisku "omg spet en debil"
Ker je čisto možno da je bilo kaj takega vzrok te tragedije!

LP

Najenostavnejši odgovor na to vprašanje bi bil ne delaj AP.

Sploh pa dvomim da bi bil kaj takega lahko vzrok, ker sklepam glede na to da je uporabil mlinček, da je samo malo površno prebral o tem in ni imel pojma kaj je delal.

Če bi se o stvari bolj pozanimal, bi morda spoznal da kavni mlinček ni dobra ideja.

Toliko o tem...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 02, 2009 3:42 pm 
pomartin je napisal/-a:
Najprej izrekam sožalje njegovi družini in vsem žalujočim,

zdaj pa bi rad opozoril še "zaničevalce novincev" na temu forumu, da če gdo postavi, četudi, za marsikoga neumno uprašanje...npr. "AP kristali se mi zdijo preveliki, kaj naj storim", mu odgovorite tako kot je prav, NE PA "daj jih v mlinček"...in spodaj z malimi črkami oz. v drobnem tisku "omg spet en debil"
Ker je čisto možno da je bilo kaj takega vzrok te tragedije!

LP

ČE bi nas vprašal. Šel je delat na "lastno pest" in ga je pač razmesarilo. Se strinjam z NUK-om, naj ne dela, če ne zna.

Okoli novinarjev... Ti nimajo pojma kaj je citat, lektoriranje in "pohabljanje" stavka (oz neke trditve ali podatka). So hoteli mene citirat, pa so kao popravli da je blo slovnično in vn čisto nekaj drugega nardili. Primer:

Citiram:
Ja, tekoči dušik pogasi ogenj, k' mu prepreči dostop do kisika iz zraka

Častnik Delo je napisal/-a:
Ko ognju dodamo element tekoči dušik, ta vgasne, saj mu element tekoči dušik prepreči spajanje z zrakom, je rekel fant v zeleni srajci...

Sicer se ne spomnem natančno, kaj so napisal, ampak je blo popolnoma drugače kot sem povedat.

Tako da novinarji pišejo o stvareh, o katerih nimajo pojma in jim ne verjemite vsakič.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 02, 2009 4:25 pm 
Odsoten

Kraj: Slovenija
Pohvalil bi mišljenje PGF-ja. Za ostale pa menim, da prehitro posplošujete zadeve in niti ne preveč razmislite kaj napišete. Če bi sam bil sorodnik žrtve, bi bil skrajno užaljen ob takih komentarjih.

Dejstvo je, da se to lahko zgodi prav vsakemu, neglede na njegovo znanje. Na IJS na odseku fluora delajo doktorantje, pa sem biu sam priča neljubemu dogodku v povezavi s HF in tudi Nuke je bil prisoten, pa so delali s temi stvarmi doktorantje oz. že diplomirani kemiki.

Zgodi se lahko vsakemu!

Citiram:
Nevem točno kje sem prebral mislem da je blo svet na kanalu a "Mešal je aktivno oglje in žveplovo kislino" ?

Flammable bi se smejal novinarjem...Jaz bi se smejal lebanju12, ker ne ve točno, samo misle, pa vseeno objavlja. Nekritičnost..prva napaka kemika oz. vseh nas ljudi.

Pa se strinjam glede novinarjev..so kakršni so, ampak to je njihov kruh in to morate razumet. Po drugi strani, bi brez novinarjev navadni smrtniki marsikdaj potegnili kratko.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 02, 2009 5:23 pm 
Odsoten

Sam novinarjem je pa v teh časih zlo težko starost zvedt, na kanalu a so rekl 3 dni pred 17 rojstnim dnevom, v notranjskem listu pa 3 dni po 17 rojstnem dnevu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 02, 2009 6:36 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

remšak6 je napisal/-a:
Citiram:
Nevem točno kje sem prebral mislem da je blo svet na kanalu a "Mešal je aktivno oglje in žveplovo kislino" ?

Flammable bi se smejal novinarjem...Jaz bi se smejal lebanju12, ker ne ve točno, samo misle, pa vseeno objavlja. Nekritičnost..prva napaka kemika oz. vseh nas ljudi.

http://img21.imageshack.us/img21/4014/image002olv.jpg

Happy?!?!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 03, 2009 9:09 pm 
Odsoten

Kraj: Slovenija
pomartin je napisal/-a:
Saran je napisal/-a:
Navodila si je treba prebrat preden se lotiš takih zadev. Še posebej velja za pripravo eksplozivov!

tu se pa strinjam ja

Moje mnenje je, da moraš za igranje s pirotehniko imeti neko ozadje znanja. Če tega nimaš, ti še tako dosledno branje navodil ne pomaga.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So dec 05, 2009 3:29 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
remšak6 je napisal/-a:
pomartin je napisal/-a:
Saran je napisal/-a:
Navodila si je treba prebrat preden se lotiš takih zadev. Še posebej velja za pripravo eksplozivov!

tu se pa strinjam ja

Moje mnenje je, da moraš za igranje s pirotehniko imeti neko ozadje znanja. Če tega nimaš, ti še tako dosledno branje navodil ne pomaga.

Kako pa do znanja prideš?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 99 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: