Danes je To apr 07, 2020 11:54 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 189 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr nov 01, 2006 7:33 pm 
Odsoten

Kraj: Slovenija
Tud AP se ob segrevanju v manjših količinah le stali oz. izhlapi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr nov 01, 2006 8:53 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

™gašper oblak™ je napisal/-a:
verjemte kar hočte. tud sam nisem čist prepričan de je to dppp. sm pa ene 95% de je.

drgač ka si pa že omenu de ne verjameš de če počas segrevam na foliji sam shlapi in ne detonira.

dons sm probu neki:
vzev sem tri enake količine tega mojga dppp. en kupček sm dav na folijo pa hitr segrevu----močna detonacija. naredil je luknco v folijo.

en kupček sm dav isto na folijo pa počas segrevu -------IZHLAPEL JE. nič detonacije pa tud užgal se ni.

en kupček sm pa sm tko z ognam pržgav. ---------sam lepo je zgorel veliko man burno kot AP.

če ne varjamete Aleša uprašte.
:wink:

No kakšen dokaz imaš da je to DPPP si mogoče z spektrometrom preveril??? Izgleda da si ker 95% je kar velika verjetnost za katero stvar.

Hm kaj piše pod lastnostmi domnevnega DPPP na tisti strani ko si pač dol pobral.

No glede AP je pa res tisto kar je remšak povedal. Namreč na inštitutu jožefa štefana smo dali kristalček TATP na keramično mrežico in počasi segrevali.

No zgodilo se ni NIČ nič poka nič vžiga nič skratka. Kaj ko bi preveril moč ''DPPP'' v primerjavi z TATP no probaj kaj naredi 10 gramov ''DPPP'' proti 10g TATP v istih pogojih(recimo papirnat tulec istih oblik).

Isti dan(podoben tlak temperatura...). No in poročaj. Aja pa še prej ''DPPP'' loči od AP z acetonom(v aceton daj ''DPPP'' in prefiltriraj) in tisto ko ostane na filtrirnem papirju naj bi bil ''DPPP''.

Če bo (prečiščen) ''DPPP'' večjo luknjo naredil kot TATP imaš nekaj podobnega ''DPPP''.

No do tedaj pa ti želim sladke sanje. Če pa res hočeš ''DPPP'' naredit pa kupi foron pa iz kupljenega forona naredi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr nov 01, 2006 10:24 pm 
Odsoten

gašper, jaz sem do enakih rezultatov prišel, ko sem poizkušal z AP.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So maj 24, 2008 4:55 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Zagreb
Pri sintezi DPPP,kada se doda H2O2 u phoron uz DPPP dobije se i puno AP.se može ostraviti nekoj vrijeme na otvorenome,jer se AP raspada nakon dva tjedna a DPPP je stabilan daleko nakon toga vremena.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So maj 24, 2008 10:54 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
DDDP ne obstaja. Sploh ne vem kaj bluzite. Če bi obstjal bi ga že zdavnaj odkrili. Eksplozivi so iz denarnega vidika ena najbolj donosnih stvari za raziskovat. In ne pričakovat da boste nekaj tako pomembnega odkrili v garaži brez vsakršnega teoretičnega ozadja. Če ste nekje videli recept še ne pomeni da ni bullshit :wink: .

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne maj 25, 2008 4:04 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

''' je napisal/-a:
DDDP ne obstaja. Sploh ne vem kaj bluzite. Če bi obstjal bi ga že zdavnaj odkrili. Eksplozivi so iz denarnega vidika ena najbolj donosnih stvari za raziskovat. In ne pričakovat da boste nekaj tako pomembnega odkrili v garaži brez vsakršnega teoretičnega ozadja. Če ste nekje videli recept še ne pomeni da ni bullshit :wink: .

LP

duhhh.... I LIKE PIE!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne maj 25, 2008 4:32 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Kaj si mi hotel s tem sporočiti?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne maj 25, 2008 4:39 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: prelepa gorenska
da ima rad pito ?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: DPPP- diforonpentaperoksid
OdgovorObjavljeno: Ne feb 16, 2014 1:30 am 
Odsoten

DPPP sem naredil že dvakrat in postopek ni enostaven. V prvem delu ko narediš poron gre vse brez problema v drugem delu ko pa peroksid mešaš v poron pa je ključna temperatura. Hlajenje zmesi je res ključnega pomena in po malem dodajati peroksid. Na koncu nastanejo kristali rumene barve z izrazitim vonjem po puronu. Zanimiv in vsekakor močan eksploziv. lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 189 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: