Danes je Pe maj 29, 2020 12:29 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: tnp
OdgovorObjavljeno: Ne okt 17, 2010 11:19 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Saj ne bi rad pametoval, ampak tako stare granate so ravo tako nevarne, pa tudi če misliš da veš vse o njih. Sploh tiste, ki so jih izdelovali proti koncu vojne, ko je že primanjkovalo časa, denarja in surovin, so še posebej nevarne, saj varnost nikakor ni bila na prvem mestu. Ko pa to še celo stoletje gnije in se 'kuha' v zemlji... Mojemu znancu je tako ubilo očeta, pa se je z zbirateljstvom in odpiranjem granat ukvarjal že več let. Rahlo dvomim da je tista kila starega eksploziva vredna življenja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne okt 17, 2010 10:27 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

vsekakor imaš prav ! granat ki imajo noter neke x eksplozive in to več kilogramov ne niti tikam (z izjemo te ki je bila ze odprta ) bolj so mi pri srcu ročne granate ipd... v njih so AN/AL ,crni smodnik pa se veliko bolj zanimivo zgradbo majo kot vecje granate tale na sliki je 200mm...
to ko si rekel da so proti koncu vojne zmankovalo denarja ... to tudi drži zelo dober dokaz za to je bajonet veterli, ce se kaj spoznas so jih rezali na pol in tako dobili 2 bajoneta ....
lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To okt 19, 2010 8:18 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

evo tkole zgleda tale zadeva vendar se vedno ni suha vedno bolj kot je suha bolj hitro gori kaksen krat med gorenjem kar bliskne ven tako da mi daje obcutek da mogoče ne gre za brizantni eksploziv nevem bomo videli kaj bo iz tega ko bo popolnoma suho lp

http://www.youtube.com/watch?v=H8Uc_p_d_Xc

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr okt 20, 2010 5:10 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Jaz bi rekel, da je to pikrinska kislina, mogoče celo TNT. V vsakem primeru je gorenje značilno za nitratne estre.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr okt 20, 2010 8:41 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

tega eksploziva imam se kaksnih 200g a misliš da bi ga lahko detoniral z detonatorjem No. 8 ko se boljše posuši ?
LP
evo tak detonator isti kot moji

Slika

Slika

glede eksploziva si imel prav...

http://www.youtube.com/watch?v=0UllbG-Y ... re=related

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr okt 20, 2010 6:39 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Bolj sigurno bi bilo če bi uporabil še močnejši detonator, pa najbrž bo delovalo tudi z 8-ico.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr okt 20, 2010 7:12 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

aha ok ubisvu bi jo uporabil kot booster za ANFO bom videl kaj bom ustimal zdaj ko mamo pocitnice u sql bom prilozil sliko detonatorja pomoje mora biti kar mocan ga bom slikal in dal gor
hvala za pomoc vsem ! :wink:
lp

tlele slika 8 sem poudaril da je bolše videti drugače originalno je vgravirana ...

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So nov 13, 2010 5:14 pm 
Jaz samo upam, da se ne (oz. nisi) vsebine granate dotikal z golimi rokami pa ravnal z njo kot s sladkorjem, ker je stvar najberž blazno strupena.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So nov 13, 2010 6:17 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Nobene vsebine granate se nikoli ne dotikaš z rokami todi če je eksploziv AN/AL ko odpiras mas vedno gas masko in ocala (vsaj jaz) kajti ko se eksplozivi razpadajo nastanejo zelo zadušlijivi plini sicer nevem če so strupeni in to ampak že zaradi boljšega občutka... očala pa uporabljam od kar mi je prav tako plin iz ročne granate (sipe ) če se kaj spoznaš na te zadeve iz ww1 dobesedno zabilo v glavo . plin je nastal ker se je voda prodrla v notranjost in začel smodnik razpadati ko sem odvil pokrovček z gorečo vrvico ... kar se tiče varnosti je to na 1. mestu pri meni
Lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 29 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: