Danes je Pe apr 10, 2020 3:41 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 66 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Domača izdelava petard
OdgovorObjavljeno: Sr dec 14, 2011 3:17 pm 
Odsoten

Torej, če imam ČRN smodnik je bolje da ga ne stiskam(v prahu) ? za granule mi je bilo jasno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr dec 14, 2011 10:08 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
simpl..

če smodnik stisneš skupej gori kot zvezdica in če bi smodnik pumpav bi dobu zvezdice (morm probat k bi biv zaanimiv efekt) če smodnik razlomš na mejhne koščke gori precej hitrejš če ga pa zdrobiš na 0,5-1,5 mm velike kočke dobiš pa neki dost explozivnga čemur se reče smodnik če pa zadevo pustiš v prahu bo gorela podobno kot fontana počasi ampak ko bojo delci začeli leteti po zraku bo zadeva "exploderala" upam da sm kej pametnga napisu lol

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po dec 24, 2012 10:02 pm 
Odsoten

No, pa da še jaz pokažem kaj sem naredil. To je približno 2/3 naretega, 1/3 je že spokana :lol: . Na vsaki petardi piše količina kompozicije, ta pa je 70/30 flash z German Darkom. Na zgornji strani je gips, na spodnji pa kartonasti krog, ki je zalit z kakim centimetrom vročega lepila. Vse petarde razen 4gramskih imajo več kot 10s zakasnitve, kar se tudi že na sliki lahko vidi po dolžini vrvic. Zanima me vaše mnenje - je slabo/dobro nareto, ali bi lahko kaj izboljšal?

http://shrani.si/f/P/Pz/3N5LSDmP/img0048.jpg

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To dec 25, 2012 4:57 pm 
Odsoten

džabuka je napisal/-a:
No, pa da še jaz pokažem kaj sem naredil. To je približno 2/3 naretega, 1/3 je že spokana :lol: . Na vsaki petardi piše količina kompozicije, ta pa je 70/30 flash z German Darkom. Na zgornji strani je gips, na spodnji pa kartonasti krog, ki je zalit z kakim centimetrom vročega lepila. Vse petarde razen 4gramskih imajo več kot 10s zakasnitve, kar se tudi že na sliki lahko vidi po dolžini vrvic. Zanima me vaše mnenje - je slabo/dobro nareto, ali bi lahko kaj izboljšal?

http://shrani.si/f/P/Pz/3N5LSDmP/img0048.jpg

zlo estetsko si naredu, to morm res priznat. naredi mogoče kako sekundo več zakasnitve-ziher je ziher. drugač pa zlo lepo. jst sm naredu grde, ker sm jih potem prodau pa sm mogu ob 4.oo zjutri hitet.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To dec 25, 2012 6:41 pm 
Odsoten

Hvala. Tiste z time fuse gorijo 13-13.3s, ta večje gorijo nekje 11s, 4 gramske pa 7s. Skoraj malo predolgo, ampak je vredu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So jan 10, 2015 10:06 pm 
Odsoten

jst dam se mal silikona za usak sluacaj :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 66 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: