Danes je Sr nov 20, 2019 11:01 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nakup kemikalij preko spleta
OdgovorObjavljeno: Če sep 15, 2011 10:16 pm 
Odsoten

Ali ima kdo tukaj kakršnekoli izkušnje z nakupom kemikalij za pirotehniko preko spleta? Konkretno me zanima ali so kakšne omejitve oz. karkoli na kar je po Slovenski zakonodaji potrebno paziti pri nakupu raznih kemičnih sestavin preko spleta IZ TUJINE?
Skratka če imate kakšne izkušnje s tem bi bil vesel vsake informacije.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Nakup kemikalij preko spleta
OdgovorObjavljeno: Pe sep 16, 2011 4:11 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
Moj predlog je da se ta trenutek izogibaš Anglije in Poljske, na Poljskem pa še posebej Keten-a ker so trenutno vsi panični zarad tistega kretena na Norveškem.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe sep 16, 2011 5:10 pm 
Odsoten

@zmuro - si ze kdaj nakupoval preko spleta? Jest bi po cca. 5 kg (oziroma po proporcu) vsakega materiala vzel (žveplo, kalijev nitrat in oglje) ostalo pa po potrebi kar bi maksimalno vzelo najvec 15-18kg. Imam pa ogledano stacuno iz poljske...upam da bi slo to skoz.

@Pretty green flames - Ja jebemti :? pa glih iz poljske bi narocil. Narocil bi pa kar je zgoraj omenjeno pa kaksno orodje za zvezde pa kakšne hemise. Ce je dovoljeno bi pripopal se link od te stacune?? ...pa da vidim ce mogoce kdo pozna oziroma ima kaksne izkusnje s podobnimi zadevami iz poljske.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe sep 16, 2011 7:01 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

CrazyMF je napisal/-a:
@zmuro - si ze kdaj nakupoval preko spleta? Jest bi po cca. 5 kg (oziroma po proporcu) vsakega materiala vzel (žveplo, kalijev nitrat in oglje) ostalo pa po potrebi kar bi maksimalno vzelo najvec 15-18kg. Imam pa ogledano stacuno iz poljske...upam da bi slo to skoz.

@Pretty green flames - Ja jebemti :? pa glih iz poljske bi narocil. Narocil bi pa kar je zgoraj omenjeno pa kaksno orodje za zvezde pa kakšne hemise. Ce je dovoljeno bi pripopal se link od te stacune?? ...pa da vidim ce mogoce kdo pozna oziroma ima kaksne izkusnje s podobnimi zadevami iz poljske.

Ti kar nalepi link.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe sep 16, 2011 7:20 pm 
Odsoten

Ok. Evo limam: http://www.pyrogarage.com

Če je že kdo kadarkoli nakupoval tukaj ali iz tujine nasploh pa naj pove izkušnje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe sep 16, 2011 8:40 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Glede na to, da smo že pri naročanju iz tujine...
Bi lahko prosil tiste, ki ste že naročali, da objavite linke do vaših trgovin in opišete izkušnje?
Verjetno bi tule na piroraju lahko imeli kakšen seznam takih trgovin, mar ne?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr sep 21, 2011 12:28 pm 
Odsoten

Kraj: Prekmurje
Mene zanima če je že kdo naročal od tod http://www.vetisa.si/261/3-kalijev-(potassium)-nitrat--(kno3)-25-kg--gnojilo-v-prahu ... izkušnje je ta soliter dovolj čist za izdelavo kvalitetnega smodnika itd...
Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr sep 21, 2011 4:33 pm 
Odsoten

Da, to gnojilo je skoraj čisti soliter.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To sep 27, 2011 6:00 pm 
Odsoten

A si potem naroču iz PyroGarage?
Sem mal gledu in sem videl da imajo kemikalije poceni, vendar je poštnina draga, tko da bi moral skupi naročvat.
Naprimer:
Aluminium atomized Purity: 99,7% 325mesh 1kg je okoli 11.50€, poštnina pa 30€ do 5kg, potem se pa čist počas dviga glede na težo
Iz tega pride recimo 5kg aluminija po 1.60€/100g, oziroma pri 10kg pride 1.3€/100g, kar je zelo poceni glede na cene v Sloveniji.

Torej ima kdo izkušnje, oziroma bi kaj rabil da bi skupaj naročili? bljižnjica do kemikalij
(naročim lahko jaz, ampak samo zase se mi ne splača, po cenah more bit vsaj ene 2kg stvari, da se s poštnino pogliha)

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To sep 27, 2011 11:57 pm 
Odsoten

Če boš kaj naročil, count me in. Ker pa pošiljka pride samo na en naslov, bi se pa mogli nekje dobit ob točno določenem času in lokaciji(kar je v bistvu težko glede na to, da dosti ljudi tukaj nima lastnega prevoza), razen če boš pošiljal po pošti. Če boš pošiljal po pošti potem vsak doda še poštnino zraven.. No, nekak bi se morali zmenit...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr sep 28, 2011 9:04 am 
Odsoten

Jaz bi lahko dostavil v Lj, pred/po pouku, ali pa če je kdo dovolj blizu bi seveda osebno prevzel, če drugače ne gre pa po pošti, sej lahko nekdo uzame še za koga drugega ki živi v njegovi bližini, ali pa se za več oseb pošlje samo en paket pa je manjša poštnina.

Poštnina je za do 5 ali do 10kg skoraj ista ~30€, torej bi si poštnino verjetno delili glede na znesek nakupa.
Samo treba je prvo dobit ljudi, ki bi kaj naročili, ker več ko se naroči, bolj se porazdeli poštnina :)

bdbstone in ostale bi prosil, da mi pošljejo na zs približno kaj bi hoteli, tako da vidimo pri čem smo, če se sploh splača, ker pa trenutno večina uporabnikov ni aktivnih bi bilo mogoče bolje počakati in naročiti novembra.

Kolikor sem gledal objave na tujih forumih, so spomladi objavljali da je poštnina hitra in kvaliteta dobra.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr sep 28, 2011 2:10 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: celje
Je že kdo kupil soliter od tu : http://www.vetisa.si/261/3-kalijev-(potassium) ?

Zanima me. če kaj težijo pri nakupu, zakaj to rabiš... in če je treba biti polnoleten ?

Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr sep 28, 2011 2:51 pm 
Odsoten

Mislim da ne,nekaj sem jih že spraševeval o tem izdelku in sem v odgovoru takoj polek dobil ponudbno
za popust če naročim le pod komentar naj napišem da sva se tako dogovorila brez kakšnega koli vprašanja o starosti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr sep 28, 2011 6:32 pm 
Odsoten

PGF, zakaj odsvetuješ naročanje iz Poljske in kaj je bilo s tistim kretenom z Norveške?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr sep 28, 2011 8:02 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

g33k je napisal/-a:
PGF, zakaj odsvetuješ naročanje iz Poljske in kaj je bilo s tistim kretenom z Norveške?

Jah, nekaj časa nazaj se je govorilo da je tist norvežan naročil kemikalije na Poljskem, kaj sledi pa verjetno veš. Poostreni varnostni ukrepi, panika...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr sep 28, 2011 8:35 pm 
Odsoten

Sej drugje pa skoraj ne dobiš kot Anglija, Poljska,... pa Poljska ma ful pocen.
Misliš da bi prišlo do problemov, ker drugače bi pa probal stvari zaradi katerih ne morejo težiti naročit, recimo kovine v prahu, dekstrin, itd. (nenevarne).
Jaz bi rad recimo naročil: Al, pa kakšne kemikalije za dragon eggse (lead oxide+magnalium/lead oxide+copper oxide+magnalium/pottasium perchlorate+magnalium+red gum), od tega me edino skrbi perklorat, za ostale še nisem pogledal kakšno nevarnost predstavljajo

Tale norvežan?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe sep 30, 2011 4:13 am 
Odsoten

imaš ZS.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So okt 29, 2011 10:14 pm 
Odsoten

Ponudba še vedno velja, do sedaj je zainteresiran samo bdbstone. Sedaj pa nevem ali še vedno večina uporabnikov ni aktivnih ali ne gledajo kategorije za začetnike ali pa samo niso zainteresirani.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe jul 13, 2012 4:59 pm 
Odsoten

Je to čisti kalijev nitrati,upraben za pirotehniko ?
http://www.c-dornig.si/default.aspx?ID= ... itemid=231

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po jul 16, 2012 10:19 am 
Odsoten

pisal sem jim sporočilo če je to tehično čisti kalijev nitrat ter dobil odgovor:
"Kalijev nitrat( Krista K) ni tehnično čista kemikalija in se uporablja kot gnojilo v vrtnarstvu."
Tako da ta gnojilo ni primerno ?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: