Danes je Sr nov 20, 2019 11:00 pm

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po dec 17, 2007 7:52 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

debelina po želji...nikol ni predebelo :) nesme pa goret, ker pol ti bo prehitro vse zgorelo oz nebo dima...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To dec 18, 2007 5:37 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Okolica Ptuja (Pobrežje)
Je ratala dimna!
sem dal v kozarec za vlaganje pa je fajn zakadilo samo je pol počo od vročine! bi mogo neko aluminjasto posodico met!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 19, 2007 5:15 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

danes sem dobil še soliter in žveplo! Sem probal narediti BP iz svojega oglja pa ko sem prižgal so vstran letele take oranžne iskrice, samo sem na roko premešal vse, ker še nimam ball milla(sem daanes usposobil motor od pralnega stroja in ga bom naredo kmalu)

naredil pa sem tudi dimno iz soliter + sladkor! pa se sicer je kadilo ampak malo zagorelo... kaj je to običajno da zagori?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 19, 2007 7:14 pm 
Odsoten

Kraj: lj
zivjo borut a lohk vpr. kje si dubu solitr ?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 19, 2007 7:15 pm 
Odsoten

Kraj: Slovenija
borut je napisal/-a:
danes sem dobil še soliter in žveplo! Sem probal narediti BP iz svojega oglja pa ko sem prižgal so vstran letele take oranžne iskrice, samo sem na roko premešal vse, ker še nimam ball milla(sem daanes usposobil motor od pralnega stroja in ga bom naredo kmalu)

naredil pa sem tudi dimno iz soliter + sladkor! pa se sicer je kadilo ampak malo zagorelo... kaj je to običajno da zagori?

Motor od pralnega stroja? :P Tu je centrifugalna sila prevelika in s tvojim mletjem ne bo nič. Snov bo enostavno z frnikulami oz. drobilnimi elementi na stenah posode..prašnata snov za sigurno...drobilni elementi..hm odvisno od njihove mase in hitrosti vrtenja samega bobna.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 19, 2007 7:55 pm 
Odsoten

miha20 je napisal/-a:
zivjo borut a lohk vpr. kje si dubu solitr ?

Hm, v temi P:soliter so ponudniki te storitve.

Drugače pa ima remšak prov + pri velikih hitrostih, ki jih motorček dosega, zna ob slabi izdelavi vse razpast.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 19, 2007 7:58 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
remšak6 je napisal/-a:
borut je napisal/-a:

Motor od pralnega stroja? :P Tu je centrifugalna sila prevelika in s tvojim mletjem ne bo nič. Snov bo enostavno z frnikulami oz. drobilnimi elementi na stenah posode..prašnata snov za sigurno...drobilni elementi..hm odvisno od njihove mase in hitrosti vrtenja samega bobna.

Remšak, tvoja pamet ti rahlo škoduje.

@Borut, motor od pralnega stroja bo več kot vredu. Obrate boš moral tako ali tako zreducirat in jih prilagodit obsegu akse in bobna v katerem boš mlev. Boben se mora vrtet s cca 90 obrati na minuto kaj več kot to pa ni kul.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 19, 2007 8:10 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

vem ja da je od pralnega stroja super...

remšak maš več možnosti kak ga zvežeš (ena je za centrifugo, druga pa da se normalo vrti)
jaz sem tak naredo da se vrti lepo počasi pa še tih je rpm-je bom uravnaval z velikostijo drugega zobnika! edino kar je, je to da ko ga vklopiš ga je treba na roko zavrtet malo, pa se lol konstantno vrti v tisto smer!

nvm pa še v čem bi mlel, razmišlal sem pa nekaj takega:
http://www.vk2zay.net/article_attachment.php/115
cevi za vodovod, ki jo na eni strani zapreš na drugi pa neki pokrov narejiš!
kaj mislite??

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 19, 2007 9:11 pm 
Odsoten

Kraj: Slovenija
borut je napisal/-a:
vem ja da je od pralnega stroja super...

remšak maš več možnosti kak ga zvežeš (ena je za centrifugo, druga pa da se normalo vrti)
jaz sem tak naredo da se vrti lepo počasi pa še tih je rpm-je bom uravnaval z velikostijo drugega zobnika! edino kar je, je to da ko ga vklopiš ga je treba na roko zavrtet malo, pa se lol konstantno vrti v tisto smer!

nvm pa še v čem bi mlel, razmišlal sem pa nekaj takega:
http://www.vk2zay.net/article_attachment.php/115
cevi za vodovod, ki jo na eni strani zapreš na drugi pa neki pokrov narejiš!
kaj mislite??

Ja, sorry bom moral začet večkrat prat cunje..nism vedu, delav le en del logike..ok zdj vem.

Pretty green flames je napisal/-a:
Remšak, tvoja pamet ti rahlo škoduje.

Hehe, pretty ne vem kako gledaš na vse to..kvečjemu pomaga, sedaj vem. Če pa bi ti poznal vsaj nekaj malega zakonov fizike, bi vedu da v tistem kar je zapisano ni kiksnjena niti ena stvar mimo :wink: drži, ne? Seveda, kjer nikjer nism napisal, da pralni stroj ne pere samo na principu centriguge (suši v tem primeru), sorry ker sm te razočaral z mojim znanjem :P

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr dec 19, 2007 10:25 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

sem testiro in se motor vrti cca 420 obratov na minuto! 7 krat na sekundo se obrne!

toto kolo na mororju ima premera 2 cm tak da če hočem da se bo vrtelo s 60 obrati na minuto mere bit drugi zobčenik (al kola kaj pa č je) z premerom 14 cm imam prav?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 20, 2007 3:45 pm 
Odsoten

Kraj: 1000
borut je napisal/-a:

Men vedno zagori :D , razen če je glih prou vlažna. Če je glih prou vlažna ne začne goret s plamenom ampak se sam kadi sam pol lahk, de ne zgori do konca.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 20, 2007 4:44 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

borut je napisal/-a:
sem testiro in se motor vrti cca 420 obratov na minuto! 7 krat na sekundo se obrne!

toto kolo na mororju ima premera 2 cm tak da če hočem da se bo vrtelo s 60 obrati na minuto mere bit drugi zobčenik (al kola kaj pa č je) z premerom 14 cm imam prav?

ω = 2 π ν (kotna hitrost = 2 * pi * frekvenca)
v = ω r (obodna hitrost = kotna hitrost * radij)

To je vse kar rabiš ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 20, 2007 8:07 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Tam kjer zivim
Am ... ni nujno da rabiš ti 60 obratov na minuto. Če boš ti imel notranji premer 5cm pa se ti bo vrtelo obrat sekundo, nebo efekta ki ga želiš pri ball milanju. Če pa ti imaš premer 100cm bo pa prpočasi.
Nekje sem že postal enačbo oz. postopek kako ugotoviti hitrost, ki jo potrebuješ in bom spet dal enačbo.

Kritična hitrost je tista hitrost kjer se kuglce in snov drži oboda in nepada.
Zračunaš prvo kritično hitrost. V(c)=76.63 ÷ koren 2r
2r= premer bobna.
Ko imaš kritično hitrost vzameš 60-70% kritične hitrosti. Naprimer, če je kritična hitrost 100 obratov na minuto, naštimaš hitrost na 65 obratov na minuto.

Aja bistvo ball mill ni, da se vrti kot star roller, ampak se mora vrteti hitreje, da kroglice mešajo snov "v zraku" medtem ko se dvigujejo in padajo.

Slika

Zadnjič spremenil hury, dne So dec 22, 2007 7:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe dec 21, 2007 9:48 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

hehe meni tele formule ne ležijo najbolj...

kaj mi lahko nekdo prosim pove koliko naj ima druga kola(pa kje bi jo lahko dobil) premera in koliko imata premer osi na katerih bo potem posoda?

Hvala

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: