Danes je To nov 12, 2019 12:02 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne dec 23, 2007 11:12 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

sej to so nekako plinske pištole. njihov produkt je plin.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne dec 23, 2007 11:37 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: pakistan
Obstajajo plinske pištole ki v naboju shranjujejo določeno količino nekeka živčnega ali drugega plina i ko nameriš v osebo jo s tem onesposobiš ;)
(lahko tudi ubiješ)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če jan 10, 2008 8:19 am 
Odsoten

jest mam za prodat kromirano bareto 29 tako k ma policija ... sam je pac strašilka sam zgleda pa cist isto in poka isto... bropia333@hotmail.com

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če jan 10, 2008 3:07 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: pakistan
92 menda ima nastavek za rakete ?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: strašilna pištola 8mm
OdgovorObjavljeno: To apr 19, 2011 8:23 am 
Odsoten

Tukaj lahko najdete veliko izbiro plašilnih pištol kalibra 9mm (ter drugi). Edini pogoj na nakup je polnoletnost.

Na voljo je tudi avtomatska plašilna v kalibru 9mm. V treh sekundah sprazni saržer s 26. naboji. Kot rečeno, edini pogoj je polnoletnost. Še kratek filmček.

Razlika med plašilno in plinsko je velika (vsaj po naši zakonodaji). Za plinsko je potrebno imeti nabavno dovoljenje (podobno kot za pravo) medtem ko za plašilno je pogoj samo polnoletnost.

Edina fizična razlika je ta, da pri plinski cev odprta in tako omogoča streljanje plinskih nabojev. Plašilna pa mora imeti izhod plinov nekje drugje, ponavadi na vrhu cevi. Plašilne, ki sem jih linkal so po teži, izgledu, delovanju popolnoma enaki pravi pištoli.

Ker je cev zaprta je s tem onemogočeno streljanje raket. Za streljanje raket mora biti cev prosta. Zakon pravi, da je cev lahko prosta samo pri kalibru 6mm, oziroma, cev mora biti zaprta, če je kaliber večji od 6mm.

Torej rakete lahko streljate s to ali pa s tem revolverjem. Pištoli sta različnega kalibra, revolver uporablja veliko daljše naboje, ampak še vedno 6mm (6mm long).

Pa še nekaj. Rakete iz pištole se sme streljati tudi med letom, to velja tudi za pok metke (petarde za pištolo), saj ne spadajo v razred 1,2 ampak spadajo v tehnični razred.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr apr 27, 2011 11:45 am 
Odsoten

qstraza je napisal/-a:
Tukaj lahko najdete veliko izbiro plašilnih pištol kalibra 9mm (ter drugi). Edini pogoj na nakup je polnoletnost.

Na voljo je tudi avtomatska plašilna v kalibru 9mm. V treh sekundah sprazni saržer s 26. naboji. Kot rečeno, edini pogoj je polnoletnost. Še kratek filmček.

Razlika med plašilno in plinsko je velika (vsaj po naši zakonodaji). Za plinsko je potrebno imeti nabavno dovoljenje (podobno kot za pravo) medtem ko za plašilno je pogoj samo polnoletnost.

Edina fizična razlika je ta, da pri plinski cev odprta in tako omogoča streljanje plinskih nabojev. Plašilna pa mora imeti izhod plinov nekje drugje, ponavadi na vrhu cevi. Plašilne, ki sem jih linkal so po teži, izgledu, delovanju popolnoma enaki pravi pištoli.

Ker je cev zaprta je s tem onemogočeno streljanje raket. Za streljanje raket mora biti cev prosta. Zakon pravi, da je cev lahko prosta samo pri kalibru 6mm, oziroma, cev mora biti zaprta, če je kaliber večji od 6mm.

Torej rakete lahko streljate s to ali pa s tem revolverjem. Pištoli sta različnega kalibra, revolver uporablja veliko daljše naboje, ampak še vedno 6mm (6mm long).

Pa še nekaj. Rakete iz pištole se sme streljati tudi med letom, to velja tudi za pok metke (petarde za pištolo), saj ne spadajo v razred 1,2 ampak spadajo v tehnični razred.

nekaj napak:
1- plinski pištoli oz. vsaj pri večini plinskih pištol cevi niso polno odprte ampak so vstavljene preklade, ki pa še vedno omogačajo pretok plina ki je dovolj da požene raketo ali v kolikor imate naboje z solzivcem le ti plini onesposobijo napadalca
2- plašilke imajo izhod plinov prav tako na ustju cevi in je z njimi možno izstreljevati signalne naboje v kolikor imajo navoj za nastavek...
3- obstajajo pa tudi 8 in 9mm start pištole za katere ne rabiš nabavnega dovoljenja- samo polnoletnost, so pa t.i. blank. in imajo na koncu cevi ponavadi rdeč štopl in te dejansko odvedejo plin na vrhu cevi ali pri ležišču naboja
4- normalno da se lahko strelja vse vrste raket tudi med letom...?! zakaj bi se samo te iz pištole?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe apr 29, 2011 8:06 pm 
Odsoten

ugi je napisal/-a:
nekaj napak:
1- plinski pištoli oz. vsaj pri večini plinskih pištol cevi niso polno odprte ampak so vstavljene preklade, ki pa še vedno omogačajo pretok plina ki je dovolj da požene raketo ali v kolikor imate naboje z solzivcem le ti plini onesposobijo napadalca
2- plašilke imajo izhod plinov prav tako na ustju cevi in je z njimi možno izstreljevati signalne naboje v kolikor imajo navoj za nastavek...
3- obstajajo pa tudi 8 in 9mm start pištole za katere ne rabiš nabavnega dovoljenja- samo polnoletnost, so pa t.i. blank. in imajo na koncu cevi ponavadi rdeč štopl in te dejansko odvedejo plin na vrhu cevi ali pri ležišču naboja
4- normalno da se lahko strelja vse vrste raket tudi med letom...?! zakaj bi se samo te iz pištole?

1. Če je izhod plinov na ustju cevi in kaliber večji od 6mm je to plinska. Za plinsko pa je potrebno nabavno dovoljenje. Seveda se da s plinsko streljati rakete. Ampak je nakup take pištole mogoč le z nabavnim dovoljenjem.
2. Če ima plašilna pištola izhod plinov na ustju cevi in kaliber večji od 6mm je to plinska. V Sloveniji se plinske in plašilne razlikujejo samo po lokaciji izhodov plina (velja samo za 6mm+)
3. Tako je, tudi to sem povedal jaz. Ni nujno, da je štopelc rdeč, važno, da ne grejo plini na ustju cevi ven.
4. Poudaril sem pok metke, torej petarde za pištolo, ki nimajo drugega učinka kot pok (je pa res, da petarda odleti-torej je raketa), a vseeno niso prepovedani med letom.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po jan 02, 2012 4:04 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: bukovica
Čeprov stara tema, vsem odsvetujem nakup 8 oz. 9 mm signalne pištole.

Kot so že omenjali signalna pištola v kalibru 8/9mm je v sloveniji imenuje tudi plinska pištola, z njo lahko iztreljuješ rakete, lahko pa dobiš posebne naboje polnjene s solzilcem. Za tako pištolo je potrebno orožni list oz priglasitveno dovoljenje, da je jih dobit na bolhi.com oz kje drugje po netu, seveda rabljene, ali nove v tujini, vendar v kolikor te zaloti policija, se zna stvar zakomplicirat, poznam osebo k je zaradi tega dobila obtožbo zaradi proizvodnje in prometa z orožjem...

Lahko pa legalno kupiš 8 oz. 9mm blank pištolo, katara ima zadelano cev, in spredaj v cev nabit rdeč pokrov, edini pogoj je polnoletnost...

Sam sem mel pred leti 9mm beretto, in vam povem da škoda denarja, ko streljaš ti piska v ušesih ker kar pošteno poči, nekaterih raket sploh ne vžge, ker je stvar premočna, obubožaš pa prav tako ob nakupu nabojev, saj se cene gibljejo od 15-20€ za 50 nabojev.

Za iztreljevanje signalnih nabojev najbolj priporočam 6mm pištole, katere se da kupit v prosti prodaji, pa ne kupovat raznih poceni zadev kot je od oriona oz lecane, saj so se meni vse pokvarile po 1 letu. Medtem ko mi stara dobra Rohm RG3 deluje že caa 5 let, in po caa 1000+ iztreljenih raketah deluje kot prvi dan.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po jan 02, 2012 9:17 pm 
Odsoten

Ne vem če drži,imam doma 9mm strašilko pa sem jo kupil brez kakega orožnega lista le na osebno..ma pa nastavek za rakete. Kolk vem to ne spada v plinsko orožje za orožni list,naj me kdo popravi :D ker dandanes res več ne vemo kaj je dovoljeno in kaj ne. Ziher pa ne bom hodil na kak tečaj za orožje na upravno enoto prijavljat pa še manj :) zgolj zaradi neumnih zakonov ki jih le mi premoremo :?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe nov 02, 2012 3:14 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: bukovica
pyrotechnik je napisal/-a:
Ne vem če drži,imam doma 9mm strašilko pa sem jo kupil brez kakega orožnega lista le na osebno..ma pa nastavek za rakete. Kolk vem to ne spada v plinsko orožje za orožni list,naj me kdo popravi :D

Včasih je bil pogoj za nakup teh pištol povnoletnost, danes pa potrebuješ orožni list oz. priglasitveno dovoljenje, Tako da ja, tudi ta tvoja pištola spada pod plinsko orožje, in če te dobijo možje v modrem, zna past kr velika kazen.

Sam sem imel beretto FS92, iz nastavkom za izstreljevanje raket, nekaterih raket sploh ni "vžgala", nazadnje mi je razneslo raketo takoj ob izstrelitvi iz pištole in to je bil povod za prodajo. Vglavnem pištole so premočne, naboji so predragi in za izstreljevanje raket popolnoma brezvezne.

Sedaj sem si kupil Rohm RG 56 6mm revolver in ga zaenkrat lahko samo pohvalim, metki 3x cenejši ni se še zgodilo da mi nebi vžgalo rakete vglavnem 6mm je mnogo boljša izbira kot 9mm.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne jan 13, 2013 10:22 pm 
Odsoten

Mogoče malo pozno, ampak vseeno.
http://wiki.rojal.si/wiki/Plinsko_oro%C5%BEje

Pred letom 2004 so bile vse pištole plašilne/signalne. Plinske so bile tiste, v katere smo dali plinske naboje (za nakup plinskih nabojev je potrebno nabavno dovoljenje). Po letom 2004 pa se je zakon spremenil. Izhod plinov skozi cev imajo lahko samo pištole kalibra 6mm (tudi revolverji). Vse kar je več (8mm,9mm,.380R), mora imeti izhod plinov nekje drugje. Če ima izhod skozi cev, potem gre za plinsko orožje, katerega je potrebno priglasiti.

V primeru, da z 9mm streljate rakete, mora imeti nastavek za rakete 4 bočne luknje premera 5mm. V nasprotnem primeru raketo raztrga.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: