Danes je To dec 10, 2019 12:03 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Wikipedia
OdgovorObjavljeno: To mar 16, 2010 7:17 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Takole, sem govoril malo z Alkimisticusom, pa mi je svetoval, da odprem eno javno temo glede tega. Torej poteka govor, da bi na naši strani (piroraj.org) postavili svojo Wikipedijo, kjer bi se objavljali razni članki, tutoriali in podobne stvari, ki se tičejo kemije in pirotehnike. Tole temo odpiram z namenom, da bi člani foruma dobili priložnost za spoznanje, debatiranje, zahteve, nasvete in pa tehnične podrobnsti glede wikipedije.

• Dostop do wikipedije
    Zanima me kako bo reguliran sam dostop do wikipedije. Verjetno želimo, da bodo vsi uporabniki in tudi gosti imeli prosti dostop oz. možnost branja vseh objavljenih člankov. Kakšne bodo pa zahteve za urejanje in objavljanje novih člankov? Priporočam, da se tak dostop omogoči le za določene uporabnike, ker bi se znalo zgoditi, da bi v nasprotnem primeru ljudje ali pa roboti totalno zaspamali wikipedijo.

• Funkcije
    Zanima me katere funkcije bodo omogočene oz. onemogočene na wikipediji. Verjetno bi bilo pametno omogočiti upload raznih datotek, kot so slike. Zelo uporabne bi bile tudi video vsebinem treba bi se bilo zmenit kakšen format oz. kateri kodek uporabiti. Tule obstaja tudi vprašanje kako bo s prostorom na strežniku.

lp
Pentan

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Wikipedia
OdgovorObjavljeno: To mar 16, 2010 8:04 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Celje
wiki - v nadalnem besedilu pomeni mediawiki (odprtokodni portal/aplikacija na katerem teče tudi wikipedija)

Splošno
Z The bossom sva se dogovorila, da bova doplačala kolikor bo potrebno za dodaten prostor na stražniku, če bo to potrebno. Torej ne bo nobenih omejitev (ne za filme,slike ali kaj drugega). Vse se da konec koncev dogovorit. Omejitev bo samo glede vsebine/tematike in seveda samo za tiste uporabnike ki želijo pisati članke.

Dostop
Vsak bo lahko gledal/bral wiki, registrirani uporabniki pa bodo lahko komentirali (Talk pages). Registracija bo poteka preko foruma, saj wiki v osnovi ne zahteva niti mail-a da se lahko prijaviš in urejaš (seveda obstajajo neki dodatki ki to omogočajo). Vendar potem se morajo vsi forumaši ponovno na novo registrirat.

Avtorji / Pisci člankov
V osnovi lahko vsak uporabnik ureja svojo osebno stran, če pa želi pisati članke, pa mora pisati meni. Da mu omogočim imenski prostor, v katerem lahko dela karkoli. Edini pogoj je da uredi svojo osebno stran na wiki, saj je le ta izhodišče za njegov imenski prostor. (S tem se tudi vidi da zna uporabljati wiki)

Imenski prostor
Imenski prostor je samo prepona pred vsakim člankom. Npr. če želim napisati članek o Črnem smodniku, ga lahko ustvarim z imenom Alkimisticus:Črni smodnik saj je moj imenski prostor Alkimisticus. Načeloma naj bi imel vsak uporabnik, ki želi pisati članke dodeljen imenski prostor ki je enak njegovemu imenu.

Imenski prostor omogoča, da nobeden ne more spreminjati vašega članka in da lahko imate članek z istim naslovom kot nekdo drug, brez tega to ne bi bilo možno. Vse to velja tudi za slike in ostale medije.

Zadnjič spremenil Alkimisticus, dne Če mar 18, 2010 9:38 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Malo dopolnil

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če mar 18, 2010 7:19 am 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Zanima me koliko izmed vas (članov foruma) se je že srečalo z urejanjem oz. pisanjem člankov na MediaWiki in koliko izkušenj imate.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če mar 18, 2010 2:31 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: prelepa gorenska
Kaj ma to veze, če je že tko lahko članek napiše v wordu in ga da nekomu, ki zna to uredit v wikipediji, drugače pa ne bo nikomur škodilo če se bo naučil uporabljat to aplikacijo ....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če mar 18, 2010 10:49 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

V našem študijskem sistemu delamo veliko skupinskih nalog na wikiju pa morm rect da se kr dobr obnese to. Sam ne vem kako bi se to obneslo če bi več folka to pisal skpi. Nejbols bi blo ce bi se napisal članke, pa bis e izvolil en poseben modelator za viki pa se njemu use odda pa on odbri ali gre na wiki al pa ne.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe mar 26, 2010 2:53 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Naredil sem logo za wiki, pa prosim za oceno/všečnost in kritike.

Priponke:
Komentar datoteke: Predlog za piroraj logo
predlog_wik_logo.jpg
predlog_wik_logo.jpg [ 38.95 KiB | Videno 4386 krat ]
Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe mar 26, 2010 4:41 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Ma super ;)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe mar 26, 2010 10:05 pm 
Odsoten

mladi kemiki in pirotehniki :wink: :P ...drgač pa ful lepo!! Pohvala...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe mar 26, 2010 11:22 pm 
Odsoten

Kraj: MB
Pohvalno!!!predvsem mi je všeč napis :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne mar 28, 2010 4:48 pm 
Odsoten

Lepo. Jaz bi edino namesto 'mladih kemikov & pirotehnikov' napisal amaterskih oz. ljubiteljskih kemikov & pirotehnikov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne mar 28, 2010 4:57 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

V bistvu je to mišljeno, vendar se nisem odločil za 'amaterskih' ker bi lahko nekaterim zvenelo slabšalno, 'ljubiteljski' mi je boljše vendar mi ni tako všeč kod 'mladih', ki jih je pa najbrž več kot starejših ljubitelskih.

Poleg tega je celoten namen projekta izobraževanje ki je bolj pomebno za mlade neizkušene začetnike.

Pa mladi smo konec koncev vsi ne glede na starost, a ne :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr mar 31, 2010 6:57 pm 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Logo se mi zdi super, predvsem ker je enostaven in nevtralen.

Kar se tiče mladih, pa bi jaz raje dal amaterskih. Amaterskih se mi sicer ne sliši slabšalno. Recimo imaš amaterske športnike, ne vidim kako bi bilo to slabšalno. Sicer je res da je večina članov foruma mladih, ampak stran obiskujejo tudi drugi. Recimo na email večkrat dobivam vprašanja starejših ljudi, ki so se nekoč s tem ukvarjali ali hočejo nekaj narediti. Beseda mladi preveč asocira na mularijo, ki meče petarde. Mladi so večkrat mišljeni mladoletni kar tudi ni vredu. Sploh pa se ukvarjanje s pirotehniko v splošnem ne bi smelo pospeševati/reklamirat med mladimi.
Ljubiteljskih je še bolje kot amaterskih, saj je bolj slovenska beseda.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če jun 10, 2010 8:45 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Z The Boss-om sva se sporazumela da se 'mladih kemikov & pirotehnikov' preimenuje v 'amaterskih kemikov in pirotehnikov'.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za: