Danes je Pe avg 23, 2019 5:28 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 70 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Projekt : Izdelava podatkovne baze pirotehničnih zmesi
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 2:08 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Celje
Že pred nekaj časa sva z PGF debatirala o izdelavi strani ki je podobna kot http://members.shaw.ca/gryphon223/PFP/. So še seveda tudi druge strani
http://www.freepyroinfo.com/pyrotechnic_links.html , poglavje Pyrotechnic Formula Sites. Vendar so več ali manj kopija prve.
Ker je teh strani na internetu dovolj, sem se odločil, da kupim knjigo The Wizards Pyrotechnics Fomulary, ki vsebuje 2500+ pirotehničnih formul, kar je dosti več kot je sedaj na internetu.

Opis projekta
Potrebno je prepisati vse te formule v excel, prevediti, urediti in postaviti strani z iskanjem.
Ker je to ogromno dela za samo enega, bi rabil vašo pomoč predvsem pri prepisovanju in kasneje pri urejanju podatkov, za katere ni jasno kam spadajo.
Knjiga ima 132 strani, na vsaki strani je pribljižno 21 formul. Vsakemu zainteresiranemu bi poslal nekaj fotokopij strani in potem bi mi ta vrnil prepisane podatke v excel datoteki.
Strani lahko dobite tudi v elektronski obliki (pdf) !
Za vaš trud vam žal lahko ponudim samo omembo vašega imena ali nicka ob formuli.
K projektu se lahko prijavi kdorkoli. Fotokopije in kuverte bo prispevalo podjetje za katerega trenutno delam.

Primer prve strani http://www.piroraj.org/stran0000.pdf

Potek
1. Prijava
Pošljite mi na ZS ali mail vaš naslov (če želite dobiti po pošti) in email, ter število strani.

2. Pošiljanje prepisov
Ko končate mi pošljite excel datoteko na moj email naslov. Fotokopije obdržite.

3. Rezultati
Rezultat bodo objavljeni na forumu v obliki excel datoteke, ki bo imela prevedena imena spojin. Kakšna bo končna oblika še ni znano, saj je potrebno najprej imeti podatke.
Vsekakor bo vse šlo skozi debato.

4. Postavitev spletne strani v PHP-ju
Najprej bo enostavna statična stran potem pa bomo dodali tudi iskanje.
Dodano : Stran bo v angleščini in slovenščini.

Navodila za prepisovanje

V exelu uporabi samo dva stolpca, v drugem stolpcu naj bodo samo številke in seveda pts,ps ali % poleg številke.
Vse ostalo daj v prvi stolpce, če vidiš da se v knjigi podatek razteza čez dve vrstice, to zapiši vse v eno celico.
Prazne vrstice naj bodo samo med formulami.
Ne prevajaj, samo dobesedno prepiši.

Primer prvih dveh formul v knjigi
Slika

Do sedaj razdeljeno/poslano
    minerček 1-10 ; KONČAL
    lebanj12 10-20
    matavz 20-30
    PGF 30-35
    pyroking 35-40
    hury 40-45
    Neophyte 45-50
    zijo3 50-60
    Noragaza 60-65 ; KONČAL
    dejko1 65-70 ; KONČAL
    Piroman 70-75
    minercek 75-80 ; KONČAL
    Nebulos 80-85 ; KONČAL

Vse vaše pripombe in komentarji so zelo dobrodošli.

Zadnjič spremenil Alkimisticus, dne To feb 19, 2008 7:48 am, skupaj popravljeno 17 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 2:19 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Laško
Ideja je odlicna. Stran bi bla v Angleščini al Slovenščini?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 2:40 pm 
alkimisticus, kje boš pa kupil tisto knjigo?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 3:42 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pardon, sem malo čudno napisal.
Knjigo že imam, kupil pa sem jo preko internete strani Skylighter.
Knjiga vsebuje samo formule. V bistvu je natisnjena wordova datoteka in polna slovničnih napak (manjkajoče črke, napačno črkovanje itd..). NIma nobenega kazala in poglavij. Urejena je kar abecedno po imenih formul. V bistvu je seznam formul.
Vsekakor se je ne splača kupit, ker lahko za isti denar dobite veliko boljše knjige, ki vsebujejo formule, navodila za izdelavo, napotke itd..

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 3:56 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: pakistan
jas bi vsakakor pomagal samo se ne spoznam preveč na exel oz nikoli nisem nič delal :S

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 3:57 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

supr ideja...

p.s. na keri strani pa bo to? a bo nova domena, na forumu, na piro strani???

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 4:06 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Tam kjer zivim
Hm zakaj mora biti v exelu... oziroma samo v exelu napisano kot da pišeš v wordu?
Če ni potrebnega nekega velikega "računalniškega" znanja komot posl men 10 kopij.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 6:49 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
Alkim lahko skeniraš oz. slikaš eno stran, da dobimo predstavo kako približno zgleda in koliko dela je potrebnega za prepis.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 6:56 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kot sem že zgoraj napisal lahko dobite strani tudi v elektronski obliki, objavil bom tudi seznam kaj vse je v teku prepisovanja.

Primer strani : http://www.piroraj.org/stran0000.pdf

Stran bo gostovana na istem strežniku. Kakšna pa bo in kakšno bo iskanje pa je stvar debate ki sledi ko bodo prepisi končani.

Če želite sodelovati mi samo pošljite email naslov in število strani, pa vam bom poslal pdf.
Seveda lahko dobite strani tudi po pošti.

Hvala za pomoč ! :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 7:35 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
Jaz bi z veseljem pomagal ampak žal ne znam delati v exelu. Lahko pa pomagam pri prevajanju (če bomo prevajali v slovenščino sploh?).

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 7:36 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

ne...men je alkimisticus reku, da je samo za prepisat....

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 7:37 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
Excel je pa ja najmanš problem.
Klikneš oknce, vtipkaš notr pa enter. Kakšne funkcije so že bolj zajebane ja, samo najbolj osnovna stvar je pa simpl ko pasulj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 7:43 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

No potem mi lahko pošljete 5 strani po ZS-ju pa bom probal nardit. Samo zanima me če bomo prevajal.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 7:44 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Zgoraj sem dodal slikco primera kako naj se vpisuje.

Stran bo primarno v slovenščini. Naknadno bo dodana tudi angleška različica, zaradi praktičnosti.

Prevodi spojin niso problematični, problem bo samo z imeni formul, ker določenih besed slovenščina "še" nima.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 7:45 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
Alkim, meni tudi lahko 5 strani, kar na mail ali pa prek MSN.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 7:48 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Jah ravno vsak ki bo hotel pomagati gotovo ne zna ravno kemikalij v ang.. No mogoče se motim res ni nekaj težko.... Ampak vseeno. Drugače pa imen kompozicij se pa res ne sme spreminjat. To bi zmanjšalo uporabnost in originalnost pa še mislim da si avtorji zaslužijo da uporabljamo imena ki so jih oni postavili.

LP

edit: Pošlji mi pet strani po ZS prosim.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 8:44 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Evo zdej je dal tomazz 1 zlo dobro idejo...

(vem vem zlooo bi blo dela sam se da)

tko da bi upisu v meni kere kemikalije maš na razpolago in ti bi fuuknl vn use formule s temi kemikalijami ker če maš tm ti nevem 2500 kompoziij morš čist use prelistat pa vn zbrt da maš pol une pa pol dobiš novo kemikalijo morš s5 use prepisat

no pa bom še nek kr kopiru....

Tomazz pravi:
če se dela je treba narest tko da bo uporabn
Tomazz pravi:
pa še v slo bi dav če že prepisuješ
Tomazz pravi:
kaj te stane slovensk ime napisat namest angleškiga
Tomazz pravi:
zravn možnost da napišeš kok g kompozicije hočeš in ti prekalkulera use da sam poberš podatke
Tomazz pravi:
ipd
Tomazz pravi:
ful je treba naštuderat predn se gor postav da bo res uporabn
Tomazz pravi:
napiš za par predlogov
Tomazz pravi:
da nov men treba

in pa še možnost objave svojih kompozicij pa če je ista kompozicija da jo avtomacko zbriše oz napiše ta kompozicija je že k čene bi blo 100 enakih

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 8:59 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Se popolnoma strinjam in to je zagovo končni cilj tega projekta.
Tudi sam imam nekaj idej vendar je potrebno imeti najprej bazo podatkov, potem pa bomo videli kaj lahko iz nje stisnemo.

Za enkrat lahko rečem samo to da je Iskanje po spojinah zelo dobra ideja in bo vsekakor izvedena.
Pri pretvrbi volumskih deležov v masne je problem gostota, ki je odvisna od velikosti delcev.
Imena spojin bodo prevedena z programom, ostala imena se bodo naknadno prevajala, ker se je potrebno dogovoriti za imena tako da bo vse skladno. Če bo vsak sam prevajal bo iz tega nastala zmeda. Poleg tega moramo zaradi praktičnosti ( vsa literatura je v ang.) itak imeti tudi angleška imena.
Objava novih kompozicij bo vsekakor možna, in seveda urejanje že napisanih.
itd...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 9:32 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
Se ošravičujem v imenu lebanj12, ker je prejšni post napisan v totalnem slengu ...

Glede te "pretvorbe" oz kako nej temu rečem... To sem imel v mislih tole: http://www.vk2zay.net/composition.php?id=11&mass=200 ... Za primer sem spodaj napisal 200 g. potem pritisnem entr in automacko izračuna koliko kemikalij potrebujem, da dobim 200 g vsega skupaj... To je treba skoraj, da obvezno....

Predlog o "meniju" v katrega vpišeš kemikalije, ki jih imaš na voljo in ti "nabije" vse formule, ki se dajo naredit iz teh kemikalij .. (tega še niem videl na nobeni strani) ...

Potem bi dal gor možnost dodajanja svojih kompozicij torej, če se "spomneš" novo kompozicijo. Greš "gor" pod posebn meni upišeš vanga kompozicijo in ti jo vrže na seznam... Ampak more imeti zadeva "blokado" da "blokera" zadevo, če je že takšna kompozicija upisana. Da se nebi potem našel kakšen začetnik, ki nebi našel fprmule za krizanteme in bi jo začel upisovat notr. potem to naredi 5 začetnikov in bi imel potem 5 enakih formul ( krizantemo sem dal za primer ) ....

Zadevo bi še nekako "zaščitil" tako, da bi to videli samo uporabniki foruma torej tisti, ki smo prijavljeni na forum ostali gostje pa tega sploh nebi mogli videti (zopet varnost in nekakšna "zaščita", ker potem bi vsak "mulc" izdeloval svojo pirotehniko kar bi se končalo z velikoveliko poškodbami... Prijava bi bila možna samo preko foruma ( oz nekako zakamuflerana oz malo bol zapletena zadeva, da nebi usak ki bi utipkal v googla formule pirotehnika dobil te strani (razen če je to namen))

Prepisoval bi z veseljem samo imam težavo, ker nimam na računalniku exela in nobene temu podobne reči... Bom probal zirihtat v kratkem (če prepišem zadnjih 10 strani naredim nekaj konec koncev bom tudi sam upoorabnik tega...)

l.p. Tomaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če dec 06, 2007 9:53 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Tista stran ki si jo navedel za izračun, je slaba saj predpostavlja da imajo vse spojine gostoto 1g/cm3: Kar pa je popolnoma napačno oglje in žveplo imata okoli 1g/cm3, soliter pa ima zagotovo 2 g/cm3. Tak izračun je napačen in veliko slabši kot če bi meril na merco (loček).
Spremenite maso spojine iz 200 na 100 pa boste videli da so samo procenti * 100.

Gostota bi se morala zmeriti za vsako spojino posebej.
Primer kako lahko dobiš pribljižno gostoto: Vzameš 2 deci kozarček ga napolniš do oznake s spojino in stehtaš, potem pa izračunaš gostoto g= masa/Volumen.

Program bi moral imeti neke pribljižne gostote za vsako spojino in pa možnost da to gostoto spremeniš po lasnih željah. To bi bil potem pravilen izračun.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 70 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: