Danes je Če nov 14, 2019 3:01 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Piro delavnice
OdgovorObjavljeno: So jan 05, 2008 10:24 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
No tu naj se nadaljuje razprava o piro delavnicah. Svojo zamisel sem že opisal v temi komentarji, kritike, predlogi. Mislim da bi bile piro delavnice res super saj bi začetniki (in tudi mi ki že nekaj znamo, ko bi gledali ostale ki nekaj znajo :D ) vse videli na lastne oči in se zelo veliko naučili. Forum bi zaradi več članov, ki bi redno postali dosežke postal profesionalnejši, kvalitetnejši in veliko bolj zanimiv. Problem je prostor izvedbe, ki mora biti bogu za nogo, da ne bo problemov. Če imate kaj na razpolago lahko postate slike. Organizatorji bi obiskovalcom pokazali načine izdelave:

-starsov (cut, round, pumped)
-FP, whistle mix (varnost pri delu, par različnih FP-jev)
-BP (granulacija)
-kometov, shellov, raket, min, fireballov, petard, fontan in mogoče še česa :wink:

Pač naučili bi se lahko vseh osnov. Ker se stvari seveda ne morejo posušiti dovolj hitro bi organizatorji prinesli robo sabo tako da bi vam lahko zvečer predstavili stvaritve v elementu. Ljudi ki prodajajo kemikalije bi prosili za kakšen popust, ker bi ziher šlo kakšne 20kg solitra, 5kg žvepla, Al, perklorat, magnalij, barijev nitrat, itd. Vse kemikalije bi nakupili organizatorji, porabile pa bi se za demonstracije izdelave na delavnicah. Seveda bi se lahko v veščinah preizkusili tudi obiskovalci. Vmes bi lahko imeli tudi 2h odmor za kosilo :wink: . Pač napekli bi čevape, hrenavke itd. Vse seveda stane zato bi vsak obiskovalec prispeval 15€, ki bi jih poslal že vnaprej po pošti organizatorjem in tako zagotovil svoj obisk. Vse bi se odvijalo enkrat ko bi bile temparature bolj prijazne sepravi lahko med majskimi počitnicami. To je še ogromno časa za priprave. Dejmo folk enkrat skupi stopit pa kot forum nardit en velik projekt :) . Do zdaj ni blo nič razen par patetičnih piro piknikov, ki so bili sicer fajn ampak nas je bilo izredno malo. Pa zagotavljam da bo stvar kvalitetno izvedena. Z PGF-jem se bom zmenil če je pripravljen sodelovati, in če je bova tistim, ki se nama bodo zdeli kul za organizatorje poslal ZS če so pripravljeni sodelovati. Izrazite svoje mnenje :P , pa kdo bi imel pribljižen interes priti. Pa še enkrat če ima kdo dober kraj za izvedbo naj nujno pove.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 9:12 am 
Odsoten

Lepo, da ste se odločil naredit nekej takega. To pride res prav začetnikom na področju prave pirotehnike, kakršen sem jaz. :lol:
Bi blo pa fino, če bi pogruntal kraj, pa zame so starši največji problem.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 9:18 am 
Odsoten

Kraj: Ljubljana
Se strinjam z baziliskom. Zdej če bo res ist blizu LJ mogoče celo pridem, nisem pa siguren. Pa ne da jaz ne bi hotel, samo starši bi verjetno težili :(

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 9:24 am 
Odsoten

Sej najbolj problem jih je prepričat, ampak s prepričevanjem se začnejo vprašanja (kaj boste počel, ah nč samo bombo bomo nardil :P ). Morda mi bo prvič uspelo prit na piro piknik, al pa na te delavnice ko bom polnoleten, morda bodo pa starši že letos pokazal malo navdušenja v to smer.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 9:26 am 
Odsoten

Že spet se strinjam s tabo, bazilisk. Čeprov jst bi jim reku, da se bomo piroforumaši sam mal spoznal pa tko. Ne bi jim ravno vseh podrobnosti omenju :wink:

EDITED:
Jst mam sicer eno dokaj primerno lokacijo. Stran od hiš in naselij, večji kamnolom, ki ga obkroža gozd, pod gozdom je par travnikov, mimo teče potoček,...
Lokacija je drugače na dolenjskem, lastniki so pa moji stari starši. Tut noben nm nebi mogu prit težit, ker je večina hiš precej daleč. Ampak je par problčemov. Med drugim je dolenjska precej daleč za večino članov, kot drugo pa dvomim, da bi mi dedi sploh pustil kaj takega, bi rekel, da bo požar, bomba itd., starši pa bi storili enako. Tako da...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 10:52 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Meni se zdi dobra ideja in bi, čeprov kot ste verjetno opazil se zanimam bolj za kemijo kot za pirotehniko, verjetno prišel pogledat, če bo uspelo...

Pa pomojem bi bilo bolše če bi kemikalije šli nabavit sami ogranizatorji in ne od (pre)prodajalcev (no offence, samo noben ne prodaja iz samega veselja do pakiraja :roll: )...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 11:13 am 
Odsoten

nejc@ je napisal/-a:
Že spet se strinjam s tabo, bazilisk. Čeprov jst bi jim reku, da se bomo piroforumaši sam mal spoznal pa tko. Ne bi jim ravno vseh podrobnosti omenju :wink:

EDITED:
Jst mam sicer eno dokaj primerno lokacijo. Stran od hiš in naselij, večji kamnolom, ki ga obkroža gozd, pod gozdom je par travnikov, mimo teče potoček,...
Lokacija je drugače na dolenjskem, lastniki so pa moji stari starši. Tut noben nm nebi mogu prit težit, ker je večina hiš precej daleč. Ampak je par problčemov. Med drugim je dolenjska precej daleč za večino članov, kot drugo pa dvomim, da bi mi dedi sploh pustil kaj takega, bi rekel, da bo požar, bomba itd., starši pa bi storili enako. Tako da...

Povej kje je lokacija, jaz sem ravno iz Dolenjske (Ivančna Gorica), upam da veste kje je to, pa bl dol po avtocesti tut nebi smel bit problem ( bi se pa z atom zmenu, on ma itak sorodstvo bliz Novega mesta).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 11:45 am 
Odsoten

Lokacija je blizu Mokronoga, ampak mi ne bi dovolili. Ko sem se zadnjič z dedom neki pogovarju, in je vidu, da mam soliter je takoj začel z "da ne boš bomb delu". Drugače pa ga je med vojno poškodovala granata(ali nekaj takega) in je ravno zaradi tega še bolj proti :?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 12:09 pm 
Odsoten

Kraj: Jesenice
Moja stran je že v obdelavi, v njej bom predstavil (tudi s slikami), kar je potrebno za začetnike.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 4:31 pm 
Odsoten

nejc@ je napisal/-a:
Lokacija je blizu Mokronoga, ampak mi ne bi dovolili. Ko sem se zadnjič z dedom neki pogovarju, in je vidu, da mam soliter je takoj začel z "da ne boš bomb delu". Drugače pa ga je med vojno poškodovala granata(ali nekaj takega) in je ravno zaradi tega še bolj proti :?

Hehe, v Mokronogu imam sorodnike.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 5:15 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Mogoče pa sta z nejcem davno izgubljena brata :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 6:03 pm 
Odsoten

zlo dobra ideja.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 6:25 pm 
Odsoten

bb01 je napisal/-a:
Mogoče pa sta z nejcem davno izgubljena brata :D

Si me pa nasmejal :lol:
Lokacija je točneje blizu Laknic, če ti je kaj znano :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 7:16 pm 
Odsoten

Ne, bol slabo poznam, ampak lahko pogledam na zemljevid ( moji sorodniki so prov v centru).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jan 06, 2008 7:17 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
NAZAJ NA TEMO! Za take pogovre imate ZS

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jan 07, 2008 10:02 pm 
Odsoten

bazilisk je napisal/-a:
pa zame so starši največji problem.

Hja, saj v tem je eden od namenov delavnic. Če zdaj nekaj sam ustvarjaš niti ne veš, kaj vse te lahko čaka - ta šport ni šala in starši to vedo. Ravno danes sem slišal, da je moj piro friend iz Madžarske zakuril stanovanje v bloku - in tip ni bil začetnik!!! Očitno pa je bil dovolj nepreviden, da je pristal v zaporu s plačilom visoke kazni...

Sicer pa vidim, da res ni nekega hudega interesa za delavnice. Sem pričakoval večji odziv, škoda... Zdaj te razumem Tomaž zakaj si bil pesimist...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jan 07, 2008 10:30 pm 
Odsoten

jurem je napisal/-a:
bazilisk je napisal/-a:
pa zame so starši največji problem.

Hja, saj v tem je eden od namenov delavnic. Če zdaj nekaj sam ustvarjaš niti ne veš, kaj vse te lahko čaka - ta šport ni šala in starši to vedo. Ravno danes sem slišal, da je moj piro friend iz Madžarske zakuril stanovanje v bloku - in tip ni bil začetnik!!! Očitno pa je bil dovolj nepreviden, da je pristal v zaporu s plačilom visoke kazni...

Sicer pa vidim, da res ni nekega hudega interesa za delavnice. Sem pričakoval večji odziv, škoda... Zdaj te razumem Tomaž zakaj si bil pesimist...

Sorry PGF, bom kr tuki odgovotu, ker res nevem kje naj drgje.
Kako se ti lahko nekdo, ki je zakuril stanovanje, zdi izkušen?
Vsak debil namreč ve, kaj se v stanovanju lahko dela in kaj ne. Kdo pa pravi, da odziv ni velik? Če ne drugega se lahko priredi navadno delavnico za večinoma "redne" člane foruma, oziroma nekakšno srečanje. Verjetno bo moj predlog takoj ovržen, ampak vseeno.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jan 07, 2008 11:34 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
Nejc@ hehe neki tazga počnemo 3x na leto ;)
Le, da je poleti to tudo objavljeno na forumu, da se dobimo... Sejdaj že kar dobro leto organizeramo piropiknike....

l.p. Tomaž

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To jan 08, 2008 2:15 pm 
Odsoten

Kraj: Domžale
Glede teh delavnic mislim, da bodo dosti težje uspele kot pa piro piknik, in že pri piro pikniku se marsikaj zaplete glede oseb, saj nas je ponavadi komaj kaj več kot 5.

Glede delavnic bi bilo najbolje če bi bile na "privat nivoju" :lol:, tako bi se vsaj mogoče kaj premaknilo in tudi lažje bi bilo vse skupaj - s tem imam v mislih da npr. posamezniki ki živijo dokaj blizu organizirajo manjše srečanje, in naj se potem to postopoma stopnjuje, če bi to uspelo... Ker kar iz nič organizirati nekaj večjega in da ne bi prišli vsi najavljeni zagotovo ni prijetno, zlasti za organizatorja...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To jan 08, 2008 2:23 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
Se strinjam...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 38 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: