Danes je Pe avg 23, 2019 6:39 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati prispevkov ali dodajati novih.  [ 1 prispevek ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Pogosta vprašanja in odgovori glede foruma
OdgovorObjavljeno: Po jan 01, 2007 10:08 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Celje
Rad bi nekaj vprašal admina na koga se naj obrnem, ker sta dva ?
Vsa vprašanja naslovite na Alkimisticusa.

Rad bi se izpisal iz foruma in da se zbrišejo vsi moji prispevki ?
Pišite zasebno sporočilo Alkimisticusu in vas bo izbrisal z foruma z vsemi vašimi prispevki, takoj ko bo lahko.

A je izbris uporabnika in njegovih prispevkov iz foruma popoln ?
Takoj so izbrisani iz baze foruma. Podatki še lahko ostanejo kakšen teden v backupu podjetja kjer gostujemo. Podatki se lahko tudi ohranijo dlje časa v internetnem arhivu https://web.archive.org/web/*/forum.piroraj.org

Kako postanem moderator ?
Pošljite zasebno sporočilo Alkimisticusu.

Zakaj mi ne odpre teme ali zadnje strani teme ?
Napaka je najbrž v napačno postavljenih [img] ali [url] tagih.
O problemu obvestite administratorja, ker je potrebno sporočilo spremeniti v sami bazi.

Zakaj forum nima rank sistema ?
Ker dajemo večji pomen na kvaliteto postov kot na količino.

Zakaj ni omejitev za nove uporabnike pri pisanju v ostale teme ?
Ker s tem odvračamo izkušene kemike in uporabnike.

Zakaj ni bolj ostrih ukrepov za tiste ki ne pišejo pravopisno slovensko?
Ker je na prvem mestu vsebina. Pisanje brez velike začetnice,ločil in z tujimi,slengovski ali narečnimi besedami ne pomeni da je človek manj intelegenten.
Seveda je pretiravanje in način 'piši tako kot govoriš' ni zaželjeno in vam lahko prinese opozorilo.

Kako ste naredili novi logo ?
Program : GIMP 2.0.5
Fonti : Mister Earl
Toturial : http://www.jraleigh.com/gimp-fire-tutorial.html
Napis je naret z efektom : Script-Fu -> Alpha to Logo -> Glowing Hot (50px)
in prekrit z navadnim črnim fontom.

Ne znam odgovoriti na vprašanje pri registraciji ?
Osvežite stran in pojavilo se bo novo vprašanje, ki bo mogoče lažje.

Zaradi presvetlih barv me bolijo oči ?
Zamenjate izgled foruma. Tvoj Profil -> Izgled foruma : SubSilver

A lahko zaupam prodajalcem na tem forumu ?
Ne zaupajte, plačajte šele ko dobite stvar v roke.
Nikoli ne plačujete v naprej ali pa dvigujte paketov z plačilom.

A bo kdaj IRC streznik ali kanal piro forum ?
Ne

Zakaj niso dovoljeni podpisi ?
Ker se podpisi preradi uporabljajo za reklamiranje, poleg tega zmanjšujejo preglednost tem.

Pozabil sem geslo, a mi ga lahko administrator pošlje !
Administrator vam v nobenem primeru ne bo pošiljal gesla !
Zgoraj kliknite Prijava in na naslednji strani se vam spodaj z rdečo napiše 'pozabil sem geslo'

Kako varno je shranjeno moje geslo ?
Vaše geslo je shranjeno v podatkovni bazi na strežniku, na katerem je tudi stran.
Shranjeno je kot hash zapis (npr: 3hjD94kdF9dsa9d). Iz tega zapisa se ne da dobiti originalnega gesla.

Lahko pa se ga ugotovi z generiranjem novih hash gesel in nato primerjanje z vašim hash geslom.
Cel postopek lahko traja od nekaj sekund do 3 ali več dni, odvisno od dolžine gesla in težavnosti.

Zgornji postopek, je naveden samo zato, da veste da se da. Vendar nima nobene praktične vrednosti razen za nekoga, ki ukrade podatkovno bazo iz strežnika.

Poleg tega sta administratorji,moderatorji in redni uporabniki vložili veliko preveč časa,dela in denarja, da bi z takšnimi nizkimi prijemi izničili vse dosedanje zaupanje v forum.

Nekdo mi je prevzel moj uporabniški račun, kaj naj storim ?
Najprej zgoraj kliknite Prijava in na naslednji strani se vam spodaj z rdečo napiše 'pozabil sem geslo'

Če ne dobite gesla na vaš e-mail račun, kljub večim poskusom, vam žal pri tem ne moremo pomagat. Vi sami morate poskrbeti za dobra in varna gesla ter zaščito lastnega računalnika.

Seveda bi lahko spremenili email uporabniškega računa za katerega trdite da vam je bil ukraden. Vendar ne moremo to naredi samo na podlagi vaših trditev, vsaj nekdo od rednih uporabnikov,moderatorjev ali administratorjev mora/jo jamčiti za vas.

Zadnjič spremenil Alkimisticus, dne Če dec 06, 2007 12:22 pm, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati prispevkov ali dodajati novih.  [ 1 prispevek ] 

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: