Danes je So nov 17, 2018 9:25 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 154 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jun 08, 2009 5:31 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: tam gori ob savinji
masterofdisaster je napisal/-a:
Odsun je v bistvu popolnoma odvisen od mase orožja in kalibra, ki ga orožje strelja, in je čisto vseeno ali je to ostrostrelska puška ali lovska puška. Drugače pa se tista zračna puška, ki jo je nitrirček omenil ne more primerjati z malokalibersko puško, saj je naboj te zračne puške bistveno težji in počasnejši od naboja malokalibrske puške in povzroči drugačne poškodbe. Drugače pa da ne bo kdo podcenjeval natančnosti lovskega orožja, saj je dobra lovska puška skoraj enako natančna kot ostrostrelske puške

no glede zračne in mk ta zračna ima izhodno hitrost z 28granskim (ne gram) nabojem 350m/s to je cca 111.13013...J mk naboji pa imajo od 60 do cca 259J (stinger)(32gr 500m/s) zato mislim da lahko rečem da je primerljiva.
drugače to da so lovske puške natančne je res sicer seveda nimajo take preciznosti kot nekatere ostrostrelske ( 0.5 milje 10 poskusov vse krogle so na območju 1.8cm) toda so nekatere primerljive z normalnimi ostrostrelskimi (ali celo boljše) (to da so lahko boljše mi je rekel stric tisto o zadetkih na 0.5m pa sem prebral na nekem forumu)
P.S. puško mislim kupit tudi zato, ker je natančnost zelo podobna - boljša od mk in rad naredim kaj tudi na večjo razdaljo (na 100m pade srna (ne jelen...) testirano (sicer ne iz moje strani) in jaz ne mislim streljati živali!
toda puško enostavno "napumpaš" in imaš na voljo 50 strelov z največjo močjo ali več z manjšo.(osebno mislim z njo bolj drobit steklenice na 100-200m.
Lp.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jun 08, 2009 5:46 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: pakistan
če je ta puška res tako dobra bi bila zelo dobra za kakšne tihe "likvidacije" , drugače kolko je sploh cena tega ?
drugače ne verjami vsemu kar ti kdo reče , napiše na forumih , veliko ljudi je meni nekaj obljubljalo potem pa ni bilo nič iz tega , avto ko kupiš ti piše v uradnih! dokumentih da pije 7 litrov pa v resnici 10 oz je čist odvisn od razmer tako da razmisli ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jun 08, 2009 6:33 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

350m/s je zelo neugodna izhodna hitrost, sa je ravno nad hitrostjo zvoka in naboj kmalu po tem ko zapusti cev pade v območje hitrosti zvoka, kjer se aerodnamične lastnosti popolnoma spremenijo, kar zelo vpliva na natančnost in v teoriji bi bila puška zaradi tega dokaj nenatančna (kako je v realnosti nikakor nemorem reči in tudi ne trdim, da je nenatančna, saj še nisem streljal s podobnim orožjem). Glede tiste srne na 100m pa močno dvomim, ker sem slišal za primere, ko so srno ali srnjaka zadeli skozi pljuča s puško, ki ima izhodno moč nad 2000J in je šezmerom tekel več kot 100m. Seveda bi prej ali slej umrl tudi, če bi ga dobro zadel z zračno puško, a bi v tem času bil že tako daleč, da ga najbrž nebi mogel najti, temu se pa reče mučenje živali in nelovsko obnašanje. Tako da zračnega orožja ni možno primerjati z nobenim pravim orožjem, ker je razlika očitna. Glede tistih ostrostrelskih pušk se pa strinjam, da imajo specialne ostrostrelske puške veliko natančnost na veliko razdaljo, hotel sem samo poudariti, da tudi lovske puške nis tako nenatančne in nasploh zanič, kot si nekateri morda mislijo...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jun 08, 2009 6:53 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

cena je sicer kar velika zato ...cca790€ je pa lahko v kalibru 6.63 ali 5.5 (in extra težki metki eun jin) in z temi metki v 5.5 zaradi 350 m/s ni ravno tiha :lol: (razen če zmanjšaš moč) v 6.63 je pa menda kar tiha.
glede kakovosti in nasedanja pa shin sung je južno korejska firma (kar ni kitajska :D ) in spada v višji kvalitetni razred popravil po celem svetu je izjemno malo(v slo jih kolikor vem ni bilo) in njihove puške so znane po celem svetu.
v 6.35 pa bi bila mogoče kar primerna za "misije" da se jo tudi predelat na kar veliko večjo moč toda potem ni neke kapacitete drugače pa ima saržer in enak način polnenja kot "winchesterka" ni polavtomatska. res da je tako draga toda če pomisliš denar za orožni list, mk puška in potem streivo pa si na istem. osebno tako ne morem dobiti or lista (tk sem malo mlad :D :D(13) ) streljam pa od šestega leta zato rabim nekaj močnejšega :twisted:
Vsakemu, ki pa ga zanimajo te zračne puške... pa lahko povem samo da lahko pogledajo na rojal.si (trenutno stran ne dela)
Lp.

Zadnjič spremenil nitrirček, dne To jun 16, 2009 8:10 pm, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To jun 16, 2009 6:04 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Trbovlje
A za to puško ne rabiš orožnega lista? Ali vsaj kakega dovoljenja? Ker sem slišal, da je to potrebno za puške, ki razvijejo velike energije izstrelka. Malo razmišljam, da bi v prihodnosti kupil kakšno tako puško za streljanje na veliko razdaljo (nad 100m), kjer je kaliber 4.5mm, ki ga uporabljam zdaj že malo bogi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To jun 16, 2009 7:48 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

ne trenutno še ne potrebuješ orožnega lista toda mislijo spremeniti zakon zato če jo želiš kupit ti priporočam da jo vzameš čim prej predlod o spremenbi zakona je bil že izdan pozneje bo verjetno potreben izpit(mogoče celo orožna listnina) in po moje se najbolj splača streljati z manjšo močjo vseeno ima cca 70-80j(nevem točno) in z enim polnenjem lahko narediš več strelov. več o puški pa na http://forum.rojal.si/index.php
Lp.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Orožje
OdgovorObjavljeno: Po mar 15, 2010 6:08 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Sori k zmotim temo če koga zanima kaj več od raznega orožja sem zbiratelj ww1 tako da če koga kaj več zanima o teh zadevah lahko piše LP.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To mar 16, 2010 10:13 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

aha potem veš slučajno kdaj bo srečanje zbiralcev v Šempetru?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To mar 16, 2010 10:34 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

hmm pomoje je že bilo 7 marca :(
tle maš link
http://www.sempeter-vrtojba.si/?vie=evn ... 32&lng=slo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr mar 17, 2010 2:39 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

hvala, sem pogledal:
http://vojni-muzej-solkan.com/sl/compon ... djZTljMmQ=

še bo :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr mar 17, 2010 3:57 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

O.o aha pole pa odlično ne bomo šli kaj pogledat :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe apr 23, 2010 4:24 pm 
Odsoten

Kraj: Kamnik
doma mam neko zračno newem ker proizvajalec samo gor piše made in chezch republic :D :D to je pa use kar vem

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe apr 23, 2010 5:51 pm 
Odsoten

jest mam 2 zračni (eno dubu drugo kupu) dzgač ma pa ata mauzer,driling pa malokalibersko
tok da nam orožja ne primankuje :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe apr 23, 2010 8:36 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

EDIT: cenzura

Zadnjič spremenil osmojeni, dne To maj 25, 2010 7:13 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So apr 24, 2010 8:13 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

jantheboy je napisal/-a:
doma mam neko zračno newem ker proizvajalec samo gor piše made in chezch republic :D :D to je pa use kar vem

Ce maš češko puško je ziher Slavia. To so za moje pojme precej dobre puške. A je v dobrem stanju.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So apr 24, 2010 8:33 am 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
Otroci, airsoft puške ne štejejo :lol:
Sicer pa upam da imate orožne listine za te zadeve (pravo orožje), drugače se jaz nebi hvalil po forumih kaj vse imate doma....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So apr 24, 2010 11:20 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pretty green flames je napisal/-a:
Otroci, airsoft puške ne štejejo :lol:
Sicer pa upam da imate orožne listine za te zadeve (pravo orožje), drugače se jaz nebi hvalil po forumih kaj vse imate doma....

Vem, tist aeg je sam tako. Drgači sem pa sem strelec s zračno puško 10m. Seveda je vse pod OL, zračna pa ima tisto potrdilo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So apr 24, 2010 1:19 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

No da še jaz povem. Imam repetirko Steyr Mannlicher 8x57JS in kombinirko ČZ 7x57r/16 z menjalnimi cevmi 16/16, v bližnji prihodnosti pa nameravam kupiti še dvocevko šibrenico oz polavtomatsko šibrenico. Repetirka zaenkrat še nima optike, bo pa v bližnji prihodnosti dobila en snajperski daljnogled, če bodo finance dopuščale :D .

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po apr 26, 2010 9:01 am 
Odsoten

Kraj: Kamnik
KUKI je napisal/-a:
jantheboy je napisal/-a:

Ce maš češko puško je ziher Slavia. To so za moje pojme precej dobre puške. A je v dobrem stanju.

Ja sem preveru in je res Slavia je pa zelo dobro ohranjena in v dobrem stanju

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To jun 22, 2010 8:25 pm 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Ima mogoče gdo doma Mauser 48 sepravi original mauzarco? Bi lepo prosu če mi mal poslika zaklep in mehanizem ker ne dobim niti ene preklete uporabne slike na netu :?

Najlepša hvala!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 154 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: