Danes je So nov 17, 2018 9:58 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 124 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: lesni plinski generator
OdgovorObjavljeno: Če nov 08, 2012 11:33 pm 
Odsoten

ni važn, ker bi itak predelal na elektronski vžig, potreboval bi ednino nekje 3.0L do 4.0l in kompresijo 10 do 13

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe nov 09, 2012 9:38 pm 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Uh 6,5:1 je zelo malo za lesni plin. Na motorju imam trenutno 13/1 pa je velika razlika od prejsnjih 10/1.

Dvotaktni motor deluje, vendar z nemalo komplikacijami..

Si razmisljal o turbopolnjenju? Pomoje bi blo koristno

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe nov 09, 2012 9:44 pm 
Odsoten

aja kater motor maš?? S tako kompresije je težko dobit, o turbu še nismo razmišljal?
Drugač imamo en dizel sam ma 17 kompresije

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po nov 12, 2012 2:40 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: tukej
jest mam doma od clia 1.4 motor če rabiš 96 letnik.. bencinar.. prodam za male dnarje :P

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe nov 30, 2012 8:26 am 
Odsoten

Marko, cestitam !

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To dec 04, 2012 8:58 pm 
Odsoten

Čestitke tudi od mene izumiteljem!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe feb 15, 2013 1:25 pm 
Odsoten

tole je pa bomba zadeva.
Včerajšnji poizkus. Odprava katrana!!

Mogoče se spravimo delat updraft. Boljši izkoristek in uporaba slabšega goriva :)

http://www.youtube.com/watch?v=qzvQ0Z4fOcU

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne mar 03, 2013 11:23 pm 
Odsoten

lep pozdrav.

sem novi na tem forumu zanima me kako očistiti katran... vidim na posnetku mkorit5 da tebi je to uspelo... če ni skrivnost me zanima kako ti je to uspelo... ali ga izločaš ali ga očistiš ker katran ima zelo močno energisko vrednost... mi delamo nekaj podobnega kot imaš ti ampak seveda mnogo večje 360KW/h vse nam deluje izredno dobro ampak le katran nam pozroča zelo močne probleme

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po mar 04, 2013 9:25 am 
Odsoten

Smem prašat kako vrsto generatorja/goriva uporabljate?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To mar 05, 2013 6:27 pm 
Odsoten

minerec je napisal/-a:
Smem prašat kako vrsto generatorja/goriva uporabljate?

uporabljamo plinske motorje na lesni plin... je 12 motorjev vsak da v poprečju kolikor smo testirali 34-35KWh tako da je nad poprečjem bilo je rečeno da več kot 30kwh naj 1 motor nebi dau pa smo videli da gre... ampak problem nam povzroča katran... sicer imamo čistilno katira ima suho filtriranje ampak je v začetku avstrici niso dovolj zatesnili in nam je v njej izgorel plin ker je prišel zrak zram...sedaj pa pravijo da ko bo prišla nova da če bo šel ves plin skozi filtre in vse 4 katalizatorje da se bo katran očistil ampak jaz nisem čisto 100%...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To mar 05, 2013 7:35 pm 
Odsoten

Ne glede generatorjev me je zanimalo za generatorje plina:) to mate kako večjo enoto? Ker se mi zdi čudno da mate težave pri tko velikem sistemu. Pri lesnem plinu je tko da je večje ponavadi boljše... kakšno je pa gorivo?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To mar 05, 2013 8:21 pm 
Odsoten

minerec je napisal/-a:
Ne glede generatorjev me je zanimalo za generatorje plina:) to mate kako večjo enoto? Ker se mi zdi čudno da mate težave pri tko velikem sistemu. Pri lesnem plinu je tko da je večje ponavadi boljše... kakšno je pa gorivo?

nevem točno kaj me sprašuješ... kuri se na lesne sekance niso običajni sekanci so večji ker naj bi dali boljši izkoristek in pa mešani od listavcev do iglavcev... ja to je večja enota... edini problem mislim da je v tem ker se katran v plinastem stanju ne razgradi in potem ko pride plin v izmenjevalec kjer ga ohladi iz 600°C na 45°C tam pa nastaja velike količine katrana... kaj ti meniš??

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To mar 05, 2013 8:56 pm 
Odsoten

Zanima me princip generatorja . Downdraft, updraft... Verjetno je downdraftm sepravi se plin pomika navzdol po reakcijski coni. Hja s tako velko enoto sicer nimam izkušenj ampak katran nastaja lahko zaradi več razlogov. Nekvaliteten ali vlažen les, sploh iglavci znajo bit problematični, premalo obremenjen generator plina torej premala temperatura, les neprave oblike in velikosti pa še kej bi se najdlo. Vam nastaja tut velik kondenza? Ker kondenz včasih spremlja katran... stvar je v tem da v tko velki enoti katran sploh nebi smel nastajat oziroma bi ga moglo bit tolk mal da za motorje in vse ostalo ni škodljiv. Lahko mal bol natančno opišeš enoto ker me zanima ko je to za eno čudo:)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: To mar 05, 2013 11:14 pm 
Odsoten

a to ja Downdraft je... recimo italijani so imeli enake probleme ampak oni so spustili plin kar direktno iz kotla v motorje in jim je vse zapacalo... sedaj so naredili manjšo zadevo in plin spuščajo kar skozi bombažni filter in jim deluje super čeprav je ta filter potrebno vsak dan menjati... pri nas pa imamo sedaj prvo tašno čistilno napravo ki naj bi to očistilo... ampak teško rečem če bo to vse tesnilo ali ga bo res očistilo...avstrici trdijo da bo... je pa res da kondenza je pa zelo veliko in tudi v tej smeri smo že razmišljali da to ni ravno vredu... najlažje bo da ti jutri jaz to poslikam 1 modul in boš sam videl kajti teško ti zdaj vse to nekako razložim je veliko zadeu

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr mar 06, 2013 7:11 am 
Odsoten

Tisti kondenz nakazuje da je les premalo suh. Verjamem pa da je težko sušit tako veliko količino lesa.. fora je v tem da zaradi vode v lesu pade temperatura v koltlu torej katran ne more pravilno zgort. Je pa problem tut ker pri mokrem lesu nastajajo ob izgorevanju kisline ki lahko zelo škodujejo sistemu.
Drugač pa mislim da ma Mkorit katran rešen z vodnim filtrom. Preprosto stuširaš plin:)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr mar 06, 2013 2:54 pm 
Odsoten

mi sušimo sekance s podpihom... mamo jih v 3 zalogovnikih in se s pomočjo hidravlike premikajo naprej....najprej so na debelini nekje do 30cm potem tik pred polžem ki jih vodi v kotle pa na 10cm tako da jih dobro posuši je pa res da če bi pihalo kakšne 3 dni intenzivno po njih bi bli veliko bol suhi tako pa imamo nekaj suhih zelo dobro imajo samo 10% vlage nekateri malo debelejši pa od 15-25% kar pa seveda ni dobro

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr mar 06, 2013 9:30 pm 
Odsoten

No sj to je že kr dober rezultat. Drugače pa samo ideja... bi blo možno odvečno toploto iz hladilnikov plina porabit za ogrevanje zraka za sušenje? Razen če jo drugače porabite.
Omenu si neke katalizatorje. Lahko mal bol podrobno opišeš?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po apr 01, 2013 2:45 pm 
Odsoten

micro1, vidim da imate veliko zadevo. Ali je možno to videt.

Koliko katrana imate v plinu?? Ali plin gori modro??? (Poglej si you tube)

Mislim da smo vsi jemali lesni plin tako z levo roko, in smo se zelo uperili v izdelavo kotlov (kar je najlažje).
Kar se tiče mojega filtra deluje dobro, je pa pač v manjši verziji in ge je potrebno povečat. Obstajajo neki tehnični problemi z izgradnjo. Upam da jih presežemo. Žal pa nebom zadeve razkril ker ugotavljam da je OGROMNO povpraševanje. Se mi bedno zdi da bi nekdo služil na meni :(.

Kakšno gorivo pa uporabljate pri downdraftu? Problem je ker je potrebno dobit gorivo z manj kot 10% vlage. Poglejte avstrijsko firmo in piše spodaj kakšno mora biti gorivo. Brez praha (mi smo presjal).

Sami razmišljamo v updraftu. Mogoče vidim problem kako ločiti katran od vode in baje so neke kisline (aerosoili al nekaj podobnega). Kako to rešit????

Nas zanima zadeva z plinskim motorjem, neko kurjenje in starling motorji niso zanimivi ker ni izkoristka.

Samo kot kost za glodanje. Pri upradraftu je izkoristek v električno energijo (poslano v omrežje) cca 30% do 33%
Pri downdraftu samo 15% do 25% (25% ima viking gasifier)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po apr 01, 2013 7:40 pm 
Odsoten

Aja pa če bi lahko napisal od katere firme je gasifier? Nekaj sem slišal da avstrijci testirajo z granitom. A je to ta zadeva?

Lahko mi pošlješ zs

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe apr 05, 2013 4:50 pm 
Odsoten

Ne duha ne sluha. :-(:-(

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 124 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: