Danes je So nov 17, 2018 10:15 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 124 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: lesni plinski generator
OdgovorObjavljeno: Sr maj 20, 2015 9:58 am 
Odsoten

Eh, pa sem naredil eno trapasto...

Dobil sem dizelaša, naredil kotel za plin, za filter sem v en 60-litrski sod nabutal sredice koruznih storžev (tisto, kar ostane od koruznega storža, ko odstraniš zrnje), in spojil skupaj. Ko sem zakuril kotel, je vse lepo delovalo, dokler sem plin odsesoval z ventilatorjem. Ko pa sem nato preklopil na motor, je šlo pa vse narobe. Motor ni šel na obrate, iz sesalne cevi kotla za plin pa se je začelo kaditi...

In jaz, bedak, sem nato študiral in študiral in doštudiral to, kar sem pravzaprav ves čas vedel, pa sploh nisem pomislil. Dizelaš ima turbino. In ker se turbina kar segreje, nisem hotel tvegati in priklopiti dovoda plina pred turbino. Ampak sem jo priklopil pred intercooler - da bo še dodatno ohladilo vse skupaj. In sploh nisem pomislil, da tam v sesalni cevi ni podtlak ampak nadtlak...

Kotel bo zdaj počakal, da se nabere še kaj krame za na odpad, jaz pa s kanistri po "cviček", potem pa na delo...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr maj 20, 2015 12:19 pm 
Odsoten

mkorit5 je napisal/-a:
kako pretvoriti vodo ki ima nekje 70-90 stopinj v elektriko????
kako pretvoriti zrak ki ima nekje 300 do 500 stopinj v elektriko (izpušni plini)???

Takole?

https://www.youtube.com/watch?t=74&v=eIDitPjxgis

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne jun 07, 2015 3:02 pm 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Dizel motor baje deluje super s lesnim plinom. Plin ma zelo rad visoko kompresijo ker ima tut zelo visoko oktansko število. Zakaj pa nisi vodil plina čez turbino sej če je hladn pa čist nima kej bit.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe jun 12, 2015 2:11 pm 
Odsoten

Najprej sem pomislil, da bi plin in zrak mešal že pred zračnim filtrom motorja in tako izločil še zadnje nečistoče. Vendar gre potem zmes plina in zraka skozi turbino, kjer pa se mimogrede segreje na vsaj 100°C. To me pa malo moti, ker se bojim, da bi lahko prišlo do kakšnega samovžiga, če bi se v turbini slučajno našla kakšna izgubljena iskra, ki ji tam ni mesto.

Poleg tega ima turbina nekakšen ventil, ki spusti, kadar je tlak v turbini prevelik (ko dela pod obrati, potem pa spustim "gas". Potrebe po zraku ni, turbina pa še vedno pod obrati. In da v "sesalni" cevi ne nastane prevelik tlak, je nek ventil, ki takrat "pihne"). Pa ne bi rad, da mi vročo mešanico plina in zraka piha naokoli, ko je v zraku veliko lesnega prahu... Praviloma bi se to zgodilo tik pred malico ali pa tik pred odhodom domov...

Saj vem, da je tole PIRO-forum, a vseeno nisem piromanček. Sem samo firbec, ki je tu našel nekaj razlag za lesni plin. Zato tudi ne bi rad sredi gozda kuril gozdarski stroj, pa čeprav je že star... In tako sem opustil vsako upanje, da bi moj turbo dizel delal na lesni plin.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 124 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: