Danes je So nov 17, 2018 10:41 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 221 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: V kero šolo hodite in kam se boste še vpisali
OdgovorObjavljeno: To sep 28, 2010 9:54 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: prelepa gorenska
4 letnik kemijske, odločam se med fakulteta za fiziko, varnostne vede, strojna letalstvo ... nekj bo že :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne nov 07, 2010 5:27 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

js hodm na oš dob pri domžalah.
ne vem kam se bom upisu ampak zagutou na kšno kemisko

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne nov 07, 2010 10:08 pm 
Odsoten

Kraj: za devetimi gorami
Bi reku da si v oš ja...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne feb 27, 2011 11:50 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Lep pozdrav, ker se bliža rok za prijavo na faks bi malo povprašal naše kemike za mnenje o FKKT. Trenutno se najbolj navdušujem za smer Kemijsko inženirstvo, premišljam pa tudi o FS (če je kdo delal/naredil :D ). Prosil bi za kakšno subjektivno oceno teh faksov oz. smeri, kar mi bo pomagalo pri izbiri.

LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne feb 27, 2011 11:58 am 
Odsoten

stpš trbovlje (srednja tehniška in poklicna šola trbovlje)
Elektrotehnik 1.letnik

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne feb 27, 2011 1:36 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: prelepa gorenska
Jaz sem se odločil, da bom svoj dijaški status podaljšav še za eno leto na maturitetnem tečaju, še nisem popolnoma prepričan kam naprej.

Glede FKKT-ja, kar so meni povedali kolegi je, da je matematika zajebana v 3 p.m., profesorji in asistenti naj bi bili vredu in se da veliko stvari dogovorit, veliko razočaranje so vaje vsaj v 1 letniku--> učijo se filtriranja in podobne stvari :roll: . Kolikor mi je pa znano pa imajo diplomiranci probleme z zaposlitvijo (za razliko od kemijskih tehnikov :mrgreen: )

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne feb 27, 2011 2:57 pm 
Odsoten

noragaza je napisal/-a:
Kolikor mi je pa znano pa imajo diplomiranci probleme z zaposlitvijo (za razliko od kemijskih tehnikov :mrgreen: )

Tehniki smo itak carji :lol: :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne feb 27, 2011 6:18 pm 
Odsoten

Citiram:
Lep pozdrav, ker se bliža rok za prijavo na faks bi malo povprašal naše kemike za mnenje o FKKT. Trenutno se najbolj navdušujem za smer Kemijsko inženirstvo, premišljam pa tudi o FS (če je kdo delal/naredil :D ). Prosil bi za kakšno subjektivno oceno teh faksov oz. smeri, kar mi bo pomagalo pri izbiri.

LP

Zdravo! Jaz končujem FS v Mariboru. Kaj naj rečem, če si tehnik po duši je faks prava izbira, kljub temu da marsikaj 'ne štima'...od zastarelih prostorov do kakšnega zahojenega profesorja/asistenta, ki te j*be u živi mozag. Kako je v Ljubljani ne vem točno, verjetno pa je nekaj podobnega. Strojništvo je zelo zanimiva stvar, ker se ti odpre mnogo področij, na katerih lahko delaš. Ni hudič da ne najdeš nekaj zase!

Glede FKKT v Mariboru, ko prideš skozi sito na začetku (Matematika I in še par predmetov) postanejo stvari znosne, tretji in četrti letnik celo zelo zanimive za moj okus (punca študira tam). Če sam nebi šel na FS bi se vsekakor odločil za FKKT.

Glede zaposlitve pa se ne sekiraj...delo boš po obeh faksih dobil, ne poznam nobenega ko ga nebi. Seveda pa boljše kot imaš ocene in diplomsko, za višjo plačo se lahko pogajaš :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr mar 09, 2011 7:01 pm 
Odsoten

masterofdisaster je napisal/-a:

LP

Sem nardil kem. teh. na fkkt in lahk povem, da so vsi programi solidna izbira.. no vsaj na starem programu so bili, kako je zdaj po prenovi pa ne vem. Slišal sem, da so precejšnji problemi ponekod z izvedbo študija, ampak verjetno se bo s časom to uredilo, ker teče prenova šele 2. leto. Mislim, da je večina profesorjev vredu in se da vse dogovorit. Se pa najdejo tudi obupni primerki. Z zaposlitvijo je pa zelo odvisno, če maš neke 6, 7 pol te verjetno res ne bo nihče povohal.. za tiste z več pa ni problem nikjer. Odvisno je pa tud kako hitro dojemaš in se učiš novih stvari, saj se študij z diplomo ne zaključi.. in upam, da je to vsakemu jasno :)

Aja še neki, pojdite raje na UNI programe, ker po novem visokošolski nimajo nekega smisla več in so po moje ostal samo zarad nesposobnosti tistih, ki so prenavljal programe oz. političnih interesov. Namreč po novem sta UNI 1. stopnja in vsš enaki 6. stopnji in se mi zdi brezveze nadaljevat z vsš programi. V starem programu je še nekak bilo smiselno, saj je mel vsš program več prakse kot uni.

Če zaključim, mi ni žal, da sem študiral na fkkt, pridobiš si drugačne poglede na stvari, predvsem inženirske, če greš v smer kot sem jo sam izbral.. Če bi izbiral še enkrat pa bi se že na začetku vpisal na biokemijo ali bio(tehno)logijo.. ker prihodnost leži v sintezni biologiji. Kdor sledi znanstveno-tehnološkemu napredku bo to uvidel. Zato nadaljujem študij v tej smeri :wink:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Ne jul 10, 2011 6:48 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Trenutno sm še v OŠ Hruševec v Šentjurju, če mi bo šla še matematika kej boljš pa SŠ Celje center za kemijo in elektrotehniko :P naprej pa v lublano....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe avg 12, 2011 7:10 pm 
Odsoten

trenutno oš col pol pa v ljubljani srednja kemijska šolla.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr avg 17, 2011 10:49 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Tam kjer zivim
Se počutim lepo, ko vidim dva osnovnošolca, ki bosta vrjetno šla naprej na kemijsko šolo, eden od tega bo šel celo na mojo bivšo šolo (ŠCC), ko sm še js hodu tja se je programu reklo PTEKŠ (poklicno tehniška elektro in kemijska šola) :)
Kemijska šola je, definitivno prava izbira. Dobiš znanje "o razumevanju sveta". Drugače naj te matematika ne skrbi, ker po mojih izkušnjah je (relativno na gimnazijce) premalo matematike v srednji kemijski šoli. Poanta je v tem, če greš na faks v povezavi s kemijo, potrebuješ ogromno matematike, glede preračunavanja (predvsem odvodi in integrali) tako, da je pol mal več učenja na faksu :) V celju ti pa garantiram, da poskrbijo za zelo dobro razgledanost, prav tako smo se pa na "kemijadah" odlično ujeli s kemiki iz novega mesta, ruš in "aškerčanov" iz lj :). V obdobju moje kemijske šole sem vrjetno pustil, dosedaj najlepša leta!!

Glede piroforuma škoda, da ni več tako aktualen kot v "mojem času", ker so mi marsikdaj ostali člani svetovali in me opozorili na prave stvari, tako da danes pišem živ zdrav s svojimi prsti. Tako, da prosim predvsem mlajše člane naj vse dvakrat preverijo in se pozanimajo z ostalimi člani preden uresničijo kakšno svojo idejo. Recimo js sm prvič mlel smodnik v ball millu s keramičnimi kroglicami, shranjeval AP in FP iz žvepla s kloratom (oboje zelo nestabilne mešanice) v posodah z navojem (navoj se lahko "onesnaži" in ko privijamo "zamašek" lahko pride do prevelikega trenja, kar pa pomeni BUM :D), delal s MEKP-om brez rokavic(prodira čez kožo in zelo škoduje organizmu, celo lahko povzroči slepoto) in namakal vžigalno vrvico vanj (visco vrvica se lahko "napije" bilo katerega tekočega eksploziva, tako da ko prižgeš vrvico, dejansko prižgeš eksploziv direktno (napojena vrvica)) in še nešteto takšnih prigod je bilo. Tako, da previdno, ostalim "soforumašem" pa hvala da ste sodelovali v obdobju "moje pirotehnične mrzlice"

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Če avg 18, 2011 1:12 pm 
Odsoten

Se strinjam glede tistega o celjski kemijski šoli, namreč če znanje iščeš ga boš dobil. Oz vsaj do zdej je bilo to, ker letos gre ena profesorica ki je po znanju(tako strokovnem kot pedagoškem)in razgledanosti zelo prednjačila pred ostalimi. Se pa najde tut npr taka ki uči take dezinformacije da bi lahko res knjigo napisal :wink: Hvlala bogu smo jo imeli smo eno leto...

Matematika je odvisna od razreda do razreda. Nam kot "vzornim" dijakom so podarili dodatno uro matematike(ravno iz razloga, ki ga je omenil hury) kar meni osebno sploh ni ljubo :lol:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe sep 16, 2011 9:45 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Iz srednje kemijske v Ljubljani na kemijsko inženirstvo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Pe sep 30, 2011 2:51 am 
Odsoten

Famnit.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: So feb 11, 2012 7:17 pm 
Odsoten

FERI, Hury za to se lahko zahvališ NUKE-ju, da je vsakega novega člana zaklenil...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po feb 20, 2012 7:38 pm 
Odsoten

Radiologija ali energetika v Mariboru? Ima kdorkoli kaj več info. oz. pozna koga, ki mi bi lahko kaj več povedal o teh dveh smereh študija?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Po feb 20, 2012 8:56 pm 
Odsoten

srednja kemijska-lava. a mi lahko kdo še pove kakšna se mu zdi ta šola?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr feb 22, 2012 10:25 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: celje
Jaz hodim tja. Imaš nekaj v redu profesorc, medtem ko je ena taka, da ni v redu. Če ne boš računal po formulah verjetno ne boš naredil. Kot pravi minerec je pa tudi odvisno kakšen je tvoj priimek.

Na splošno pa se mi ne zdi tako težko.

Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: Sr feb 22, 2012 12:14 pm 
Odsoten

aha ok. hvala :mrgreen:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 221 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: