Danes je Sr okt 23, 2019 3:01 am

Časovni pas: UTC + 1 ura

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 221 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So jun 10, 2006 3:19 pm 
Odsoten

Kraj: Slovenija
Pretty green flames je napisal/-a:
Piroman je napisal/-a:
Farmacija je crap :D.

Ahem.....a maš ti kej čez mojo šolo :!: In kam bi prišli brez farmacevtov, nikamor, vsi bi pocrkali. Ne se zajebavat z farmacevti, se lahk zgodi da namest aspirina dobiš arzenik.

Trenutno sm na Srednji farmacevtski ampak dalje bom šel pa verjetno študirat mikrobiologijo na Biotehniški fakulteti.

AJA to naj povem kot primer.

Kemik si lahko sam pripravi večino preparatov, med tem, ko jih morate farmacevti kupiti :twisted:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So jun 10, 2006 3:21 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubjana
remšak6 je napisal/-a:
Piroman je napisal/-a:

Ahem.....a maš ti kej čez mojo šolo :!: In kam bi prišli brez farmacevtov, nikamor, vsi bi pocrkali. Ne se zajebavat z farmacevti, se lahk zgodi da namest aspirina dobiš arzenik.

Trenutno sm na Srednji farmacevtski ampak dalje bom šel pa verjetno študirat mikrobiologijo na Biotehniški fakulteti.

Kemik si lahko sam pripravi večino preparatov, med tem, ko jih morate farmacevti kupiti :twisted:

Aja, in kaj kemiki veste o tem kako določene učinkovine delujejo na organizem. Dvomim da vas to v šoli učijo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So jun 10, 2006 4:16 pm 
Odsoten

Kraj: Maribor
remšak6 je napisal/-a:
Piroman je napisal/-a:

me pa res zanima keri kemik si dela doma aspirin.....
butl

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So jun 10, 2006 4:27 pm 
Odsoten

timmy je napisal/-a:
remšak6 je napisal/-a:
Piroman je napisal/-a:

butl

Profesor za analizno je enkrat med poukom dejal, da si lahko kemik sam pripravi preparat, ker je bolj vešč, medtem ko si ga mora farmacevt kupiti. Mislim, da tudi to nekaj pove .

Upam, da razumeš in tukaj nič ne pluvam po farmacevtih.

Glede tega kdo je butl bi se pa dalo razpravljati. :wink: In zaenkrat se kažeš v taki luči.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So jun 10, 2006 4:32 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

remšak6 je napisal/-a:
timmy je napisal/-a:
remšak6 je napisal/-a:
Piroman je napisal/-a:

butl

Profesor za analizno je enkrat med poukom dejal, da si lahko kemik sam pripravi preparat, ker je bolj vešč, medtem ko si ga mora farmacevt kupiti. Mislim, da tudi to nekaj pove .

Upam, da razumeš in tukaj nič ne pluvam po farmacevtih.

Glede tega kdo je butl bi se pa dalo razpravljati. :wink: In zaenkrat se kažeš v taki luči.

Preparat že vendar je pa treba vedeti tudi na kateri del telesa mora učinkovina delovati in kako doseči da bo prišlo do sproščanja učinkovine v pravem trenutku. Torej ni samo to da narediš eno spojino in jo poješ ker se boš po vsej verjetnosti zastrupil tko da zdravila prepustite raje nam farmacevtom ki se spoznamo na to :wink:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So jun 10, 2006 4:35 pm 
Odsoten

Ja to se strinjam. Ste pomeben del našega življenja, vendar se bi v skrajni sili kemiki lahko znašli sami, ali pač.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So jun 10, 2006 5:37 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Haha, kakšen spor je nastal :D. Noja, tisto je bil hec, ker vsak kemik ki sem ga do zdej vprašal zakaj je glih kemija boljša kot farmacija je rekel, da kemik odkrije neko učinkovino farmacevt jo pa samo prodaja :D. In to vsakič na informativnem za FKKT povejo, če kdo vpraša kakšne so prednosti kemije pred farmacijo :).
Pretty, ker letnik pa si?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So jun 10, 2006 5:57 pm 
Odsoten
Moderator
Uporabniški avatar

Piroman je napisal/-a:
Haha, kakšen spor je nastal :D. Noja, tisto je bil hec, ker vsak kemik ki sem ga do zdej vprašal zakaj je glih kemija boljša kot farmacija je rekel, da kemik odkrije neko učinkovino farmacevt jo pa samo prodaja :D. In to vsakič na informativnem za FKKT povejo, če kdo vpraša kakšne so prednosti kemije pred farmacijo :).
Pretty, ker letnik pa si?

2. letnik.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne jun 11, 2006 4:28 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Ptuj
hm... ne morš ti bit navadn kemik pa si svojih preparatov delat... te se ti verjetno boljše godi če si neke zdravilne rastline doma gojiš al pa neke... po mojem vsaj...

...ban me if you must...

Na vrh

Naslov prispevka: Re: V kero šolo hodite in kam se boste še vpisali
OdgovorObjavljeno: Po jun 12, 2006 3:35 pm 
Odsoten

Nitroglicerin in Francij je napisal/-a:
nitratorX je napisal/-a:
Mene zanima kje se šolate in ke boste šolanje nadaljeval. Če se več ne šolate, pol povejte poklic.

Js hodm na OŠ Vič(LJ), upisu sm se pa na GIM Vič.

In...kok točk maš? :?

Hja, 4 predmetre mam 4(slova, mata,angla, francoščina-ostalo 5), mam pa enga srebrnga(fiza) pa enga zladga(kema)->74 pik

GIM Vič mam čez cesto zato grem tja(tud zato..)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jun 12, 2006 3:50 pm 
Odsoten

Srednja kemijska šola Ljubljana. Za enkrat sm še 1. letnik ampak je že konec leta.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: V kero šolo hodite in kam se boste še vpisali
OdgovorObjavljeno: Po jun 12, 2006 5:44 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: ljubljana
nitratorX je napisal/-a:
Nitroglicerin in Francij je napisal/-a:
nitratorX je napisal/-a:
Mene zanima kje se šolate in ke boste šolanje nadaljeval. Če se več ne šolate, pol povejte poklic.

Js hodm na OŠ Vič(LJ), upisu sm se pa na GIM Vič.

In...kok točk maš? :?

Hja, 4 predmetre mam 4(slova, mata,angla, francoščina-ostalo 5), mam pa enga srebrnga(fiza) pa enga zladga(kema)->74 pik

GIM Vič mam čez cesto zato grem tja(tud zato..)

nevem kasn je sistem zdej na 9-letki sam kko mas sam 74 pik ce mas use tko 4 pa 5

jst sm biu konstantno pravdober sam slovo sm meu skoz 3 pa sm meu 98pik

sej je use odvisn sam od tega kok se jih prevec upise

aja pa na farmacevtski soli sm

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jun 12, 2006 6:38 pm 
Odsoten

juri je napisal/-a:
Srednja kemijska šola Ljubljana. Za enkrat sm še 1. letnik ampak je že konec leta.

Ampak ni ga šampiona, ki bi bolj oblavadal matematiko, kot juri.

Malo heca. Ampak tale naš juri se je na državnem tekmovanje iz matematike povzpel zelo visoko. In praktično pometel z nekaj šolami in pa tudi z našo seveda.

Mal pohvale.

Hhehe

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jun 12, 2006 6:43 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Koper
pozabil si eksterce štet

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jun 12, 2006 8:53 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Sem na gimnaziji Koper 2. letnik, naprej pa mogoče gradbeništvo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po jun 12, 2006 11:17 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: ljubljana
kaj je u devetletki kok extercov ste pisal

sm slisu da je bla neka biologija al nek šit

pa devetletka je podpiranje lenobe

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To jun 13, 2006 8:43 am 
Odsoten
Uporabniški avatar

ja biologija je bla samo kle je fora v tem da se pišejo 3-je eksterci mat slo in še eden za katerega se ne ve iz katerega predmeta bo vse do konec marca.

Zakaj misliš da je devetetka podpiranje lenobe? Devetletka je dosti težja od osemletke. Pa še sistem poučevanja je crap.(jaz je nisem mel jih pa poznam kar nekaj ki so jo obiskovali in jo še vedno)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To jun 13, 2006 9:06 am 
Odsoten

enemy je napisal/-a:
kaj je u devetletki kok extercov ste pisal

sm slisu da je bla neka biologija al nek šit

pa devetletka je podpiranje lenobe

Tudi jaz se ne strinjam s tem. Sam sem bil v devetletki in je potrebno veliko več delat, kot pa v osemletki.

Probaj, če ne verjameš. 2x na teden smo imeli po 8 ur in nekajkrat celo 9, kar ni vredu, saj je tokršenje šolskih pravil.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To jun 13, 2006 9:24 am 
Odsoten

No tisto o matematiki in tekmovenju je Remšak malo pretiravav saj sem dosegel le srebrno priznanje čeprav mi je zmankala le ena točka.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To jun 13, 2006 2:39 pm 
Odsoten
Uporabniški avatar

Kraj: Tam kjer zivim
remšak6 je napisal/-a:

Probaj, če ne verjameš. 2x na teden smo imeli po 8 ur in nekajkrat celo 9, kar ni vredu, saj je tokršenje šolskih pravil.

Sam nisem izkusil devetletke in tako nemorem trditi če bi bilo boljše da bi imel devetletko ali da je nebi imel.

Drugače en moj sosed ko je v devetletki bil da ni tok teško ker si lahk povišaš povprečje ocen saj imaš ocene pri športni , glasbi .... pa neki krat je imel on 8 ur ampak to zato ko so meli 5 ur pouka , so potem šli domov in so prisli nazaj na izbirni predmet in so ga imeli 3 ure. Drugače mi smo v osem letki imeli 2krat 8ur in 2krat 7 in 1krat 5ur. velikokrat smo imeli nulto uro (pa v tte ure ni vsteta razredna ura ki smo jo imeli vsak drug teden v petek nulto uro)

tk da js nevem kk je v devetletki sm pa čul par mnenj od ljudi ki so v njej in govorijo da je mogoče malo lažja kot osemletka.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 221 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Naslednja

Časovni pas: UTC + 1 ura

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Išči za:
Pojdi na: